Для суб'єктів підприємництва

Дослідження ефективності вентсистем

Друк

вентсистеми.jpgВентиляція – основний спосіб для створення безпечних умов виробництва та діяльності працюючих. Ефективна вентиляція – це профілактика гострих та хронічних захворювань, в тому числі і професійних.

Відповідно до чинного законодавства (ДСТУ Б А.3.2-12:2009 ССБП «Системи вентиляційні. Загальні вимоги») вентиляційні системи повинні забезпечувати мікрокліматичні умови та чистоту повітря і потребують постійного контролю за ефективністю роботи.

Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює інструментальні виміри для оцінки ефективності роботи природної та механічної вентиляції (свідоцтво про атестацію на проведення вимірювань № РЯ 0074/15, чинне до 31.07.2020р.).

Виміри проводяться в максимально короткі терміни та з високою якістю.

З питань проведення досліджень звертатись особисто за адресою: м.Черкаси, вул.Волкова, 3, тел. 35-75-67 (Трубчанінова Оксана Миколаївна).

Ціни за надані послуги приємно Вас здивують!

Полімерні і синтетичні матеріали та вироби із них в промисловості

Друк

полімери02.jpgСучасний український покупець (споживач) полімерних і синтетичних матеріалів та виробів із них перед їх купівлею, в силу відомих причин, керується переважно двома критеріями: зовнішній вигляд і ціна. Іноді навпаки.

Якість виробу переважно не обговорюється, або обмежується поняттям типу ”чи міцно тримається”. На наш погляд, питання якості товару, треба було би зробити головним, насамперед тому, що саме неякісний товар може  реально негативно вплинути на стан здоров’я людини.

До того ж, сучасний виробник, у своїй гонитві за надприбутками, без особливих коливань змінює технологічні процеси синтезу матеріалів, випуску продукції, її зберігання, застосування і т. ін.

В результаті, менш шкідливі компоненти, наприклад синтезу, замінюються більш токсичними - дешевшими, більш затратні технології виробництва на певних ділянках можуть скорочуватись у часі, або ж взагалі – виключатись.

Надзвичайно неприємним і болісним наслідком такої ”діяльності”, вже на етапі виробництва продукції, є погіршення умов праці і здоров’я робітників, критичне погіршення якості полімерних і синтетичних матеріалів, продукції, в якій вони застосовуються (будівельні матеріали, меблі, шпалери, товари побутової хімії, іграшки та ін.).

Наслідком прискореної деполімеризації такої неякісної продукції, буває поява у повітрі продуктів перетворення антиоксидантів, стабілізаторів, прискорювачів вулканізації та ін. Безпосередньо споживач такої "продукції” може потерпати від шкідливої дії надлишкових кількостей різних токсичних речовин.   

Об’єктивно, людина може скаржитись на відчуття неприємних запахів, головний біль, появу нових або активізацію якихось хронічних алергічних реакцій, дерматитів та інших захворювань.

Серед всього різномаїття, наприклад полімерних будівельних матеріалів та меблів, беручи до уваги типи застосованих полімерів, ми проводимо випробування деревостружкових, деревоволокнистих плит, теплозвукоізоляційних матеріалів, фанер, лінолеумів, різних оздоблюваних матеріалів.

Проводимо випробування герметиків, клеїв, фарб, шпалер, іграшок, парфумерно-косметичних виробів, товарів побутової хімії.

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» є атестований і всі дослідження проводяться в межах галузі атестації.

В протоколах, за результатами випробувань, даються заключення щодо відповідності продукції, повітря житлових, громадських та виробничих приміщень, атмосферного повітря вимогам санітарного законодавства.

У 2017 році нами було випробувано 198 зразків переліченої вище продукції, виконано 1642 вимірювання. Виявлено 12 випадків невідповідності зразків вимогам Державних норм і правил, що дало змогу запобігти шкідливого впливу полімерних матеріалів на населення.

З метою проведення досліджень полімерних матеріалів та виробів із них можна звертатися особисто за адресою: 18005 м.Черкаси, вул. Волкова, 3, (2-поверх токсикологічна лабораторія до Шевченко Т.В. та телефоном 35-75-67).

Низькі ціни за проведення досліджень приємно Вас здивують!

Що потрібно знати про небезпеку роботи в закритих ємкостях

Друк

06022018.jpgЗа результатами моніторингу, який здійснює Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», останнім часом реєструються випадки отруєння, зокрема зі смертельними наслідками, при роботі в заглиблених приміщеннях та ємкостях (каналізаційних колодязях, цистернах, гноєзбірниках).

Як показали результати розслідування переважно отруєння та смерть стали наслідком не лише безпосередньої дії «каналізаційних» газів, які утворюються внаслідок процесів гниття органічних решток (метан, аміак, сірководень), але й значного зниження концентрації кисню в закритому просторі, який іде на окислення органічних сполук, що посилюється особливо при підвищенні температури зовнішнього повітря.

Як правило, людина що навіть короткотривало знаходиться в такому середовищі, може від вдихання, наприклад метану, втратити свідомість, а потім загинути від гострої гіпоксії (нестачі кисню).

Щоб запобігти цьому, слід проводити роботи в каналізаційних колодязях лише за допомогою протигазу, в який надається свіже повітря шлангом або застосовується ізолюючий протигаз, забезпечений повітрям з окремих балонів.

Детальніше...

Атестація робочих місць - реалізація прав на здорові та безпечні умови праці

Друк

атестробмісць.jpgДержавна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" атестована Міністерством охорони здоров'я України на право проведення досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу з метою атестації робочих місць (свідоцтво № 0940 від 17.09.2015р.) згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 «Про проведення атестації робочих місць за умовами праці».

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

З питань досліджень з метою атестації робочих місць звертатись за адресою: м. Черкаси, вул. Волкова, 3 . тел. 36-07-11

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.