Інформація для населення

daidjest33

 

 

✔️ Повний курс вакцинації мРНК-вакциною проти COVID-19 надає значно ефективніший захист від важкого перебігу захворювання, госпіталізації та летальних випадків порівняно з інактивованими вакцинами у пацієнтів, старших за 65 років – дослідження в Туреччині.
✔️ Четверта доза мРНК-вакцини підвищує у літніх людей титри перехресно-нейтралізуючих антитіл проти варіантів SARS-CoV-2, включаючи BQ.1.1 і XBB – дослідження в Японії.
✔️ Щеплення вакцинами Pfizer–BioNTech або CoronaVac знижує ризик інфаркту міокарда та інсульту після зараження SARS-CoV-2 серед пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями – дослідження у Гонконгу.
Коли між первинною вакцинацією і бустерною дозою або між першим і другим бустером минуло понад 545 днів, повторювати вакцинальний цикл не треба – позиція НТГЕІ. Просто слід отримати «пропущену» дозу.
✔️ А в рубриці «Компетентно» – роздуми про вакцинацію і роль медсестри / медбрата від медичної сестри Олександри ПАЛАГІЦЬКОЇ.
Про ці та інші факти – у новому числі дайджесту, який випускається у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України. Щоб усі, хто відповідально ставиться до свого здоров’я, мали достовірні дані і приймали обґрунтовані рішення на користь вакцинації.

Детальніше...

daidjest32

 

 -    І знову маємо застереження для осіб, старших за 60 років: частка людей цієї вікової категорії серед тих, хто минулого тижня не зміг подолати COVID-19, становить 88,5%. Статистика вперто свідчить, що саме група населення 60+ потребує пріоритетного вакцинального захисту, щоб уникнути важкого перебігу захворювання, госпіталізації та смерті. Бо коронавірус продовжує становити загрозу в Україні і багатьох країнах світу, хоч ця пандемія уже перестала бути надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу.

 -    Бустерна доза інактивованої вакцини проти COVID-19 скорочує тривалість виділення вірусу у пацієнтів, інфікованих варіантом «Омікрон» BA.2. Це стримує поширення захворювання.

    Що відомо про варіант SARS-CoV-2 «Арктур» і наскільки він небезпечний?

 -    Як змінились вимоги щодо вакцинації для в'їзду у США?

Про ці та інші факти – у новому випуску дайджесту, який готується у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України. Щоб усі, хто відповідально ставиться до свого здоров’я, мали достовірні дані і приймали обґрунтовані рішення щодо вакцинації.

Детальніше...

 daidjest31

 

Понад 84 % тих, хто минулого тижня не зміг подолати COVID-19, – люди віком понад 60 років. Ця частка в статистиці залишається незмінно високою досить тривалий час, навіть на тлі сезонного зниження спалаху захворюваності. Тож старшим людям неабияк важливо захиститися від таких небажаних наслідків, а також від важкого перебігу хвороби, що потребуватиме госпіталізації.

Крім того, вакцинація третьою дозою мРНК-вакцини проти COVID-19 зменшує кількість скарг медичного характеру, з якими звертаються пацієнти на первинній ланці медичної допомоги – дослідження норвезьких науковців.

Кому вкрай потрібен весняний бустер? Фаховий погляд на це питання від американського епідеміолога Кейтлін Джетеліни – в рубриці «Компетентно».

Який інтервал слід витримувати між першою і другою бустерними дозами вакцини? Які вакцини можна використовувати для бустера? Відповіді в рубриці «Гарячі запитання».

ВООЗ рекомендує країнам розглянути можливість одночасного введення вакцин проти COVID-19 із сезонними вакцинами проти грипу, якщо це епідеміологічно виправдано.

Завершуємо анонс чергового випуску дайджесту «COVID-19. Цифри і факти» приємним фактом: в Україні захищених від важкої хвороби стало більше, бо минулого тижня проти COVID-19 вакцинувались на 26 % більше людей порівняно з попереднім тижнем.

Міцного всім здоров’я! 

Детальніше...

28 тисяч дітей віком від 5 до 11 років вже вакциновані від COVID-19 в Україні

Друк
PDF

 34covid vakc dit

За весь період пандемії в Україні на COVID-19 захворіло понад 411 тис. дітей до 18 років, 2 тис. - тільки за останній тиждень. Дуже важливо захистити дітей, особливо з хронічними хворобами, від важкого перебігу чи навіть смерті від цієї хвороби.

Дитяча вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить утричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+, вже доступна в Україні. Інтервал введення між першою та другою дозою становить мінімум 21 день.

Щоб захистити дітей 5-11 років від COVID-19, необхідно взяти із собою на вакцинацію свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного з батьків або опікуна. Нагадуємо, що підписана декларація з сімейним лікарем не є обов’язковою.

Детальніше...

nextkarantincovid-19 

Кабінет Міністрів України через COVID-19 продовжив режим надзвичайної ситуації в єдиній державній системі цивільного захисту, а також карантин на всій території України до 30 червня 2023 року.

«Повномасштабна війна відвернула нашу увагу від пандемії, водночас COVID-19 нікуди не зник. Люди продовжують хворіти, а дехто – помирати. Через коронавірус ми щотижня втрачаємо близько ста людей. І хоча загалом у світі є загальна тенденція до зниження захворюваності на COVID-19, однак в Європейському регіоні спостерігається зростання цього показника. Очікувати на збільшення кількості нових випадків COVID-19 на території України можна буде цієї весни. Проте динаміка зростання захворюваності залежатиме від варіанту SARS-CoV-2, який циркулюватиме, та рівня охоплення вакцинацією населення», – зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

Детальніше...

 daidjest30

Триває Український тиждень імунізації, який на підтримку всесвітнього тижня є не зайвим приводом нагадати всім про важливість щеплень для захисту людей різного віку від хвороб, яким можна запобігти завдяки вакцинації. І серед таких хвороб – COVID-19, який залишається з нами попри сезонні зниження й підвищення рівня захворюваності. А в умовах воєнного стану імунізація –найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їх наслідків.

 

В Україні запущено Національний портал з імунізації – перший в Україні профільний ресурс, присвячений питанням вакцинокерованих інфекцій, щеплень та використання вакцин. Портал буде корисним не лише медичній спільноті, а й широкому загалу – всім, хто потребує доказової інформації про про вакцини та щеплення

 

Також у новому випуску дайджесту «COVID-19. Цифри і факти», який готується щотижня в межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України:

 

    - Чи можна між уведенням першої та другої доз вакцини проти COVID-19 проводити планові щеплення проти інших інфекційних хвороб?

 

    - Ефективність вакцини проти COVID-19 і нові варіанти: ефективність відновлюється після введення бустерних доз вакцини

 

    - Вакцинуватись проти COVID-19 має усе населення віком від 5 років – рішення уряду Австралії

 

    - У рубриці «Компетентно» – розмова з імунологом Федором Лапієм про діяльність незалежного дорадчого органу, який на запит МОЗ України формує і надає відповідні кваліфіковані й обґрунтовані пропозиції та рекомендації з питань імунопрофілактики.

Детальніше...