Інформація для населення

Вакцинація від COVID-19 під час воєнного стану

Друк
PDF

Захворюваність на коронавірусну хворобу продовжує реєструватись в Черкаській області, епідемія не закінчилась і обтяжується воєнним станом в нашій країні. Стресова ситуація, масова міграція населення, відсутність доступу до повноцінного харчування і води, скупчення і перебування в непристосованих сховищах сприяють розповсюдженню вірусу Sars-Cov-2.

Захистом від коронавірусної хвороби в усьому світі визнана вакцинація. На сьогодні в Черкаській області вакцинація від коронавірусної хвороби, яка була розпочата в 2021 році, продовжується. Станом на 15 березня в області у наявності вакцини Комірнаті (виробництва Пфайзер) і Коронавак (виробництва КНР). Всі заклади охорони здоров’я, які проводять вакцинацію, забезпечені імунобіологічними препаратами. Обидві вакцини зареєстровані в Україні і успішно використовуються в державі і області.

Відповідно діючих інструкцій по застосуванню вакцин – для повноцінного захисту від COVID-19 необхідно провести дворазове щеплення з інтервалом 28 днів. Для підсилення Імунітету, який згасає з часом, щепленим рекомендується введення бустерної дози, яку можна вводити через 6 місяців після другого щеплення будь-якою доступною вакциною. Щеплення від корона вірусної інфекції безкоштовне.

В умовах воєнного стану всім необхідно скористатись доступною вакцинацією, яка врятує життя і здоров’я.

В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19

Друк
PDF

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до 722 наказу «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».   

Змінами було скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. 

Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР. 

Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. 

Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Детальніше...

Відповіді на актуальні питання щодо COVID-19

Друк
PDF

Відповіді на актуальні питання щодо COVID-19

✅ Коли робити тест на COVID-19?
✅ Чи треба підтверджувати результат експрес-тесту методом ПЛР?
✅ Скільки має тривати самоізоляція?
✅ Чи треба після завершення самоізоляції робити тест на COVID-19?

На ці та інші питання надав відповіді сьогодні під час брифінгу заступник Міністра охорони здоров'я - Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Детальніше...

Вакцинація від COVID-19 є безальтернативною – Президент України

Друк
PDF

Президент України Володимир Зеленський заявив, що альтернативи вакцинації для подолання COVID-19 пандемії та збереження життя немає, та закликав громадян щепитися.

  • “Є усі шанси сподіватись, що 2022 рік може бути останнім для пандемії COVID-19. Для цього потрібен високий рівень охоплення щепленнями. Ми маємо бути вакцинованими, щоб бути здоровими. І це безальтернативно”, – заявив Президент у відеозверненні за підсумками засідання Ради національної безпеки й оборони в понеділок у Києві.

Детальніше...

У 2022 рік ми ввійшли в найвищому стані готовності до хвилі COVID-19 – Віктор Ляшко

Друк
PDF

За оцінками Міністерства охорони здоров’я, в найближчі тижні Україна вийде на пікові значення захворюваності на COVID-19. Кількість випадків інфікування очікується на рівні 40-60 тисяч осіб на добу. Ці цифри вдвічі вищі за пікові значення минулої хвилі. При цьому, завдяки вакцинації, ми очікуємо на третину менше померлих, ніж на піку минулої хвилі. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до Уряду.
Для підготовки міністерство забезпечило низку підготовчих кроків.

  • «У 2022 році вперше з моменту появи Програма медичних гарантій стартує з 1 січня, – відзначив Віктор Ляшко. – До кінця січня всі заклади матимуть контракти за цією програмою і вчасно отримують оплати за січень та будуть готові до зростання навантаження в піковий період».

Детальніше...

Алгоритм дій у разі отримання позитивного тесту на COVID-19

Друк
PDF

alt

Залишайтесь вдома та обмежте контакти з іншими людьми. Доречно також повідомити людей, з якими ви напередодні мали фізичний контакт, про позитивний результат тестування. До прикладу, працюєте у великому колективі. Це потрібно, щоб унеможливити подальшу передачу вірусу. 

Зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем та дотримуйтесь його інструкцій. Національна служба здоров’я (тегнути) вже детально пояснювала, як можна бути на зв’язку зі своїм сімейним лікарем   https://cutt.ly/II6XWrv 

Якщо йдете до лікаря на прийом, то обов’язково використовуйте засоби індивідуального захисту, уникайте великих скупчень людей та тримайте дистанцію. Узгодьте із лікарем час прийому, щоб не чекати в черзі та не поширювати COVID-19. 

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.