Питна вода

Результати моніторингу якості питної води в області за січень 2018 року

Друк

вода_питна.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік,  що погоджений облдержадміністрацією 31.01.2018р.,ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України"  за  січень  поточного  року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 28 проб питної води за санітарно-хімічними та 22 проби - за мікробіологічними показниками. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 31 пробу питної води за санітарно-хімічними показниками та 14  проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  9 (29,0%) проб (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю  у приватних колодязях) та 5 (35,7%) - за мікробіологічними показниками .

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.  

Аналіз роботи щодо попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей за ІV квартал

Друк

19012018.jpgЗ метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей щорічно здійснюється лабораторний моніторинг вмісту нітратів у воді нецентралізованих джерел водопостачання, зокрема колодязів та каптажів, вода з яких використовується для споживання дітьми віком до 3-х років.

За санітарно - хімічними показниками в Україні досліджено 3479 проб питної води з громадських колодязів,   з них не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам за вмістом нітратів – 580, в.т.ч 194 за вмістом нітратів, з них 38 проб  у Черкаській області, за мікробіологічними показниками досліджено – 2647 проб, з них не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам – 636, з них 5 у Черкаській області.

Обстежено  7962 індивідуальних колодязів, з них 2028 не відповідають вимогам санітарного законодавства.

Досліджено за санітарно-хімічними показниками – 9783 проби питної води , зокрема  43 проби у Черкаській області,  не відповідає гігієнічним нормативам за вмістом нітратів - 1662,  5 проб у Черкаській області, за мікробіологічними показниками досліджено 2094 проби, з них не відповідає санітарно-гігієнічним нормативам – 453.

За результатами проведених досліджень власникам колодязів і каптажів постійно надаються рекомендації щодо приведення їх у відповідність до діючих вимог та умов безпечного водокористування. Органам місцевого самоврядування направляються рекомендації щодо правил проведення очистки джерел нецентралізованого водопостачання та знезараження.

Фахівцями  Держаної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"» із зазначеного питання постійно проводиться санітарно - освітня робота. Зокрема, проведено 12 виступів по радіо, підготовлено та опубліковано 14 матеріалів у ЗМІ, прочитано понад 90 лекцій та здійснюється систематичне висвітлення на VEB-сайті.

Моніторинг вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання буде продовжено  і у 2018 році. 

Результати моніторингу якості питної води в області за 2017 рік

Друк

10012018іл.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за 12 місяців  2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 2145 проб питної води за санітарно-хімічними та 3156 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 143 (6,7%) та 158 (5,0%) проб відповідно.

Питома вага проб питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Тальнівському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Звенигородському  та Уманському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 1308 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 1379  проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  368 (28,1%) проб (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю
 у приватних колодязях) та 166 (12,0%) - за мікробіологічними показниками.

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками в Уманському, Жашківському та  Звенигородському районах, за мікробіологічними – Уманському, К-Шевченківському  та Кам’янському  районах.

Вміст нітратів у питній воді криниць, перевищував обласний показник  в Городищенському,  Звенигородському  та Жашківському  районах.

Результати моніторингу доведено до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування для застосування відповідних заходів щодо покращення  якості питної води. 

Результати моніторингу якості питної води в області за 11 місяців 2017 року

Друк

voda122017.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державною  установою "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за 11 місяців  2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 612 проб питної води за санітарно-хімічними та 596 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 40 (6,5%) та 16 (2,7%) проб відповідно

Питома вага проб питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Звенигородському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Звенигородському  та Уманському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 660 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 411  проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  204 (30,9%) проб (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю
 у приватних колодязях) та 73 (17,8%) - за мікробіологічними показниками .

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками в Уманському, Жашківському та  Звенигородському районах, за мікробіологічними – Уманському  та Кам’янському  районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.  

Результати моніторингу якості питної води в області за 10 місяців 2017 року

Друк

Відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" за 10 місяців 2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 537 проб питної води за санітарно-хімічними та 546 проб - за мікробіологічними показниками. Гігієнічним вимогам не відповідали 39 (7,2%) та 15 (2,7%) проб відповідно.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 602 проби питної води за санітарно-хімічними показниками та 376 – за мікробіологічними.

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали 184 (30,5%) проби (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю у приватних колодязях) та 60 (15,9%) - за мікробіологічними показниками.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.

Результати моніторингу якості питної води в області за 9 місяців 2017 року

Друк

водойми_9_міс.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за 9 місяців  2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 1689 проб питної води за санітарно-хімічними та 2507 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 127 (7,5%) та 114 (4,5%) проб відповідно.

Питома вага проб питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Звенигородському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Звенигородському  та Уманському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 1092 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 1187  проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  297 (27,2%) проб (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю
 у приватних колодязях) та 129 (10,9%) - за мікробіологічними показниками.

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками в Уманському, Жашківському та  Звенигородському районах, за мікробіологічними – Уманському  та Кам’янському  районах.

Вміст нітратів у питній воді криниць, перевищував обласний показник  в Городищенському,  Звенигородському  та Жашківському  районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води. 

Результати моніторингу якості питної води в області за 8 місяців 2017 року

Друк

130917.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за 8 місяців поточного року  із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 470 проб питної води за санітарно-хімічними та 465 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали  23 (4,8%) та  13 (2,8%) проб відповідно.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 505 проб питної води за санітарно-хімічними та 312 проб – за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідала  161 (30,3%) проба (переважно за вмістом нітратів у приватних колодязях) та 48 (14,1%) - за мікробіологічними показниками.

Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" продовжує моніторинг якості питної води. 

Про результати моніторингу якості питної води в області за І півріччя 2017 року

Друк

вода питнаВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за І півріччя  2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 1078 проб питної води за санітарно-хімічними та 1586 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 75 (6,9%) та 70 (4,4%) проб відповідно.

Питома вага проб питної води із відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Тальнівському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Катеринопільському  та Городищенському районах.

Детальніше...

Про результати моніторингу питної води в області за 5 міс. 2017 року

Друк

питнавода.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за 5 міс. поточного року  із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 358 проб питної води за санітарно-хімічними та 354 проби - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 21 (5,9%) та 8 (2,3%) проб відповідно.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 330 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 191 пробу – за мікробіологічними.  Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  100 (30,3%) проб (переважно за вмістом нітратів у приватних колодязях) та 27 (14,1%) проб - за мікробіологічними показниками.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води. 

Про результати моніторингу перед початком оздоровчого сезону 2017 року

Друк

image001.jpg

З початку підготовки  оздоровчого сезону  2017 року фахівцями відділів та відділень Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" відібрано та досліджено - 170 проб питної води  за мікробіологічними показниками та 146 проб  за санітарно-хімічними показниками, не відповідали гігієнічним вимогам  8 (4,7%) та 8 (5,4%)  проб  відповідно, зокрема за вмістом нітратів та загальній жорсткості (Тальнівський,Чорнобаївський, Смілянський райони).

Відібрано та досліджено 18 проб  води водойм за санітарно хімічними показниками, 16 за мікробіологічними показниками, відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.

Лабораторний центр продовжує моніторингові дослідження в закладах оздоровлення та відпочинку.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.