ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 alkoser

  • Шкідливе вживання алкоголю є причиною більш ніж 200 захворювань і травматичних станів.
  • Смертність, причиною якої є вживання алкоголю, за різними оцінками сягає понад 5% від загальної смертності.
  • Останніми роками спостерігається ріст кількості смертей від алкогольної кардіоміопатії серед молодого населення 20-30 років. Від серцевої недостатності помирає 15% хворих на алкоголізм. Раптова коронарна смерть від алкоголю є причиною 10% смертей серед залежних.

Детальніше...

butulka

В рамках щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період з 14.08 до 18.08.2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 95 проб питної води за мікробіологічними показниками, 41 пробу за санітарно-хімічними показниками, з них встановленим нормативам не відповідали 7 проб (7,4%) за мікробіологічними показниками (загальні коліформи), 3 проби (7,3%) за санітарно-хімічними показниками (органолептичні показники, вміст заліза) на водогонах Драбівської, Катеринопільської, Чигиринської, Звенигородської, Ватутинської територіальних громад.

Детальніше...

shulyarenko

У Черкаській області до 1 вересня 2023 року має бути щеплено 5 830 дітей у межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору, паротиту та краснухи. Про це під час онлайн-наради щодо вакцинальної кампанії серед дітей віком до 18 років, які не отримали своєчасного щеплення, повідомила Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики Черкаського обласного ЦКПХ.

Згідно з регіональним планом, в області має бути проведено 7 637 щеплень: 1 доза – 3 222 та 2 доза – 4 415.

Детальніше...

alerhiya

Весна — час активізації алергічних процесів

Нежить, чхання, сльозотеча — все це типові прояви весняної алергії.

З приходом весни починають «оживати» зелені насадження. У повітря піднімається пилок – головний весняний алерген. І у людей, схильних до алергії, починаються важкі часи.

Детальніше...

img 20230817 st 

15 серпня внаслідок ракетного удару по Черкаській області пошкоджено мережі водопостачання м. Сміла. Частина міста (близько 12 тис. чол.) залишилася без централізованого водопостачання.

З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації у місті фахівцями Смілянського міського відділення Черкаського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснювали посилений моніторинг якості та безпечності питної води, що подавалась населенню міста, в тому числі із альтернативних джерел (пересувних автоцистерн). Дослідження води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники проводились щоденно, відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.

Проводилась роз’яснювальна робота серед населення щодо профілактики інфекційних захворювань та отруєнь.

Ускладнень санітарно - епідемічної ситуації в місті не зареєстровано.