ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 kir

Спалахи кору виникають періодично – раз на 5-6 років через низку причин. Значна кількість невакцинованих людей сприяє тому, що ці періодичні спалахи стають великими хвилями. Так, у 2017–2019 роках в Україні на кір захворіло понад 115 тис. осіб.

Детальніше...

holovna zas 

10 серпня відбувся робочий візит фахівців Центру громадського здоров’я до Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Андрій Пашинний, завідувач відділу імунізації ЦГЗ, та Олена Іваськів, лікарка-епідеміологиня відділу імунізації, ознайомилися з роботою Черкаського обласного ЦКПХ, зокрема організацією проведення наздоганяючої кампанії з вакцинації проти кору серед дітей.

Детальніше...

 holovna

Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжує організовувати виїзні вакцинації. Цього разу спільно з керівником та фахівцями Золотоніського районного відділу Центру та колегами з ЦПМСД відвідали село Кропивна Золотоніського району.

Такі виїзди стали можливими завдяки отриманню Центром спеціального автобуса від ВООЗ, ЮНІСЕФ, за підтримки МОЗ.

Детальніше...

photo 2024-04-05 16-04-45 

5 квітня на базі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб відбулася акція до Всесвітнього дня здоров’я. Під гаслом «Потурбуйся про власне здоров’я» лікарі Центру розгорнули намет, де черкащанам вимірювали артеріальний тиск та визначали індекс маси тіла.

З містянами проводили бесіди про інфекційні та неінфекційні хвороби, про важливість проходження регулярних медоглядів. Також організували скринінгове анкетування стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про наявність найпоширеніших хвороб.

Детальніше...

serce

У переддень Всесвітнього дня здоров'я фахівці Черкаського обласного центру контролбю та профілактики хвороб інформують, що в Черкаській області має місце від’ємний рівень природного приросту населення, зумовлений низькою народжуваністю та високою загальною смертністю.

Смертність та від’ємний приріст населення пояснюються віковою структурою населення області (значна кількість людей старшого віку, особливо в селах), незадовільною економічною ситуацією та процесами міграції за кордон із початку повномасштабного вторгнення. А також тим, що частина населення області проживає в зоні посиленого радіологічного контролю та негативного впливу факторів навколишнього середовища.

У 2023 році зросла загальна неінфекційна захворюваність населення області на 6,4% проти 2022 року, зокрема зросла первинна захворюваність населення на 11,2%.

Детальніше...