24 жовтня 2022
Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.
В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику. Україна досі лишається в переліку країн, де через низький рівень охоплення щепленнями зберігається ризик спалаху поліомієліту.
Чим небезпечний поліо?
Близько 5% хворих на цю хворобу помирають через ураження дихальних м’язів, а 1 із 200 стає інвалідом через деформацію хребта і кінцівок. Ця інфекція найчастіше передається через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина: і дитина, і дорослий. Найбільшу загрозу вірус становить для дітей у віці до п’яти років. Наразі не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.
Після одужання від поліомієліту функція вражених нервів і м’язів не відновлюється.
Профілактика поліомієліту.
Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту.
Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:
1 щеплення – 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));
2 щеплення – 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));
3 щеплення – 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));
4 щеплення – 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));
5 щеплення – 6 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));
6 щеплення – 14 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ)).
Станом на 1 жовтня в Україні було майже 700 тис доз вакцини для профілактики поліомієліту ІМОВАКС поліо та більше 1 млн доз двовалентної вакцини для профілактики поліомієліту типів 1 та 3 (дОПВ) ПОЛІО САБІН™ (оральна).
Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно.
Детальніше...