Дезінфектологія

Профілактична дезінфекція, дезінсекція та дератизація

Друк
PDF

У зв’язку із введенням 24.02.2022 року воєнного стану в Україні ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" (далі - ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ») на адміністративних територіях області продовжує надавати дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні послуги, відповідно до частини другої ст. 18 Закону України «Про забезпечення захисту населення від інфекційних хвороб» № 1645-III (далі-Закон № 1645-III), коли юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів та комах.

diz22.png

Дитячі дошкільні, навчальні та лікувально-профілактичні заклади, на підставі нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України (далі - МОЗ України), є об’єктами підвищеної епідемічної небезпеки і проведення в них зазначених заходів обов’язкове.

Профілактична дезінфекція, дезінсекція та дератизація – основа неспецифічної профілактики таких особливо небезпечних інфекційних хвороб як туляремія, лептоспіроз та сказ. Епізоотологічний прогноз в області на весну – літо, 2022 року, стосовно зазначених інфекцій, визначений як несприятливий.

Детальніше...

Боротьба з клопами у власній квартирі

Друк
PDF

klop1.png

Серед найбільш поширених комах-паразитів найнеприємнішимимабуть є домашні клопи. Вони відносяться до розряду кровосисних, тому подібне сусідство завдає людині масу клопоту. Щоб захистити себе від появи клопів, слід періодично проводити профілактичний огляд своєї квартири. Якщо ви вже помітили їх присутність у своєму житлі, не варто зволікати, необхідно відразу провести заходи щодо знищення цих паразитів.

Детальніше...

Всесвітній тижневик обізнаності з протимікробними засобами (18-24 листопада 2021 р.)

Друк
PDF

Законодавство України щодо протимікробних засобів

Протимікробні або дезінфекційні засоби (препарати) застосовуються при проведенні дезінфекційних робіт (заходів) щодо знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) та їх переносників – комах (дезінсекція) і гризунів (дератизація).

Відповідно до абзацу 3 ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», 24.02.1994 року            № 4004 – ХII, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані забезпечувати своєчасне проведення масових профілактичних щеплень, дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших необхідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Детальніше...

Позбутися тарганів тяжко, проте необхідно

Друк
PDF

diz2

Наука знає про існування близько 5000 видів тарганів. У будинках і квартирах можуть мешкати близько 55 з них, але часто ми контактуємо лише з деякими представниками цих видів. Великих тарганів бояться майже всі і в цьому немає нічого дивного, адже таких комах складно назвати приємними сусідами.

В помешканнях жителів України зустрічаються практично лише чорний, рудий і значно рідше американський таргани. Найрозповсюдженим видом є руді таргани, народна назва яких – прусаки. Руді види домашніх тарганів оточують людину майже всюди.

Таргани дуже добре пристосовуються до мінливості умов проживання. Для життя їм необхідна лише вода та їжа. Тривалість життя визначається також наявністю їжі. Прусаки можуть проіснувати без харчів до місяця, а чорні – до 70 днів. В умовах дефіциту їжі у них поширений канібалізм, а іноді таргани здатні навіть нанести покуси людям.

Детальніше...

Сучасні дезінфекційні засоби

Друк
PDF

Однією з найбільш гострих проблем медицини є внутрішньолікарняні інфекції (ВЛІ). Захворюваність на ВЛІ сьогодні обумовлена комплексом факторів, а саме:

  • формуванням госпітальних штамів збудників ВЛІ у лікувально-профілактичному закладі;
  • порушенням вимог санітарно-протиепідемічного режиму; використанням не ефективних дезінфекційних препаратів при проведенні дезінфекційних та стерилізаційних заходів. 

dezzas1

Формування внутрішньолікарняних штамів відбувається шляхом появи більш вірулентних і патогенних штамів, полірезистентних до дії антибіотиків і дезінфектантів. Цьому сприяє циркуляція мікроорганізмів серед хворих зі зниженою опірністю організму, пригніченим природнім імунітетом, носійство серед медичних працівників, а також нераціональне застосування антибіотиків та дезінфекційних засобів, порушення режимів дезінфекції і стерилізації.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.