Матеріали для населення

Вакцинація від гепатиту В: у якому віці її робити

Друк
PDF

 vakc gepatut

Щеплення проти гепатиту В роблять малюку в перші 24 години життя. Це одне з перших батьківських рішень на користь життя малюка.

Тому відмова або відтермінування — загрожують!

Вірус гепатиту В порушує функціонування печінки. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки провокує розвиток цирозу й раку печінки, що майже завжди летальне.

Розвиток хронічної інфекції більше розповсюджений серед дітей грудного віку, інфікованих їхніми матерями, або до досягнення п’ятирічного віку. Саме тому важливо отримати всі три дози вакцини, бо від цього залежить рівень захисту дитини.

Детальніше...

br tug im  cop 

Ризики поширення інфекційних захворювань під час війни суттєво зростають через відсутність доступу до чистої води, базових умов гігієни та медичної допомоги, а також перебування великої кількості людей одночасно у сховищах та тимчасових прихистках. Тож зараз украй важливо захистити від небезпечних інфекційних хвороб себе і своїх дітей, тобто вакцинуватися. На цьому наголосив під час брифінгу в Черкаській обласній військовій адміністрації 25 квітня головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

У брифінгу, який відкрила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, також взяла участь начальниця управління охорони здоров’я ОДА Антоніна Уманець.

З 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації.

«Це тиждень, коли ми маємо донести до якомога ширшого загалу людей необхідність використати надзвичайно просту, але унікальну і потужну можливість убезпечити себе від багатьох інфекцій – вакцинуватися. Про необхідність цього свідчить і статистика інфекційної захворюваності в області», – зазначив Володимир Папач.

За його словами, на Черкащині за весь минулий рік на інфекційні захворювання захворіли понад 197 тисяч людей, а за перший квартал цього року – вже майже 70 тисяч черкащан.

На COVID-19 цього року в області захворіло понад 7 тисяч осіб, померло – 61. Майже усі не щеплені. Лише за останній тиждень захворіло 669 осіб та зареєстровано 10 смертей від коронавірусної інфекції.

В області у поточному році зареєстровано 20 випадків епідпаротиту, який може викликати менінгіт, енцефаліт та глухоту, а у хлопчиків у майбутньому може призвести до безпліддя. Спалах цієї хвороби зафіксовано у Черкаському районі. Усі 17 осіб, які захворіли, – не щеплені.

Детальніше...

vakcinahistory 

Вакцинація – це один із найважливіших винаходів людства. В епоху до появи та активного використання вакцин близько половини дітей у світі не доживали до 5 років. Зараз смертність серед дітей цього віку скоротилась до 4%.
 
Але й досі кожні 20 секунд одна дитина помирає від хвороби, якій можна було б запобігти вакцинацією, бо не має доступу до вакцини або батьки не зробили їй щеплення.
Про те який шлях пройшло людство для того, щоб винайти та успішно застосувати вакцини – читайте у нашій інфографіці з нагоди Всесвітнього дня імунізації, та не забувайте вчасно щепити дітей та щепитися самим.
 
Щоб записатися на вакцинацію, подзвоніть педіатру, сімейному лікарю або в реєстратуру найближчої поліклініки. Записатися на щеплення від COVID-19 можна через сімейного лікаря або самостійно за контактами  https://vaccination.covid19.gov.ua/list. Декларація із сімейним лікарем для щеплень не обов’язкова.

 papachimmun

24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації. Вчасно отримані профілактичні щеплення дозволяють запобігти низці інфекційних захворювань або ж уникнути негативних наслідків від них – про це розповів Суспільному Черкаси головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

За його словами, в області за весь минулий рік на інфекційні захворювання захворіли майже 200 тисяч людей, а за перший квартал цього року – вже 70 тисяч черкащан.

На  COVID-19 у поточному році захворіло понад 7 тисяч черкащан, померло – 61. Майже усі не щеплені. Лише за останній тиждень захворіли понад 600 осіб та зареєстровано 10 смертей від коронавірусної інфекції.

«Для досягнення колективного імунітету необхідно, аби було щеплено 95 відсотків населення. На жаль, сьогодні в області в середньому рівень охоплення щепленнями – не достатній і складає 78-90%. А щодо деяких нозологій і вікових груп ситуація значно гірша», – зауважив Володимир Папач.

В Україні, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій, а саме: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу В.

Детальніше...

tugden imunizac 

24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації.

Щороку з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у другій половині квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Європейський регіон ВООЗ, до якого належить і Україна, відзначає Європейський тиждень імунізації (EIW) з метою підвищення обізнаності населення про важливість імунізації для профілактики інфекційних хвороб та захисту життя. Починаючи з 2005 року, щороку в Україні проходить Український тиждень імунізації.Всесвітній тиждень імунізації – це нагода підкреслити неймовірну здатність вакцин не лише рятувати життя, а й запропонувати можливість довгого життя для всіх.

Сьогодні імунізація – це питання національної безпеки

В цей нелегкий час Україна зіткнулася з багатьма викликами у сфері громадського здоров’я через пандемію COVID-19 та війну. Багато людей були вимушені покинути свої домівки, через що тисячі дітей не змогли отримати життєво важливі дози вакцин, які захистили б їх від небезпечних для життя захворювань.

Наприкінці 2021 року в Рівненській та Закарпатській області були зареєстровані випадки поліомієліту. Два з них призвели до паралічу. У квітні 2022 року в нашій країні було зафіксовано два випадки дифтерії. У 2023 році на Черкащині зареєстрований спалах паротиту серед нещеплених дітей.

Крім цього, через масові переміщення, українці стикаються з обмеженим доступом до засобів гігієни, лікування, житла, переповненими пунктами очікування та транзиту, що створює серйозну загрозу спалахів інфекційних захворювань.

Детальніше...

45122-dsc08190 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 35 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). Ще 657 тисяч доз на підтримку Національної програми імунізації та надолуження пропущених щеплень згідно з Національним календарем щеплень ЮНІСЕФ надішле у квітні.

Ця партія вакцин прибула у відповідь на два підтверджені випадки кору в Україні. Вакцини надані безкоштовно як гуманітарна допомога, інформують у МОЗ.

Кір — дуже заразне і небезпечне захворювання, яке може спричинити інвалідність або навіть смерть. У вагітних жінок, не щеплених від кору, він може спровокувати передчасні пологи чи призвести до народження дитини з малою вагою.

Специфічного лікування від кору не існує. Єдиний надійний захист від цієї хвороби – вакцинація. Дві дози — в 1 рік та у 6 років — забезпечують надійний захист. Спалахи кору циклічні і стаються кожні 5–6 років через недостатній рівень охоплення щепленнями. Останній спалах в Україні тривав у 2017–2019 роках.

Детальніше...