Інфекційний контроль

sok 

З 13 по 17 листопада 2023 року за організаційної підтримки ВООЗ відбулися тренінги для фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги області щодо належного поводження з медичними відходами.

Тренінги були проведені сертифікованими фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – завідувачкою відділу інфекційного контролю Юлією Сокиркою, завідувачем Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу Олександром Болучевським та лікарем відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) за неінфекційними захворюваннями Уманського міськрайонного відділу Оленою Швиденко спільно з представником КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Наталією Мухою.

Детальніше...

antubiotuku rezust 

Щороку в листопаді проводиться Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, спрямований на підвищення рівня обізнаності про резистентність до них.

Резистентність до антибіотиків – це процес, при якому бактерії в результаті генетичних мутацій стають нечутливими до цих лікарських засобів та виживають. Вони починають нестримно розмножуватися – так з’являється резистентний штам. Поширення резистентності збільшується катастрофічними темпами, тоді як вибір ефективних антибіотиків зменшується.

Стійкість до антибіотиків та поява мультирезистентних бактеріальних штамів є проблемою глобального значення, яка спричиняє серйозні загрози людству, зокрема веде до збільшення смертності.

Детальніше...

sayt vebinar

Завідувачка відділу інфекційного контролю Юлія Сокирка та завідувач бактеріологічної лабораторії Антон Маслов 26 вересня провели вебінар на тему «Актуальні питання епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю мікроорганізмів, що спричиняють гнійно-запальні інфекції ран у поранених внаслідок бойових дій» для фахівців закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу у стаціонарних умовах пацієнтам, які отримали поранення.

Детальніше...

 bor3288-enhanced-nr

У межах підтримки МОЗ України у справах управління відходами 30-31 жовтня в Києві Бюро ВООЗ в Україні був проведений тренінг для тренерів щодо належного поводження з медичними відходами.

Детальніше...

samoy

У межах упровадження проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), з 18 по 20 вересня у селі Орлівщина Дніпропетровської області відбувся семінар на тему «Впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров’я».

Від Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» участь у семінарі взяла помічниця лікаря-епідеміолога відділу інфекційного контролю Людмила Самойленко.

Детальніше...