Матеріали для населення

busternaya-doza-vaktsiny

 

 

 

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.07.2022 № 1249 «Про введення в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров'я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 липня 2022 року» та позиції НТГЕІ 16-06/2022 згідно з протокольним рішенням НТГЕІ від 16.06.2022 рекомендовано введення другої бустерної дози мРНК вакциною з інтервалом щонайменше 4 місяці від першої бустерної дози для наступних груп ociб:

   - особи віком понад 60 років;

   - особи, які проживають у закладах догляду за літніми людьми, та особи з інвалідністю; особи з iмуносупресією

   - особи віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік наведений у Таблиці до Позиції);

   - особи віком 18-59 років із значними або складними потребами в галузі охорони здоров'я, або численними супутніми захворюваннями, які підвищують ризик важкого COVlD- 19.


Тобто наразі вакцинація другою бустерною (ревакцинальною) дозою здійснюється виключно за медичними показаннями за рішенням лікаря. Про можливість вакцинації бажаючих осіб з інших цільових груп та/або пацієнтів, у яких наближається термін допустимий для проведення такого щеплення - буде проінформовано МОЗ додатково (після ухвалення такого рішення).


Нагадуємо, що для підтвердження даних про вакцинацію проти COVID-19 людина може отримати цифровий COVID-сертифікат через мобільний застосунок чи Портал Дія або паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію або профілактику (далі - Міжнародне свідоцтво).


Про технічну можливість отримання цифрового COVID-сертифіката після введення другої бустерної дози буде повідомлено через офіційні канали комунікації.

Вакцина для профілактики COVID-19 PFIZER-BIONTECH (торгова назва Комірнаті) змінила формулу.Виробники удосконалили препарат, який зайшов в Україну і в Черкаську область.Нова формула передбачає зміну у буфері вакцини, який має назву ТРІС.Зміна буфера дозволяє покращити стабільність препарату, подовжити термін використання, спростити логістику та процедуру вакцинації.З точки зору ефективності та безпеки Пфайзер-ТРІС можна порівняти з попередньою формулою, яка використовувалась в Україні.

Пфайзер-ТРІС змінила колір ковпачка на флаконі з фіолетового на сірий.У флаконі 6 доз.Максимальний термін придатності 12 місяців.Форма засобу -рідина пастельно-білого кольору.Вакцина не вимагає розведення і готова до застосування.Перед використанням флакон м’яко покачується зверху вниз. Струшувати не можна!!!У флаконі повинен бути однорідний розчин без часточок.У разі наявності часточок та зміни кольору вакцину не можна застосовувати. Препарат призначається пацієнтам з 12річного віку.Доза - 0,3 мл.Вводиться внутрішньом’язево.Відкритий флакон зберігається 6 годин.По закінченню часу або вакцинальної сесії залишки вакцини утилізуються.Введеня вакцини проводиться з дотриманням вимог інфекційного контролю.Вакцина може зберігатися в замороженому стані при температурі - 60 °С на час терміну придатності.Розморожена вакцина зберігається при температурі +2 °С +8 °С до 10 тижнів.

Фахівці Всесвітньої організацації охорони здоров’я наголошують про те, що всі аспекти поводження з вакциною Пфайзер-ТРІС та проведення вакцинальної сесії залишаються такими ж, як і для попередньої формули.

Для більш детального ознайомлення зі особливостями Пфайзер-ТРІС медичні працівники можуть за матеріалами ВООЗ.

Запис вебінару по новій формулі вакцини від COVID-19 Pfizer TRIS  - https://cloud.phc.org.ua/index.php/s/X2AfLTg285RJq5z

Щороку, починаючи з 2008 року, 28 липня проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом.

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Вірусні гепатити займають 7 місце серед основних причин глобальної смертності (ВООЗ, 2013). Кожного року рівень смертності через гепати зростає. За даними ВООЗ, 2015 р. вірусний гепатит став причиною смерті 1,34 млн людей.

Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця. Зокрема, типи В і С призводять до розвитку хронічного запалення печінки у мільйонів людей і є однією з головних причин цирозу та раку печінки. За оцінкою ВООЗ кількість людей, які живуть з вірусним гепатитом В (ВГВ) в 2015 році склала 15 мільйонів, а кількість смертей 56 000. Кількість людей, які живуть з вірусним гепатитом С (ВГС) склала 14 мільйонів, а кількість смертей 112 500.

Щоб уникнути інфікування вірусами гепатиту А та Е, необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, вживати термічно оброблену їжу, добре мити овочі, фрукти, ягоди й зелень, кип’ятити воду, не пити з відкритих джерел.

Також для профілактики вірусного гепатиту А використовується вакцинація, яка згідно наказу МОЗ України №595 від 16.09.2011р., відноситься до рекомендованих щеплень. Вакцини проти гепатиту А вводять внутрішньом’язово, починаючи з віку 1-2 роки. Курс вакцинації складається з двох доз, які вводяться з інтервалом 6-18 міс. залежно від рекомендацій фірми – виробника. Після введення двох доз вакцини формується пожиттєвий імунітет. З метою пасивної профілактики вірусного гепатиту А серед контактних використовують нормальний людський імуноглобулін, який вводять одноразово не пізніше ніж через 2 тижні від моменту контакту.

Щодо вакцини проти вірусу гепатиту Е, то, за даними ВООЗ, 2011 р. в Китаї було зареєстровано рекомбінантну субодиничну вакцину для профілактики інфекції вірусу гепатиту Е, проте її поки не схвалено в інших країнах.

Головним засобом профілактики вірусного гепатиту В і D є вакцинація. Оскільки зараження вірусом гепатиту D неможливе без присутності вірусу гепатиту В, вакцинація проти ВГВ є надійним захистом від інфікування вірусом гепатиту D.

Згідно наказу МОЗ України №595 від 16.09.2011р. вакцинація проти ВГВ входить до Національного календаря обов’язкових профілактичних щеплень. Згідно календаря перше щеплення робиться вже в пологовому будинку в першу добу після народження.

Схеми вакцинації проти ВГВ є найбільш лабільними, тому вакцинуватися від гепатиту В можна в будь-якому віці. Необхідно тільки дотримуватись мінімального інтервалу між дозами, який складає 4 тижні незалежно від віку. Первинний курс імунізації включає три дози вакцини. Найбільш рекомендована схема 0-1-6, де 0 - це перша доза, 1- друга доза, яка вводиться через місяць після першої дози, 6 - третя доза, яка вводиться через 6 міс. після першої дози або через 5 міс. після другої. Завдяки імунізації рівень хронічної інфекції ВГВ у дітей молодше 5 років зменшився в 3,6р. (з 4.7% до 1.3%). На сьогодні доведена ефективність первинного курсу вакцинації, проведеного на першому році життя, впродовж 22 років.

Також проводиться профілактика вірусного гепатиту В серед контактних осіб, коли наявний ризик через шкірного зараження (укол голкою, рвана рана) або зараження через слизову оболонку (кон’юнктива очей, статевий контакт). Якщо особа раніше не була щеплена та має негативний рівень анті-HBs антиген, потрібно розпочати імунопрофілактику: ввести одну дозу гіперімунного імуноглобуліну проти вірусу гепатиту В у перші 24 години, а в іншу ділянку внутрішньом’язово ввести першу дозу вакцини.

Сьогодні вакцинація проти гепатиту є одним з напрямків Глобальної програми з ліквідації вірусного гепатиту, як загрози громадському здоров'ю до 2030 року, а також основними засобами попередження розвитку цирозу та раку печінки, що є основною причиною смерті населення від вірусного гепатиту.

