Інформація для населення

 rot

20 березня відзначають День здоровʼя ротової порожнини. Здоров’я наших зубів і ясен важливе не тільки для красивої усмішки, але й для загального стану організму. Адже бактерії, які викликають карієс та запалення ясен, можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям, як-от захворювання серцево-судинної системи, респіраторні хвороби, ревматоїдний артрит, діабет.

Детальніше...

 01

Фахівці відділення епіднагляду за інфекційними захворюваннями Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб активно долучаються до проведення інформаційно-просвітницьких заходів, які ширяться Україною та Черкащиною в межах місячника посилення боротьби з туберкульозом.

18 березня відбулася зустріч з працівниками структурних підрозділів Золотоніської РВА та керівниками підприємств, установ, організацій державної власності на тему «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!».

Детальніше...

post ckph-16 

Торік фахівці з комунікацій Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом із колегами з різних міст України навчалися за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії».

За результатами навчання ми отримали міні-грант на реалізацію проєкту, який спрямований на підвищення обізнаності щодо вакцинації в нашій області.

Тож попереду багато цікавих заходів для того, аби маленькі та дорослі жителі Черкащини були озброєні знаннями, вакциновані та захищені від небезпечних інфекцій.

Детальніше...

 suzh

Одним із важливих факторів профілактики неінфекційних захворювань, особливо у дітей, є якість харчування. Розуміючи актуальність цього питання, Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб започаткував інформаційно-просвітницьку роботу в закладах освіти області.

Так, у Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів відбувся місячник здорового харчування. На кожний тиждень – свій продукт: капуста, морква, яблуко та гарбуз.

Детальніше...

 432469414 846173724203512 8732056486203977218 n

Понад 100 років тому французькі лікарі Альбер Кальметт і Каміль Герен створили зі збудника туберкульозу корів дуже схожу на своїх хвороботворних “родичок” бактерію, здатну викликати імунну відповідь, але не туберкульоз. Нині ми знаємо її як бацилу Кальметта-Герена, або ж вакцину БЦЖ, яку використовують і дотепер.

Коли роблять щеплення БЦЖ?

Згідно з рекомендацією ВООЗ, одна доза БЦЖ потрібна всім немовлятам у країнах, де досі поширені туберкульоз, якою, на жаль, є і Україна. Щеплення БЦЖ роблять новонародженим у пологовому в перші дні життя.

Детальніше...