ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

post aids day-prevention

Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Це відбувається через збільшення кількості травм, поранень, донацій крові й оперативних втручань, менший доступ до бар’єрної контрацепції і більшу кількість випадків сексуальне насильства.

ВІЛ-інфекція передається:

— Cтатевим шляхом — під час незахищеного вагінального або анального сексу. Ризики інфікування при оральному сексі значно нижчі, але вони теж є.

— Через кров — при потраплянні крові від ВІЛ-позитивної до здорової людини. Найчастіше це трапляється при ін’єкційному введенні наркотичних речовин шприцами та голками, якими користувалися ВІЛ-інфіковані.

— Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів чи годування грудьми.

Детальніше...

ginku 

Повномасштабна війна росії проти України може стати драйвером збільшення ризиків інфікування ВІЛ серед загального населення. Жінки, а особливо молоді дівчата є найбільш уразливими в надзвичайних ситуаціях, таких як війна.

МБФ «Альянс громадського здоров’я» проведено дослідження «Жінки та війна: ризики інфікування ВІЛ в Україні», що передбачало загальнонаціональне опитування жінок віком від 14 до 49 років, і покриває широкий спектр тем, починаючи від впливу війни на життя українських жінок і до різних аспектів ВІЛ-інфекції. Знайомимо вас з основними результатами дослідження.

Відповідно до результатів моделювання розвитку епідемії ВІЛ в Україні, до початку повномасштабного вторгнення росії на територію України жінки, які не входять до ключових груп, складали 22,2% у структурі нових випадків ВІЛ (серед дорослих віком старше 15 років), і на цю групу припадало 35,8% від усієї кількості людей, які живуть з ВІЛ. Можна припустити, що ризики інфікування ВІЛ серед жінок в умовах війни збільшуються, що потребує активізації роботи ВІЛ-сервісних програм із залучення цієї групи населення до профілактичних послуг та послуг тестування.

Детальніше...

 405791733 877197970614366 964211438599790461 n

Здоров’я наших рідних напряму залежить від нас. Адже їхній імунітет із віком стає слабшим, а організм — більш вразливим до хвороб. Людям старшого віку потрібно стежити за своїм харчуванням, сном, режимом дня, а також не забувати вчасно робити щеплення та відвідувати сімейного лікаря. Тому наше головне завдання — це піклуватися про своїх рідних, постійно нагадувати батькам про здорове харчування, режим сну та згубність шкідливих звичок. Не забувати телефонувати бабусі та дідусю, цікавитися їхнім самопочуттям, стежити за регулярними обстеженнями та прийомом ліків.

Ми підготували для вас декілька порад, які допоможуть зберегти здоровʼя старших родичів.

Детальніше...

inv

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН.

Історія його виникнення починалася у 80-х роках ХХ сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям людей з інвалідністю. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища людей з інвалідністю і забезпечення рівних можливостей у суспільстві.

Детальніше...

 1 post aids day

Завдяки антиретровірусній терапії люди можуть досягнути стану, коли вони не заражають статевого партнера ВІЛ і можуть жити звичне життя, а вагітні жінки, що мають ВІЛ-позитивний статус можуть народжувати абсолютно здорових дітей.

Забезпечити безперервність лікування ВІЛ-інфекції – основна задача, яка ускладнилася через повномасштабну війну. Проте Україні вдалось впоратися з усіма викликами, щоб люди продовжували отримувати лікування, і навіть сформувати запас антиретровірусних препаратів до кінця 2024 року.

Детальніше...