19 липня 2019 року введений в дію наказ Міністерства охорони здоров’я №1249, згідно якого з метою реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації регламентується введення другої бустерної (ревакцинальної) дози від коронавірусної хвороби.

Друга бустерна доза означає дозу після первинної вакцинації. Первинна вакцинація може бути одно-дозною або двох-дозною в залежності від виду вакцини, яка застосовується для профілактики COVID-19. Згідно позиції Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики додаткові бустерні дози стосуються лише м-РНКових вакцин, а не для вакцин розроблених на інших платформах. Таким чином, перша бустерна доза вводиться через 6 місяців після останньої дози вакцинації (або через три місяці після додаткової дози). У осіб з групи найвищого ризику тяжкого перебігу COVID-19 або смерті від нього (дорослі віком 60 років, імуноскопроментовані), введення додаткової ревакцинальної дози м-РНК вакцини може мати користь.

Друга бустерна доза застосовується з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої ревакцинальної дози м-РНК вакциною для наступних груп осіб:

  • особи віком понад 60 років;
  • особи, які проживають у закладах догляду за літніми людьми та особи з інвалідністю;
  • особи з імуносупресією;
  • особи віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (онкопатологія, хронічні запальні процеси, цукровий діабет, ожиріння, супутні захворювання).

Перелік показань для бустерної вакцинації може бути розширеним і лікарі мають вакцинувати пацієнтів на основі клінічних міркувань.

НЕ РЕКОМЕНДОВАНО отримувати додаткову бустерну дозу:

  • здорові люди віком від 16-60 років, які не мають жодних факторів ризику важкого перебігу COVID-19;
  • вагітні без супутніх захворювань, які збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19;
  • люди з груп професійного ризику (медичні працівники та інші), які не мають супутніх захворювань, що підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19.

Кір – гостре вірусне інфекційне захворювання, яке характеризується гарячкою, нежитем, кашлем, кон’юктивітом, характерним висипом на слизових оболонках і зливними плямисто-папульозними висипаннями на шкірі. Кір супроводжується ускладненнями у вигляді пневмонії, отиту, енцефаліту. Найбільший ризик ускладнення серед дітей. Специфічного лікування від кору немає.

Попередити захворювання можливо за допомогою вакцинації. Для планової вакцинації використовується вакцина для профілактики кору, паротиту і краснухи (КПК).За діючим Календарем щеплення проводяться у віці 12 місяців і 6 років. Особам, які не були вакциновані проти кору за віком, щеплення можна розпочинати у будь-якому віці. Діти повинні отримати дві дози вакцини з інтервалом 28 днів. Дворазове щеплення забезпечує пожиттєвий захист від вказаних інфекцій.

Профілактичні щеплення проти кору проводяться групам населення, які мають професійні ризики: медичні працівники, працівники освітніх закладів, немедичні працівники закладів охорони здоров’я, представники силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони),а також студенти навчальних закладів без обмеження віку. Особи, які не хворіли на кір, мають негативний результат обстеження на IgG, не щеплені та ті, хто не має документального підтвердження проведених щеплень, повинні пройти імунізацію. Щеплення проводиться з розрахунку аби особа мала дві дози за життя.

Щеплення від кору не проводиться вагітним жінкам. Ненавмисна вакцинація живою вакциною для профілактики кору, паротиту і краснухи не повинна бути причиною переривання вагітності.

Жінки, які планують вагітність, не були щеплені, не хворіли на кір, не мають документально підтверджених даних про вакцинацію, неімунні за даними лабораторного обстеження, повинні прищепитися, адже вакциновані мами захищають немовлят від кору після народження в перші місяці свого існування. Після щеплення від кору жінка повинна утримуватись від вагітності не менше ніж один місяць.

