Інформація для населення

Відсутність виробничих травм завдяки профілактиці

Друк
PDF

0OEBUhrRPy8.jpgПротягом 2015 - 2016 років в Державній установі «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» не реєструвалося жодного випадку виробничого травматизму. Це завдяки проведенню наполегливої роботи щодо профілактики виникнення нещасних випадків в установі. Профілактична робота була спрямована на створення для працівників безпечних та належних умов праці.

Згідно «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 №9, в установі розроблено 117 інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, що містять вимоги ст. 14 Закону України «Про охорону праці», яка визначає обов’язки працівників щодо дотримання ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Детальніше...

Чорнобиль - 30 років потому

Друк
PDF

Radiation-danger.jpgРозвиток сучасного суспільства, а з цим і зростання добробуту та благополуччя нашого народу, тісно пов’язаний з використанням ядерних технологій. Майже 50% усієї електроенергії, що споживається в Україні, виробляється атомними станціями. Однак, використання ядерної енергії можливо лише за умови забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Трагічним підтвердженням цієї тези стала Чорнобильська катастрофа.

Вибух та інтенсивний тривалий ( з 26.04.86 по 06.05.86 ) вихід широкого спектру радіонуклідів зумовив забруднення величезних територій Європи (Швеції, Фінляндії, Німеччини, Австрії, Швейцарії та інших країн Європи), найбільшого радіоактивного забруднення зазнали території України, Білорусі та Росії.

Детальніше...

Роботи під час обслуговування каналізаційних мереж можуть бути смертельно небезпечними

Друк
PDF

160718-123431-3294.jpgЗа результатами моніторингу, який здійснює Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», останнім часом реєструються випадки отруєння, в т.ч. зі смертельними наслідками, при роботі в заглиблених приміщеннях та ємкостях  (каналізаційних колодязях, цистернах, гноєзбірниках).

При експлуатації каналізаційних колодязів та гноєзбірників в повітрі робочої зони накопичується аміак, метан, сірководень, меркаптани та ін.

Концентрації зазначених речовин можуть перевищувати гранично-допустимі: аміаку у 1,5–2 рази (ГДК=20 мг/м3), сірководню – у 2–6 разів ) ГДК= 10 мг/м3), меркаптанів – у 6–24 рази (ГДК=1 мг/м3).

Під час перебування працюючого безпосередньо над ємкістю  для збирання гною і, особливо під час проведення робіт в ємкостях, можливі випадки гострих професійних отруєнь.

Детальніше...

Пам'ятка з профілактики особливо небезпечних захворювань для від'їжджаючих в екзотичні країни

Друк
PDF

самолетик.jpg

При виїзді в закордонні країни Вам необхідно знати, що в деяких з них існує реальна можливість зараження особливо небезпечними інфекційними захворюваннями, які характеризуються тяжким клінічним перебігом, ураженням життєво важливих органів і систем організму і можуть привести до смертельного результату.

Особливо небезпечні інфекції реєструються, в основному, в країнах Азії, Африки та Південної Америки. Але в зв'язку з розвитком міжнародного і комерційного туризму почастішали випадки зараження українських громадян особливо небезпечними інфекційними захворюваннями, що пов'язано з невиконанням ними обов'язкових профілактичних заходів.

Детальніше...

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Друк
PDF

1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (безпечна сексуальна поведінка, ведення здорового способу життя тощо) та виховання толерантного ставлення до ВІЛ- позитивних людей у суспільстві.

Проблема ВІЛ-інфекції понад 29 років залишається актуальною для світової спільноти бо масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Детальніше...