Вірусологічні дослідження

Аналіз роботи вірусологічної лабораторії за 11 міс 2018 року

Друк
PDF

jenterovirusnaja-infekcija_1.jpgЗ 40 тижня (01 жовтня) 2018 року на території області розпочався черговий епідемічний сезон нагляду за грипом та гострими респіраторними інфекціями (далі ГРІ).

Для отримання своєчасної інформації, визначення етіології збудника грипу у лабораторії досліджено матеріал від 98 хворих з клінічними ознаками грипу та ГРІ, одержано позитивний результат в одному випадку, виявлено антиген парагрипу. Дослідження продовжуються і надалі.

Сезонний період (зима-весна) характеризувався збільшенням спорадичної захворюваності на рота- та норовірусні інфекції серед дітей та виникнення вогнищ інфекції в дитячих дошкільних закладах.

З метою виявлення джерела інфекції та фактору передачі збудника ротавірусної інфекції під час розслідування спалахів досліджено 75 проб змивів з поверхонь предметів у дитячих закладах та 12 проб харчових продуктів. Всі проби негативні.

З метою виявлення вірусоносійства серед контактуючих під час спалахів рота, норо-вірусної інфекції обстежено 256 особи (зокрема персонал), позитивними на ротавірус виявили 56 осіб (21.8%), які, вірогідно, і були джерелом інфекції.

В ході здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних з захворюваністю на норовірусну інфекцію, обстежено 382 хворих з діагнозом ГКІ, антиген норовірусу виявлено у 182осіб (47,6%).

На вірусні гепатити А, В, С з початку року обстежено 2996 осіб, позитивні результати у 107 випадках (3,5%).

Продовжується моніторинг за об’єктами довкілля та розповсюдженням поліо-ентеровірусів серед хворих та здорового населення області. Відповідно досліджено 324 проби інфекційних стоків та господарсько-побутових вод,в тому числі 97 проб з водоймищ, 119 хворих, етіологія захворювань яких може бути пов’язана з поліо-ентеровірусами, результат негативний.

За даними моніторингу з 337 досліджених зразків з об’єктів довкілля на наявність антигену гепатиту А в 26 пробах виявлено позитивний результат (7,7%).

Для оцінки ефективності імунопрофілактики населення області проти кору у вірусологічній лабораторії проводиться моніторинг стану напруги колективного імунітету. Досліджено 303 сироватки крові людей на наявність антитіл до вірусу кору. Захисні титри виявлено у 147 осіб (48,5%).

З початку року обстежено 257 проб сироваток крові від хворих на кір, у 195 осіб виявлено антитіла класу IgM до вірусу кору (75,8%).

За 11 місяців 2018 р. досліджено 394 проби харчових продуктів та продовольчої сировини на вміст генетично-модифікованих організмів, результати негативні.

В цілому за 11 місяців 2018 року у вірусологічній лабораторії проведено 9270 досліджень з позитивним результатом у 926 (9,9%).

Аналіз роботи вірусологічної лабораторії за 9 місяців 2018 року

Друк
PDF

віруси082017.jpgЗа 9 місяців 2018 р. вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», з метою отримання своєчасної об’єктивної інформації щодо початку епідсезону по грипу на території області, обстежено 75 осіб з діагнозом грип, ГРІ.

Як і в попередні роки, вірусологічна лабораторія ідентифікувала збудник грипу: (вірус грипу типу В)

Всього лабораторією проведено 1071 дослідження, з яких 59 проб позитивні (5,5%). Внаслідок дослідження секційного матеріалу від 4 померлих на наявність вірусів грипу та ГРІ, результати негативні. З метою ретроспективної діагностики захворюваності на грип обстежено 51 особа на наявність сероконверсії антитіл до вірусів грипу, в 13 випадках грип типу В підтверджено (26%).

Сезонний період (зима-весна) характеризувався збільшенням спорадичної захворюваності на рота- та норовірусні інфекції серед дітей та виникнення вогнищ інфекції в дитячих дошкільних закладах.

Детальніше...

Аналіз роботи за 8 міс 2018 року

Друк
PDF

virycгрипу.jpgЗа 8 місяців 2018 р. вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», з метою отримання своєчасної об’єктивної інформації щодо початку епідсезону по грипу на території області, обстежено 75 осіб з діагнозом грип, ГРІ.

Як і в попередні роки , вірусологічна лабораторія ідентифікувала збудник грипу: (вірус грипу типу В).

Всього лабораторієюпроведено 1066 досліджень, з яких 59 проб позитивні(5%). Внаслідок дослідження секційного матеріалу від 4 померлих на наявність вірусів грипу та ГРІ, результати негативні. З метою ретроспективної діагностики захворюваності на грип обстежено 51 особа на наявність сероконверсії антитіл до вірусів грипу, в 13 випадках грип типу В підтверджено(26%).

Сезонний період (зима-весна) характеризувався збільшенням спорадичної захворюваності на рота- та норовірусні інфекції серед дітей та виникнення вогнищ інфекції в дитячих дошкільних закладах.

З метою виявлення джерела інфекції та фактору передачі збудника ротавірусної інфекції під час розслідування спалахів досліджено 55 проб змивів з поверхонь предметів у дитячих закладах та 11 проб харчових продуктів. Всі проби негативні.

