Соціально-гігієнічний моніторинг

1. Атмосферне повітря

2. Питна вода

3. Безпечність та якість харчових продуктів

4. Грунт

5. Фізичні фактори, електомагнітні поля

6. Радіаційний фон

Про результати моніторингу стану атмосферного повітря області впродовж 2016 року

Друк

ба.jpgЗ метою здійснення моніторингу забруднення атмосферного повітря  Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України»  у 2016 році проведено 7262 дослідження  на маршрутних та пересувних (підфакельних) точках, а також на межі санітарно-захисних зон промислових підприємств, в межах житлової забудови, поблизу вуличних магістралей, з них у 150 (2,1%) пробах виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

В основному зареєстровані перевищення гігієнічних нормативів за вмістом формальдегіду, оксиду вуглецю,  діоксиду азоту, сірководню, аміаку, пилу. Найбільш високі показники реєструвались у м. Черкаси (10,8%), Канівському (0,2%), Христинівському (0,4%), Уманському (0,9%), Городищенському (2,3%) районах, зокрема за вмістом формальдегіду, оксиду вуглецю та оксиду азоту.

Моніторинг якості стану атмосферного повітря в області буде продовжено лабораторним центром і у 2017 році.

Про результати моніторингу якості питної води в області за 11 місяців 2019 року

Друк

вода_питна_09.04.2019.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2019 рік, погодженого облдержадміністрацією 10.01.2019р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" за 11 місяців 2019 року із джерел та мереж централізованого водопостачання проведено понад 30 тисяч досліджень питної води за санітарно-хімічними та за мікробіологічними показниками. Гігієнічним вимогам не відповідало 1,1% та 2,7% досліджень відповідно.

Питома вага досліджень питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками (перевищення вмісту заліза, марганцю та загальної жорсткості) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Чорнобаївському та Чорнобаївському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Городищенському, Жашківському та Катеринопільському районах.

Із джерел децентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) проведено понад 14 тис. досліджень питної води за санітарно-хімічними показниками та 3 тис. – за мікробіологічними.

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали 5,5% досліджень (перевищення вмісту нітратів, заліза, марганцю та загальної жорсткості) у Кам’янському, Чигиринському та Монастирищенському районах та 7,1% - за мікробіологічними показниками (наявність кишкової палички, ентеробактерій, перевищення вмісту загальних коліформ) у Канівському, Звенигородському та Лисянському районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.

Про результати моніторингу води поверхневих водойм за І півріччя 2020 року

Друк

Одним із основних напрямків діяльності Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" є проведення моніторингу якості води поверхневих водойм у 92 контрольних створах, акваторії 15 пляжів та місць рекреаційного водокористування населення.

Впродовж І півріччя 2020 рокуіз водойм І категорії (річки Дніпро, Рось та Гнилий Тікич, які використовуються для централізованого господарсько-питного водопостачання міст Черкаси, Корсунь - Шевченківський, Умань та Звенигородка) досліджено 28 проб річкової води, відхилень за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками не виявлено.

Із водойм ІІ категорії (водойми, які використовуються для купання, спорту та відпочинку населення, а також водойми в межах населених пунктів) досліджено 2 356 проб води, відхилення від встановлених нормативів виявлено у 21 (1,3%) пробі за санітарно - хімічними показниками.

Найгірші показники у річці Тясмин в межах Чигиринського району де інтенсивність запаху складала 3 бали (при нормі - до 1 балу), вміст азоту аміаку - 8,5 мг/дм3 (при нормі до 2,0 мг/дм3 ), розчинений кисень – 2,5 мг/дм3 (при нормі не менше 4,0 мг/дм3), рівень РН зареєстрований на верхній межі допустимої норми - 8,5, у річці Суха Згар Золотоніського району виявлялись відхилення за інтенсивністю запаху – 2 бали та за вмістом аміаку – 2,6 мг/дм3.

За мікробіологічними показниками відхилення реєструвались у 58 (8,5%) пробах. Найгірші показники у р. Тясмин поблизу насосної станції с. Стецівка, Чигиринського району, де індекс лактозопозитивної кишкової палички (далі - ЛКП) становив 70 000 в 1 дм3 (при нормативі – до 5000 в 1 дм3 )та наявністю колі фагів – 200 бляшкоутворюючих одиниць (при нормі не більше 100), у річці Суха Згар індекс ЛКП - 24 000 в 1 дм3, у річці Рось на адміністративній межі Черкаської області - 6200 в 1 дм3.

Про результати досліджень на адресу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зацікавленим підприємствам та організаціям, направлялись відповідні інформації з пропозиціями, матеріали розміщувались на офіційному сайті лабораторного центру.

Про результати моніторингу якості питної води в області за І півріччя 2019 року

Друк

100720197вв.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2019 рік, погодженого облдержадміністрацією 10.01.2019р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України"
за І квартал  2019 року із джерел та мереж централізованого водопостачання проведено 18 962 дослідження питної води за санітарно-хімічними та 8243 - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідало 206 (1,1%) та 208 (2,5%) досліджень відповідно.

Питома вага досліджень питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками (перевищення вмісту заліза, марганцю та загальної жорсткості) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Чорнобаївському, Катеринопільському та Жашківському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Городищенському, Жашківському та Драбівському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) проведено 8426 досліджень питної води за санітарно-хімічними показниками та 1851 – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  565 (6,7%) досліджень (перевищення вмісту нітратів, заліза, марганцю та загальної жорсткості) у Кам’янському, Христинівському та Монастирищенському районах та 134 (7,2%) - за мікробіологічними показниками (наявність кишкової палички, ентеробактерій, перевищення вмісту загальних коліформ) у Канівському, Городищенському та Лисянському районах.

Результати моніторингу якості питної води висвітлювались на офіційному сайті ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та в засобах масової інформації, направлялись в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми, Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області для відповідного реагування та прийняття управлінських рішень.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.

Про результати моніторингу води поверхневих водойм за 11 місяців 2019 року

Друк

10012018вв.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2019 рік, погодженого облдержадміністрацією 10.01.2019р.,ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює постійний лабораторний моніторинг води поверхневих водойм у 92 контрольних створах та у місцях водокористування населення.

Впродовж 11 міс. 2019 року із водойм І категорії проведено понад 1 тис. лабораторних досліджень річкової води, відхилень за санітарно-хімічними показниками не виявлено. За результатами лабораторних досліджень річкової води І категорії за мікробіологічними показниками виявлені відхилення від встановлених нормативів у 5,2 % дослідженнях (м. Черкаси, Звенигородський та Корсунь-Шевченківський райони).

При проведенні більше 9 тис. досліджень проб води водойм ІІ категорії за санітарно - хімічними та мікробіологічними показниками встановленим нормативам не відповідало 0,7% та 11,9% досліджень відповідно.

Питома вага досліджень води водойм з відхиленнями від встановлених нормативів за санітарно-хімічними показниками (інтенсивність запаху, забарвленість, вміст суспензованих речовин, розчиненого кисню, хімічне споживання кисню) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському та Чорнобаївському районах, за мікробіологічними (індекси лактозопозитивної кишкової палички, колі - фагів) – у мм. Умань, Сміла Катеринопільському, Звенигородському, Канівському та Золотоніському районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості води поверхневих водойм.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.