Після контакту із хворим на кір неімунним особам необхідно провести екстрену активну або пасивну імунопрофілактику. Щеплення проводяться вакциною КПК в перші 72 години після контакту тим, хто не хворів на кір та не був щепленим проти кору – дітям віком з 6 місяців, підліткам і дорослим без обмеження віку. Якщо дитині проведене щеплення у віці до 12 місяців, воно вважається «нульовим» і не зараховується як щеплення за віком. Якщо пройшло більше часу ніж 72 години з моменту контакту з хворим на кір, медики рекомендують провести вакцинацію особам, у яких відсутні клінічні симптоми кору, що забезпечить імунітет на майбутнє у випадку не інфікування. Діти і дорослі, які мають протипоказання до щеплень, мають отримати захист імуноглобуліном. Особам, які не хворіли на кір і не були щеплені, призначається одноразове введення імуноглобуліну не пізніше 6 діб після контакту з хворим. Кількість і доза імуноглобуліну залежить від стану здоров’я та часу, що минув від моменту контакту.

Поліомієліт це хвороба, що відома людям вже багато тисячоліть. Про велику кількість хворих на поліомієліт відомо з документів XVII—XVIII століть. Із середини XIX ст. поліомієліт з'являється у Західній Європі та США з таким перебігом, що в багатьох хворих залишаються наслідки хвороби на все життя. Однією з найбільших епідемій був спалах хвороби в східних штатах США у 1916 році, коли від поліомієліту загинуло 6000 чоловік. У Європі епідемії були зокрема у 1932 році в Німеччині (3700 випадків) та у 1934 році в Данії (4500 випадків). Серед потерпілих від епідемії 1921 року в США був майбутній президент США Франклін Рузвельт, який заснував у 1938 році Національну фундацію з боротьби проти поліомієліту. Останні випадки поліомієліту в Україні були зафіксовані в 2021 році в Рівненській та Закарпатській областях. В обох випадках хворі діти не мали щеплень проти поліомієліту.

Збудник поліомієліту відноситься до групи пікорнавірусів родини ентеровірусів (кишкових вірусів) та існує у вигляді трьох незалежних типів (I, II і III). Він дуже стійкий у зовнішньому середовищі (у воді зберігається до 100 діб, у випорожненнях — до 6 міс), добре переносить замороження, висушення. Не руйнується травним соком та антибіотиками. 

Джерелом інфекції є хвора людина або носій. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, але частіше — за допомогою фекально-орального механізму при потраплянні до організму вірусу через забруднені руки, їжу, побутові контакти, іноді через брудну воду. Захворюваність на поліомієліт переважає у літньо-осінні місяці. Найбільш вразливі до цієї інфекції діти від 6 місяців до 5 років. Вірус вражає спинний та головний мозок та викликає невиліковний параліч, що призводить до інвалідізації. Здебільшого параліч вражає ноги, а 10% паралізованих помирає від задухи в результаті паралічу дихальних м'язів. У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною. Інфіковані люди передають хворобу далі, навіть не знаючи про неї.

Під час війни ризик поширення інфекційних захворювань зростає. Це стосується і поліомієліту. Велике скупчення людей, міграційні процеси в країні, погані санітарні умови, відсутність туалетів, забруднена вода, збільшує ризик поширення збудника поліомієліту. Сьогодні специфічного лікування цього захворювання не існує. Єдиний спосіб уберегти себе та своїх дітей від хвороби – це щеплення. Усього необхідно отримати 6 доз вакцини: у 2, 4, 6 та 18 місяців, а потім у 6 та 14 років. Для отримання щеплення необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра в медичний заклад. Всі щеплення проводяться безкоштовно. Вакцини від поліомієліту зареєстровані в Україні і мають відповідні сертифікати якості. Сьогодні Черкаська область забезпечена всіма видами вакцини від поліомієліту в достатній кількості.

Найдорожче, що є в країні – це люди. Найцінніший скарб людини – це її здоров’я. В ці складні військові часи про це не можна забувати. Потурбуйтесь про себе та своїх близьких – вакцинуйтесь.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.