З метою виявлення вірусоносійства серед контактуючих під час спалахів ротавірусної інфекції обстежено 191 осіб (зокрема персонал), позитивними на ротавірус виявили 41 особу (21.4%), які, вірогідно, і були джерелом інфекції.

В ході здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних з захворюваністю на норовірусну інфекцію, обстежено 251 хворий з діагнозом ГКІ,антиген норовірусу виявленоу 99 осіб (39,4%).

На вірусні гепатити А, В, С з початку року обстежено 2282 особи, позитивні результати у 84 випадках (3,6%).

Продовжується моніторинг за об’єктами довкілля та розповсюдженням поліо-ентеровірусів серед хворих та здорового населення області. Відповідно досліджено 145 проб інфекційних стоків та господарсько-побутових вод, 36 хворих, етіологія захворювань яких може бути пов’язана з поліо-ентеровірусами, результат негативний.

За даними моніторингу з 233 досліджених зразків з об’єктів довкілля на наявність антигену гепатиту А в 16 пробах виявлено позитивний результат (6,8%).

Для оцінки ефективності імунопрофілактики населення області проти кору у вірусологічній лабораторії проводиться моніторинг стану напруги колективного імунітету. Досліджено 276 сироваток крові людей на наявність антитіл до вірусу кору. Захисні титри виявлено у 139 осіб (50,3%).

З початку року обстежено 233 проби сироваток крові від хворих на кір, у 175 осіб виявлено антитіла класу IgM до вірусу кору(78,4%).

За 8 місяців 2018 р. досліджено 233 проби харчових продуктів та продовольчої сировини на вміст генетично-модифікованих організмів, результати негативні.

В цілому за 8 місяців 2018 року у вірусологічній лабораторії проведено 6423 досліджень з позитивним результатом у 700 (10,8%).

Щодо результатів РРЛ ВООЗ з діагностики кору

Друк
PDF

15.08.2018.1.jpg

 

 

15.08.2018.2.jpg

Аналіз роботи вірусологічної лабораторії за 6 місяців 2018 року

Друк
PDF

virycгрипу.jpgЗа 6 місяців 2018 р.  вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою отримання своєчасної об’єктивної інформації щодо початку епідсезону по грипу на території області обстежено 74 особи з діагнозом грип, ГРІ.

 Випадок захворювання на грип зареєстровано 5.02.2018р. та розшифровано збудника епідемії грипу: (вірус грипу типу В) впродовж лютого та на початку березня.

Всього лабораторією проведено 1056 досліджень, з яких 59 проб позитивні(5%). Внаслідок дослідження  секційного матеріалу від 4 померлих на наявність вірусів грипу та ГРІ, результати негативні. З метою ретроспективної діагностики захворюваності на грип обстежено 50 осіб на наявність сероконверсії антитіл до вірусів грипу, в 13 випадках діагноз грип типу В підтверджено(26%).

Сезонний період (зима-весна) характеризується збільшенням спорадичної захворюваності на рота- та норовірусні інфекції серед дітей та виникнення вогнищ інфекції в дитячих дошкільних закладах.

З метою виявлення джерела інфекції та фактору передачі збудника ротавірусної інфекції при спалахах досліджено 55 проб змивів з поверхонь предметів у дитячих закладах та 10 проб харчових продуктів. Всі проби  негативні. З метою виявлення вірусоносійства серед контактуючих під час спалахів ротавірусної інфекції обстежено 191 осіб (зокрема  персонал), позитивними на ротавірус виявили 41 особу (21.4%), які, вірогідно, і були джерелом інфекції.

Актуальною є ситуація з захворюваністю на норовірусну інфекцію. Обстежено 176 хворих з діагнозом ГЕК, антиген норовірусу виявлено у  66 осіб (37,5%).

На вірусні гепатити А, В, С з початку року обстежено 1591 особу, з позитивним результатом у 56 випадках (3,5%).

Продовжується моніторинг за об’єктами довкілля та розповсюдженням поліо-ентеровірусів серед хворих та здорового населення області. Відповідно досліджено 84 проби інфекційних стоків та господарсько-побутових вод, 36 хворих, етіологія захворювань яких може бути пов’язана з поліо-ентеровірусами. Результат негативний.

За даними моніторингу з 126 досліджених зразків з об’єктів довкілля на наявність антигену гепатиту А в 8 пробах виявлено позитивний результат (6,3%).   

Для оцінки ефективності імунопрофілактики населення області проти кору у вірусологічній лабораторії проводиться моніторинг стану напруги колективного імунітету. Досліджено 275 сироваток крові людей на наявність антитіл до вірусу кору. Захисні титри виявлено у 138 осіб (50,2%).

З початку року обстежено 178 проб сироваток крові від хворих на кір, у 142 осіб виявлено антитіла класу IgM до вірусу кору(80%).

За шість місяців 2018 року досліджено 224 проби харчових продуктів та продовольчої сировини на вміст генетично-модифікованих організмів. Результати негативні.

В цілому за І півріччя 2018 року у вірусологічній лабораторії проведено 4774 досліджень з позитивним результатом у 554 (11,6%).

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.