Соціально-гігієнічний моніторинг

Результати моніторингу якості питної води в області за 11 місяців 2017 року

Друк
PDF

voda122017.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державною  установою "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за 11 місяців  2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 612 проб питної води за санітарно-хімічними та 596 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 40 (6,5%) та 16 (2,7%) проб відповідно

Питома вага проб питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Звенигородському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Звенигородському  та Уманському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 660 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 411  проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  204 (30,9%) проб (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю
 у приватних колодязях) та 73 (17,8%) - за мікробіологічними показниками .

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками в Уманському, Жашківському та  Звенигородському районах, за мікробіологічними – Уманському  та Кам’янському  районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.  

Результати моніторингу якості води поверхневих водойм за 10 місяців 2017 року

Друк
PDF

Відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" здійснює постійний лабораторний моніторинг води поверхневих водойм у 92 контрольних створах та у місцях водокористування населення.

За 10 місяців 2017 року з поверхневих водойм досліджено 496 проб води за санітарно-хімічними, 680 – за мікробіологічними та 494 – за паразитологічними показниками. Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 45 (9,1%) пробах за санітарно-хімічними показниками та 155 (22,7%) - за мікробіологічними. За паразитологічними показниками відхилень не виявлено.

Лабораторний центр продовжує моніторинг забруднення води поверхневих водойм.

Про результати моніторингу якості харчових продуктів та продовольчої сировини в області за 9 місяців

Друк
PDF

хп131017.jpgФахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» протягом 9 місяців2017 р. проводився моніторинг якості та безпеки харчових продуктів та продовольчої сировини.

Всього досліджено 8192 проби харчових продуктів, зокрема 4800 проб – за санітарно-хімічними показниками та 3392 проби – за мікробіологічними показниками. Відхилення від гігієнічних нормативів реєструвались відповідно у 1,6% та 2,1% проб проти 1,1% та 0,8% за аналогічний період минулого року, зокрема за санітарно-хімічними показниками – у м.Сміла (19,2%), Канівському районі (6,1%), Маніьківському районі (4,2%), Жашківському районі (4,05%), м.Ватутіне (3,6%), а також за мікробіологічними показниками – у м.Черкаси (11,5%), Уманському районі (6,1%), Смілянському (4,5%), Драбівському районі  (4,1%).

Поза цим, на вміст нітратів досліджено 1592 проби овочів і фруктів, відхилення виявлені у 48 (3%) пробах: м.Ватутіне, Умань, Уманському, Жашківському, Маньківському, Чорнобаївському, Звенигородському, Канівському, Черкаському районах.

На вміст пестицидів досліджено 211 проб харчових продуктів та продовольчої сировини, перевищень допустимих рівнів не виявлено, за радіологічними показниками – 75 проб без відхилень.

Протягом 9 місяців2017 р. лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводилось визначення ГМО в харчових продуктах. Досліджено 603 проби харчових продуктів та продовольчої сировини, нестандартних проб не виявлено.

За результатами досліджень надано відповідні рекомендації керівникам підприємств та організацій, власникам продукції.

                            

Результати моніторингу якості питної води в області за 10 місяців 2017 року

Друк
PDF

Відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" за 10 місяців 2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 537 проб питної води за санітарно-хімічними та 546 проб - за мікробіологічними показниками. Гігієнічним вимогам не відповідали 39 (7,2%) та 15 (2,7%) проб відповідно.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 602 проби питної води за санітарно-хімічними показниками та 376 – за мікробіологічними.

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали 184 (30,5%) проби (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю у приватних колодязях) та 60 (15,9%) - за мікробіологічними показниками.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.

Результати моніторингу грунту на об’єктах довкілля за 9 місяців 2017 року

Друк
PDF

грунт9міс17.jpgДержавна установа"Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює постійний моніторинг стану об’єктів довкілля, зокрема ґрунту в межах житлової забудови (ігрові майданчики, дошкільні дитячі заклади) зон впливу автомагістралей, на берегах водойм, на межі санітарно-захисних зон підприємств, полігонів твердих побутових відходів тощо.

За 9 місяців 2017 року досліджено 474 проби ґрунту за санітарно-хімічними показниками, 643 – за мікробіологічними та 1389  – за паразитологічними. Гігієнічним нормативам не відповідало 6 (1,3%) проб за санітарно-хімічними, 43 (6,6%) - за мікробіологічними та 44 (3,2%) – за паразитологічними показниками (м. Черкаси, Черкаський, Уманський,  Золотоніський,  Звенигородський, Смілянський райони)

Державна установа  "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  продовжує моніторинг забруднення ґрунту.