Інформація для населення

 ins01

Інсульт залишається однією з головних причин смерті та інвалідизації серед українців. Прогнозують, що в Україні інсульти помолодшають на 10-15 років. Навіть із застосуванням передових медичних технологій 60% людей, які перенесли інсульт, помирають або отримують серйозну інвалідність. Але інсульт можна профілактувати. Зокрема, варто скорегувати спосіб життя та вплинути на основні фактори ризику.

Так, 27 березня завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк провела просвітницьку бесіду щодо профілактики інсульту для підопічних та персоналу відділення тимчасового проживання Територіального центру надання соціальних послуг міста Черкаси.

Детальніше...

chas1

На літній час Україна традиційно переходить в останні вихідні березня. Тож 31 березня о 3 годині ночі ми знову переведемо стрілки годинника нa годину вперед. Відповідно, час на сон скоротиться на годину. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб підготували поради, як зменшити негативний вплив від переходу на літній час.

Детальніше...

br01

Наразі в Черкаській області, як і у всій країні, триває місячник підвищення обізнаності про туберкульоз, що розпочався 1 березня. Другий рік поспіль Всесвітня організація охорони здоров’я для його відзначення пропонує гасло «Так! Ми зможемо подолати туберкульоз!». Адже ця проблема в усьому світі залишається актуальною: більше 10 мільйонів людей у світі продовжують щороку хворіти на туберкульоз. Про це розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Детальніше...

 417457946 451081767243657 1364940099261452561 n

Самоушкоджувальна поведінка пов’язана із нанесенням людиною собі шкоди, коли вона намагається впоратися зі складними емоціями, переживаннями та спогадами. Така поведінка може проявлятися у вигляді завдання собі порізів, опіків та інших несуїцидальних ушкоджень.

Із самоушкодженням пов’язано багато міфів, оскільки ця тема табуйована і про неї рідко говорять. Тому люди, які мають прояви самоушкоджувальної поведінки, часто піддаються дискримінації та страждають від нерозуміння близькими їхніх дій.

Детальніше...

photo 2024-03-26 15-22-36

На Черкащині протягом січня-лютого зафіксували 981 випадок вітряної віспи: 914 з яких – це діти, серед дорослих зареєстрували – 67 випадків. Це 63% від загальної кількості захворювань за минулий рік.

Які причини збільшення кількості захворювань на вітряну віспу на Черкащині та які протиепідемічні заходи роблять фахівці, аби запобігти розповсюдженню цієї хвороби, – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Марина Конакбаєва, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...