Імунопрофілактика
08 лютого 2023
Сьогодні відомо, що вірус гепатиту В (ВГВ) може проникати в організм людини через пошкоджену шкіру та слизові оболонки. Зараження ВГВ відбувається навіть частіше, ніж ВІЛ-іфекцією.
Під час війни екстрена профілактика ВГВ набула особливої актуальності. Велика кількість постраждалих від військової агресії росії як серед військових, так і серед цивільного населення сприяє активному зараженню гепатитом В. Найбільш вразливий до зараження контингент – це військовослужбовці, медики, працівники ДСНС, поліції, а також цивільне населення, яке проживає в зоні проведення бойових дій. Це ті люди, якій мають найбільшу ймовірність контакту з кров’ю через поранення, опіки, переливання крові, надання медичної або домедичної допомоги.
Для того, щоб ефективно захиститися від ВГВ в умовах війни, необхідно провести екстрену імунопрофілактику, особливо якщо контактна особа раніше не була вакцинована.
07 лютого 2023
Якщо дитина тільки кашляє, не має високої температури та значного погіршення самопочуття — їй можна робити щеплення. Але якщо кашель є симптомом якогось серйозного захворювання, перед вакцинацією проконсультуйтеся з лікарем. Наявність протипоказань до щеплення визначає лікар індивідуально для кожної дитини. Про це інформує Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб спільно з МОЗ України.
02 лютого 2023
Сьогодні відділ імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» святкує ювілей – 10 років. За цей час колектив відділу пережив багато подій та впровадив численні зміни.
2 лютого 2013 року був створений відділ імунопрофілактики, який підпорядкувався КЗ «Черкаський обласний центр медичної статистики ЧОР». Основною функцією відділу було впровадження національної політики імунізації населення області. Через 5 років відділ імунопрофілактики перейшов до КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ЧОР. У 2021 році відділ переведений до ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Керує відділом лікар-епідеміолог Ірина Шуляренко. Питаннями імунопрофілактики у відділі займаються також лікар-епідеміолог Тетяна Гололобова та помічники лікаря-епідеміолога Людмила Гаско, Тетяна Юрченко та Вероніка Гайдаєнко.
02 лютого 2023
В Україні зареєстровані дві вакцини проти ротавірусної інфекції. Обидві є оральними, тобто мають форму крапель. Про це повідомляє Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб спільно з МОЗ.
Вакцини проти ротавірусної інфекції призначені для маленьких дітей відповідно до інструкції.
Перша передбачає дві дози у віці від 6 до 24 тижнів.
Інтервал між застосуванням першої і другої дози повинен бути не менше 4 тижнів.
01 лютого 2023
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 01.02.2023
31 січня 2023
Маленькі діти належать до групи ризику, для якої грип становить найбільшу небезпеку.
Найкраща профілактика цього захворювання – щорічна вакцинація, що посилює здатність організму протистояти вірусам грипу. Дітям щеплення проти грипу можна починати робити з шести місяців.
Якщо дитина до 9 років не була вакцинована і не хворіла на грип, то потрібні дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Усім іншим – одна.
12 січня 2023
Вакцина БЦЖ захищає від туберкульозу. У дітей до року туберкульоз протікає у вигляді генералізованої форми — з ураженням печінки, нирок, кісток. У разі зараження туберкульозом у перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, що вражає мозкові оболонки. У цьому випадку туберкульоз особливо тяжко піддається лікуванню і часто має летальні наслідки. Про це інформує ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб» спільно з Міністерством охорони здоров’я України.
Результати досліджень показали, що діти, яким не робили щеплень, захворюють на туберкульоз у 15 разів частіше, ніж ті, кого своєчасно вакцинували.
Діти отримують обовʼязкове щеплення на 3-5 добу життя. Як правило, в усіх дітей, яким зроблено вакцинацію БЦЖ, розвивається місцева реакція. Через 1-6 тижнів на місці щеплення утворюється невелика папула — пляма червоного кольору, яка дещо виступає над поверхнею шкіри. Вона загоюється через кілька тижнів.
05 січня 2023
Менінгококи — це бактерії, які спричиняють такі хвороби, як менінгіт, менінгоенцефаліт, менінгококцемію тощо. Менінгіт — запалення оболонки головного та спинного мозку. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, і близько 10% людей у різний час можуть бути безсимптомними носіями. Без вчасного лікування 50% випадків закінчуються летально.
В Україні наявні вакцини проти чотирьох видів менінгококів із 13, інформують у МОЗ. Наразі зареєстровано три вакцини різних виробників.
04 січня 2023
Відповідь коротка: Ні. Виникнення таких ситуацій неможливе.
Медична система розпочала підготовку до можливих відключень світла заздалегідь. Як інформують у МОЗ, регіональні склади зберігання вакцин і більшість центрів первинної медико-санітарної допомоги обладнані генераторами. Усі заклади охорони здоров’я, які займаються вакцинацією, мають чіткий алгоритм дій на випадок знеструмлення, а медики пройшли додаткове навчання і знають, що робити.
Заклади первинної медико-санітарної допомоги, що надають послуги з вакцинації, можуть зберігати вакцини для рутинних щеплень та проти COVID-19 від 1 тижня до 1 місяця. Навіть попри періодичне знеструмлення через терористичні дії російської федерації.
03 січня 2023
В Україні 2023 року, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, очікується підвищення захворюваності на кір, поліомієліт і ковід. Такі хвилі зростання захворюваності, зокрема на кір, фіксують кожні 6-7 років.
Про це у програмі «У фокусі подій» на ТРК «Ільдана» попередили Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», та Лілія Назаренко, лікар-імунолог дитячий КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня».