m атмосферне повітря

атмосферне повітря

Результати соціально-гігієнісгого моніторингу об'єктів довкілля у Черкаській області за І квартал

Друк

Впродовж І кварталу 2020 року соціально-гігієнічний моніторинг об’єктів довкілля здійснювався Державною установою "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2020 рік.

В рамках цієї роботи проводились моніторингові дослідження атмосферного повітря, ґрунту, води питної централізованого та нецентралізованого водопостачання, води поверхневих водойм, атмосферного повітря, повітря закритих приміщень, харчових продуктів, тощо.
Показником екологічного неблагополуччя зовнішнього середовища, зокрема забруднення атмосферного повітря, в першу чергу, є патологія органів дихання.
Забруднене повітря сприяє виникненню та посилюванню таких станів, як гострі і хронічні неспецифічні захворювання верхніх дихальних шляхів: хронічний бронхіт, емфізема легенів, бронхіальна астма, рак легенів. Займаючи перше місце у структурі первинної захворюваності серед всіх груп населення, клас «Хвороби органів дихання» складає проблему профілактики по захворюваності.
Переважно джерелом забруднюючих речовин є автомобільний транспорт та викиди підприємств.
Європейське Бюро ВООЗ стверджує, що забруднення атмосферного повітря може бути провокуючою причиною до 7-10% всіх випадків респіраторних захворювань серед дітей, 3-7% нових випадків хронічних обструктивних захворювань, 3-15% нових випадків бронхіальної астми.
За результатами лабораторних досліджень атмосферного повітря, проведених фахівцями Черкаського обласного лабораторного центру у І кварталі 2020 року, перевищень гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин у 631 пробі, відібраній на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового призначення, а також в зоні впливу вуличних магістралей, не виявлено.

Дослідження води з джерел централізованого водопостачання показали, що питома вага проб з відхиленнями від гігієнічних нормативів за санітарно-хімічними показниками (переважно забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник у Золотоніському (18,2%), Катеринопільському (6,3%), Уманському (9.1%), Драбівському (4,8%), Смілянському (3,3%) районах. За мікробіологічними показниками (загальне мікробне число, наявність ентеробактерій, перевищення вмісту загальних коліформ) найбільша кількість відхилень реєструвалась у Золотоніському (18,2%), Катеринопільському (6,3%), Чорнобаївському (2,7%) районах.
Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю води у приватних колодязях) не відповідали проби води у Звенигородському (37,04%), Уманському (20,35%), Золотоніському (13,5%), Городищенському (10,5%) районах.
З незадовільною якістю питної води і порушенням санітарно-гігієнічних норм водопостачання пов’язана значна кількість хвороб людини. Вживання недоброякісної питної води суттєво погіршує здоров’я, зумовлюючи виникнення специфічних хвороб. Мікробне забруднення води може призвести до спалахів інфекційних захворювань, адже вода може бути фактором передачі багатьох захворювань, а перевищення вмісту токсичних речовини – до масових отруєнь.

Актуальною в наш час є проблема вмісту нітратів у питній воді джерел нецентралізованого водопостачання Так, вміст нітратів у воді криниць перевищував обласний показник у 30% відібраних проб із джерел нецентралізованого водопостачання (Городищенський, Звенигородський та Жашківський райони).
В даний час проблема нітратів за своїми масштабами та наслідками вийшла на глобальний рівень.
Вона полягає в тотальному забрудненні ними біосфери, що призводить до порушення біологічної рівноваги у біоценозах, насамперед антропогенних, негативному впливу їх на організм людини, особливо дітей раннього віку (до 3-х років) та вагітних жінок, погіршенні якості рослинних сільськогосподарських продуктів та води питної, призначеної для споживання людиною.
Нітрати характеризуються досить широким спектром токсичної дії. Високий вміст нітратів у питній воді може викликати водно-нітратну метгемоглобінемію у дітей раннього віку (до 3-х років), що знаходяться на штучному вигодовуванні.
З метою охорони здоров’я дітей від негативного впливу нітратів води джерел нецентралізованого водопостачання, населенню, особливо сім’ям, де є діти раннього віку та до шести років, необхідно виважено відноситися до нітратного навантаження, зокрема для приготування молочних суміші використовувати бутильовану воду гарантованої якості.
Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» вивчає якість води за концентрацією нітратів в джерелах водопостачання, воду яких використовують у харчуванні дітей та вагітних жінок, а саме, відповідно до договору з Черкаською міською радою лабораторний центр здійснює дослідження питної води в приватному секторі м. Черкаси з нецентралізованих джерел водопостачання, що використовується для харчування дітей віком до трьох років.
За результатами лабораторних досліджень ґрунту в межах житлової забудови (ігрові майданчики, дошкільні дитячі заклади), а також в зонах впливу автомагістралей, на берегах водойм, на межі санітарно-захисних зон підприємств, полігонів твердих побутових відходів відхилень від гігієнічних нормативів за мікробіологічними, паразитологічними та санітарно-хімічними показниками у І кварталі 2020 року не було.
За результатами радіологічних досліджень харчових продуктів, лікарських рослин, питної води, будівельних матеріалів, ґрунту (446 досліджень) відхилень не було. Перевищень гранично - допустимих рівнів радіаційного фону (всього 310 вимірювань) також не виявлено.

За наслідками проведеної роботи фахівцями Черкаського обласного лабораторного центру готувалися відповідні пропозиції органам виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, визначення факторів, що шкідливо впливають на стан здоров'я населення та їх усунення.

Про результати моніторингу стану атмосферного повітря в області за 11 місяців 2019 року

Друк

566806.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2019 рік, погодженого облдержадміністрацією 10.01.2019р.,ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

Впродовж 11 місяців 2019 року досліджено понад 8 тис.проб атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин (оксид вуглецю, формальдегід, діоксид азоту, пил) виявлено у 1,3% проб (м. Черкаси, Маньківський та Канівський райони) .

Проведено більше 2 тис. досліджень повітря закритих приміщень, відхилення виявлені у 0,5% досліджень.

Лабораторний центр продовжує моніторинг атмосферного повітря області.

Про результати досліджень атмосферного повітря у м. Черкаси

Друк

повітря09.04.2019.jpgУ ході моніторингу стану довкілля Державною установою "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" 28.10.2019. проведено відбір проб атмосферного повітря на перехресті
бульв. Шевченка та вул. Чорновола у м. Черкаси.

За результатами лабораторних досліджень перевищень максимально разових гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин (діоксид азоту, аміак, фенол, вуглецю оксид) не виявлено.

Дослідження атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин будуть проводиться в подальшому і в інших критичних місцях м. Черкаси.

Про результати моніторингу стану атмосферного повітря в області за І півріччя 2019 року

Друк

566806.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2019 рік, погодженого облдержадміністрацією 10.01.2019р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

Впродовж І півріччя  2019 року із проведених 4450 досліджень атмосферного повітря перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 106 (2,4%) дослідженнях (м. Черкаси та Канівський район) та 27 досліджень на визначення концентрації діючих речовин пестицидів – без відхилень.

Проведено 1158 досліджень повітря закритих приміщень, відхилення виявлені у 3 (0,9%) дослідженнях.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлюються на офіційному сайті ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Лабораторний центр продовжує моніторинг атмосферного повітря області.

Про результати моніторингу стану атмосферного повітря в області за І квартал 2019 року

Друк

повітря09.04.2019.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2019 рік, погодженого облдержадміністрацією 10.01.2019р. ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За І квартал 2019 року відібрано та досліджено 1020 проб атмосферного повітря, перевищень гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин не виявлено.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлюються на офіційному сайті ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Лабораторний центр продовжує моніторинг атмосферного повітря області.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 12 місяців 2018 року

Друк

03112017.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За 12 місяців 2018 року досліджено 14028 проб атмосферного повітря.

Перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 290 (2,1%) пробах (мм. Черкаси,Канів за вмістом пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, аміаку, оксиду вуглецю та ін).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлювались на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направлені в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми.

Лабораторні дослідження стану атмосферного повітря включені у План моніторингових досліджень на поточний рік.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 12 місяців 2018 року

Друк

атмпов1309.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За 12 місяців 2018 року досліджено 14661 пробу атмосферного повітря.

Перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 387 (2,7%) пробах (мм. Черкаси,Канів за вмістом пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, аміаку, оксиду вуглецю та ін).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлювались на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направлені в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми.

Лабораторні дослідження стану атмосферного повітря включені у План моніторингових досліджень на поточний рік.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 11 місяців 2018 року

Друк

атмосферне_повітря.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За 11 місяців 2018 року досліджено 13350 проб атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 385 (2,8%) пробах (мм. Черкаси, Канів за вмістом пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, аміаку, оксиду вуглецю та ін).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлені на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направлені в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Про результати моніторингу стану атмосферного повітря у м. Черкаси у листопаді 2018 року

Друк

ілл12.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого облдержадміністрацією 31.01.2018р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я України здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря м. Черкаси на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, комунального призначення, в зоні впливу вуличних магістралей, в межах житлової забудови та рекреаційних зонах.

За результатами лабораторних досліджень проб атмосферного повітря, відібраних 08.11.2018р. по вул. Гагаріна, в районі розважально-оздоровчого комплексу ТОВ «Берег-2007», перевищень гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин (діоксид азоту, діоксид сірки, аміаку, формальдегід, вуглецю оксид, пил) не виявлено.

Інформацію про результати досліджень направлено міському голові м. Черкаси.

Лабораторний центр продовжує моніторинг атмосферного повітря в м. Черкаси.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 10 місяців 2018 року

Друк

повітря.pngВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За 10 місяців 2018 року досліджено 11555 проб атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 385 (3,3%) пробах (мм. Черкаси, Канів
за вмістом пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, аміаку, оксиду вуглецю та ін).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлюються на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Лабораторний центр продовжує моніторинг стану атмосферного повітря.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 9 місяців 2018 року

Друк

ап22102018.gifВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За 9 місяців 2018 року досліджено 11116 проб атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 351 (3,2%) пробі (мм. Черкаси, Канів
за вмістом пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, аміаку, оксиду вуглецю та ін).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлюється на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Лабораторний центр продовжує моніторинг стану атмосферного повітря.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 8 місяців 2018 року

Друк

атмосферне_повітря.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За 8 місяців 2018 року відібрано та досліджено 9159 проб атмосферного повітря (м.м Черкаси, Умань, Черкаському, Уманському, Кам’янському, Канівському, Маньківському, Шполянському, Христинівському районах), перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 329 (3,5%) пробах ( автомагістралі м. Черкаси за вмістом формальдегіду,оксиду вуглецю, бензину).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлюється на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Лабораторний центр продовжує моніторинг стану атмосферного повітря.

Щодо моніторингу атмосферного повітря

Друк

40284174_1155353241312879_5138053338796916736_n.jpgЗа результатами чергових моніторингових досліджень атмосферного повітря, проведених державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» 29.08.2018р., в межах житлової забудови в м.Черкаси на перехресті вулиць бульв. Шевченка - вул. Чорновола максимально разові концентрації бензину, діоксиду азоту, оксиду вуглецю, ангідриду сірчистого, аміаку, пилу, формальдегіду не перевищували встановлених нормативів.

Моніторинг стану атмосферного повітря продовжується.

Результати моніторингу стану атмосферного повітря за 7 місяців 2018 року

Друк

атмосферне_повітря.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого Черкаською обласною державною адміністрацією від 31.01.2018 року, Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, а також в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей тощо.

За  7 місяців  2018 року відібрано та досліджено 8570 проб атмосферного повітря (м.м Черкаси, Умань, Черкаському, Уманському, Кам’янському, Канівському, Маньківському, Шполянському, Христинівському районах), перевищення гранично допустимих, максимально разових концентрацій забруднюючих речовин  виявлено у 329 (3,8%) пробах ( автомагістралі м. Черкаси за вмістом формальдегіду,СО, бензину).

Результати моніторингу стану атмосферного повітря висвітлюється на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» та в засобах масової інформації, направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування. 

Лабораторний центр продовжує моніторинг стану атмосферного повітря.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.