Вірусологічні дослідження

Результати вірусологічного моніторингу за 6 місяців 2017 року

Друк
PDF

віруси082017.jpgЗа звітній період 2017 року вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» проведено  5969 досліджень, зокрема:

- на грип  та  ГРВІімунофлуоресціюючим методом 130/поз. 15 (11,5%) досліджень, методом ПЛР 295/ поз 20 (6,7%), секційного матеріалу 25/1поз. (4%), парних сироваток 890/32 поз.(3,5%);

- проби води на антиген вірусного гепатиту А 169/поз. 13(7,6%);

- проби від людей та контактних на рота вірус 213/поз.109 (51%), а також 80 досліджень з осередків інфекції;

- проби від людей на ентеровіруси на культурі клітин 224/ 0, ПЛР методом 66/поз. 11(16,6%),

- сироваток крові на вірусні гепатити 2477 /поз. 55 (2,2%)

- на вміст ГМО 880/ поз. 0 досліджень;

- проб води на рота вірус  17/ поз. 0 ;

- проб з об’єктів довкілля ПЛР методом 154 /15 поз.(9,7%);

- на кір – 2 /0;

- визначення імунітету до вірусів грипу -30;

- проби хворих на поліомієліт – 6/0.

За зверненням громадян, підприємств, установ та організацій області виконано 2393 досліджень, зокрема: 123 дослідження на рота вірусну інфекцію,1342 дослідження на вірусні гепатити,  880 досліджень на вміст ГМО, 36 досліджень на ентеровірусну інфекцію, по 4 дослідження проб води на ротавіруси, ентеровіруси.

У зв’язку з актуальністю норовірусної інфекції, яка визнана другою за значенням після ротавірусів і є причиноюгастроентероколіту у дітей перших років життя,вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» впроваджено  в практичну діяльність метод імуноферметного виявлення норовірусів.

Вірусологічний моніторинг за циркуляцією вірусів серед  населення області і в навколишньому середовищі буде проводитись і в ІІ півріччі 2017р.

В разі необхідності проведення досліджень звертатися за телефоном 36-07-17 у вірусологічну лабораторію ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» (м. Черкаси, вул. Волкова,3).

Про результати моніторингу за ентеровірусами за 1 квартал 2017 року

Друк
PDF

грипп ДЖНа виконання наказу №196 від 14.07.08 р. МОЗ України «Про посилення заходів щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні» та згідно плану моніторингових досліджень вірусологічної лабораторії на 2017 рік, а також для забезпечення оцінки епідемічної ситуації в області проводилась лабораторна діагностика захворювань, етіологія яких може бути пов’язана з поліовірусами чи іншими ентеровірусами, а саме: хворих на ГВП, серозні менінгіти, гострі кишкові інфекційні хвороби, гострі респіраторні інфекції.

За І квартал до вірусологічної лабораторії для дослідження надійшло 59 проб від хворих та здорових людей, з яких 31 проба від хворих. Всі проби досліджені методом ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція) і у 2 пробах виявлено специфічну РНК ентеровірусів. Матеріал доставлено від хворих з діагнозом серозний менінгіт – 2 проби, кишкова інфекція – 5 проб та інші, включаючи діагнози: ентеровірусна інфекція, герпетична ангіна – 14 проб, з яких 2 проби були позитивними.

Позитивні проби доставлено з інфекційних відділень ЦРЛ Уманського району та ЦРЛ Катеринопільського району. Хворі віком 19 та 37 років відповідно. Обстежено 28 здорових дітей, в тому числі 19 контактних з хворими на ГВП. Результати досліджень негативні.

Планово досліджувались проби стічних вод з каналізаційних колекторів інфекційних лікарень та інфекційних відділень, до та після знезараження, а також стічні води господарсько-побутових колекторів.

Всього за три місяці поточного року надійшло та досліджено 65 проб з об’єктів довкілля, з яких 9 були позитивними на наявність ентеровірусного забруднення. З 43 проб стічних вод інфекційних стаціонарів – 4 були позитивними (9%) це проби з м. Сміла, Канів, Лисянка та м.Умань. З 12 проб господарсько-побутових стічних вод позитивні виявили у 4 пробах (33%). Позитивну пробу виявлено і серед 10 досліджених проб води водоймищ – Христинівський район.

Таке значне виявлення позитивних проб з об’єктів довкілля вказує на їх інтенсивну циркуляцію серед населення, звідки вони і потрапляють до зовнішнього середовища.

Здійснення моніторингу за вірусними інфекціями у 2016 році

Друк
PDF

20170217_105308.jpgСеред усіх: вірусних інфекцій - грип і ГРЗ займають провідне місце, на їх частку припадає понад 90 % від загальної інфекційної захворюваності.

В Черкаській області захворюваність на дані інфекції незначно збільшилась на 15% ( з 14993 на 100 тисяч населення у 2015 році до 17710 в 2016 році).

На базі вірусологічної лабораторії проводяться вірусологічні дослідження матеріалу від хворих з метою нагляду за циркуляцією вірусів, що спричиняють підвищення захворюваності на ГРВІ та їх етіологічне розшифрування, а також своєчасне виявлення антигенів вірусу грипу з подальшим виділенням вірусу та його ідентифікацією. Ці дослідження мають досить важливе епідемічне значення як для клінічних лікарів, так і для фахівців санепідслужби для своєчасного прийняття заходів щодо запобігання поширення інфекції.

Детальніше...

Про результати окремих вірусологічних досліджень

Друк
PDF

jenterovirusnaja-infekcija_1.jpgПо мірі зниження бактеріальних та протозойних захворювань в інфекційній патології людини зростає питома вага вірусних інфекцій, в тому числі ентеровірусної етіології. Продовжують реєструватись спорадичні випадки і епідемічні спалахи поліомієлітоподібних захворювань, які викликані вірусами групи -ентеро. Наявність цих вірусів в стічних водах та інших об’єктах є проявами їх розповсюдження в навколишньому середовищі. При контакті людини з забрудненими об’єктами вірогідне інфікування і циркуляція вірусів серед населення. Тому, дуже важливим, з точки зору санітарно-епідеміологічного значення, має вивчення та моніторинг за розповсюдженням ентеровірусів як серед населення так і в об’єктах довкілля.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України» як єдина лабораторія в області, згідно наказу №96 від 15.04.98 р. МОЗ України «Про удосконалення заходів щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні» проводить лабораторну діагностику ентеровірусних інфекцій та контроль за циркуляцією ентеровірусів серед здорового населення і в об’єктах довкілля.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.