Соціально-гігієнічний моніторинг

Аналіз результатів досліджень фізичних факторів в області за 10 місяців 2018 р.

Друк
PDF

рабдбезп17.10.jpgФахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'яУкраїни» протягом 10 місяців 2018 року проводився моніторинг за впливом фізичних факторів на населення (шум, вібрація, параметри мікроклімату, освітленість, електромагнітне та іонізуюче випромінювання тощо).

В області виконано понад 9,5 тис. досліджень фізичних факторів, зокрема: 916 - шуму, 357 – вібрації, 69–електромагнітного випромінювання, 2165 - освітленості та 4102 параметрів мікроклімату на об’єктах промислового, сільськогосподарського, комунального призначення та в зоні впливу об’єктів на умови проживання населення.

За результатами моніторингу встановлено перевищення гранично-допустимих рівнів шуму (26%), вібрації (26%), електромагнітного поля (4%) та (22%) не відповідають параметрам мікроклімату.

Водночас проведено 1085 вимірів радіаційного фону. Перевищень гранично-допустимих рівнів не виявлено.

За результатами досліджень власникам та керівникамоб’єктівнаданівідповіднірекомендаціїщодополіпшення стану об’єктів.

Дане питаннязнаходиться на контролі лабораторії електромагнітнихполів та іншихфізичнихфакторівДержавної установи «Черкаськийобласнийлабораторний центр Міністерстваохорониздоров'я  України», а лабораторниймоніторинг буде проводитись і в подальшому.

Про результати моніторингу якості питної води в області за 10 місяців 2018 року

Друк
PDF

130917.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженогооблдержадміністрацією 31.01.2018р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" за 10 місяців року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 6402 проби питної води за санітарно-хімічними та 7213 пробза мікробіологічними показниками. Гігієнічним вимогам не відповідало 1103 (17,7%) за санітарно хімічними показниками (Смілянський, Городищенський райони) та 553 (7,6%) проб за мікробіологічними (Смілянський, Уманський, Городищенський, Жашківський райони).

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 3247 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 2103 проби – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідало  812 (34,9%) проб (м. Сміла, Уманський, Маньківський, Жашківський, Золотоніський райони) та 251 (13,7%) - за мікробіологічними (Уманський, Городищенський, Лисянський та Звенигородський райони).

Результати моніторингу якості питної води висвітлюються на офіційному сайті ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та в засобах масової інформації, направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.

Результати моніторингу грунту на об’єктах довкілля за 10 місяців 2018 року

Друк
PDF

грунт_0711.jpgДержавна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює постійний моніторинг стану об’єктів довкілля, зокрема ґрунту в межах житлової забудови (ігрові майданчики, дошкільні дитячі заклади), зон впливу автомагістралей, на берегах водойм, на межі санітарно-захисних зон підприємств, полігонів твердих побутових відходів тощо.

За 10 місяців 2018 року досліджено 655 проб ґрунту за санітарно-хімічними показниками, 698 проб за мікробіологічними та 1264 - за паразитологічними показниками, з них не відповідало гігієнічним нормативам 1 (0,1%), 10 (1,4%) та 29 (2,2%) проб відповідно (мм. Сміла, Умань та Уманський район ).

Результати моніторингу якості грунту висвітлюються на офіційному сайті Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Лабораторний центр продовжує моніторинг за якістю грунту.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 10 місяців 2018 року

Друк
PDF

повітря.pngВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За 10 місяців 2018 року досліджено 11555 проб атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 385 (3,3%) пробах (мм. Черкаси, Канів
за вмістом пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, аміаку, оксиду вуглецю та ін).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлюються на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Лабораторний центр продовжує моніторинг стану атмосферного повітря.

Про стан радіаційного фону за 10 місяців 2018 року

Друк
PDF

фон_10_міс.jpgВідповідно до щоквартального «Плану основнихо рганізаційно-методичних та виробничих заходів ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України на 2018 рік»,  погодженого Черкаською облдержадміністрацією 31.01.2018 року, лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» за  10місяців 2018 року проведено 1085 досліджень природного радіаційного фону.

За результатами досліджень радіаційний фон становив 14 – 20мікроРентген/год.

Станом на 05.11.2018 р. радіаційний фон становить 10-14 мікроРентген/год, що в межах величин природного радіаційного фону, який притаманний для нашої області.