Інформація для населення

Всесвітній день боротьби з малярією

Друк
PDF

Малярія1.jpg

Щорічно, 25 квітня, в усіх країнах відзначається «Всесвітній день боротьби з малярією», мета якого полягає в підвищенні обізнаності людей про цю хворобу,  способи профілактики малярії та боротьби з нею в усьому світі.

Малярія - це захворювання, що загрожує життю людей та викликається паразитами, які передаються в результаті укусу інфікованих самок комарів виду Anopheles, їх називають «переносниками малярії». Від малярії, як і раніше,  вмирає більше 400 000 людей в рік, а до ризику зараження малярією належать 3,2 мільярда - майже половина населення в світі. У 2016 році передача малярії зафіксована у 91 країні світу. Найбільш висока захворюваність у країнах Африки, розташованих на південь від Сахари. В цьому регіоні відбулося 90% випадків захворювання на малярію і 92% випадків смерті. Малярія залишається основною причиною смерті дітей у віці до п'яти років, забираючи дитяче життя кожні дві хвилини.

Малярія викликається паразитами роду Plasmodium. Всього існує п’ять видів паразитів, але два з них - P. falciparum і P.vivax - створюють найбільшу загрозу. P. falciparum є найбільш поширеним малярійним паразитом на африканському континенті і викликає найбільше випадків смерті від малярії у всьому світі. P.vivax переважає в більшості інших країн .

Детальніше...

Профілактика харчових отруєнь на травневі свята та поминальні дні

Друк
PDF

харч_отр.jpgНаближається пора травневих свят та поминальних днів, в період яких люди зазвичай готують та споживають багато різноманітних страв. Нерідко ці страви зберігаються протягом тривалого часу у неналежних умовах, що збільшує ризик псування харчових продуктів і, як наслідок, можливості виникнення харчових отруєнь.

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» рекомендує дотримуватись наступних простих правил :

- оминайте місця стихійної торгівлі, купуйте харчові продукти та продовольчу сировину (яйця, м’ясо, молочні продукти) лише у стаціонарних закладах торгівлі або на санкціонованих ринках;

Детальніше...

Кліщовий вірусний енцефаліт та заходи профілактики

Друк
PDF

кліщщ.jpgЗа останні роки значно збільшився перелік інфекційних захворювань за рахунок нових природно-вогнищевих інфекцій, які передаються трансмісивним шляхом при укусі кровосисних членистоногих. Основні причини – зміни у кліматі та екології (пом’якшення клімату, викорінення хвойних лісів і виникнення на їх місці дрібнолистяних лісів з підліском та високим травостоєм, захаращення ландшафту  у міських зонах, інтенсивне будівництво на приміських територіях).

В Україні встановлена наявність активних природних вогнищ «кліщових» інфекцій,  на території яких щорічно реєструються випадки захворювань людей. Нозоареали цих інфекцій займають більшу частину території нашої країни, простягаючись від східних регіонів до західних кордонів, і співпадають з ареалами кліщів – основних переносників збудників.

За минулий рік в Україні зареєстровано 6 місцевих випадків кліщового вірусного енцефаліту.

Кліщовий вірусний енцефаліт – це природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може привести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків.

Детальніше...

Біологічна безпека населення під особливою увагою

Друк
PDF

навчання_оні.jpgВ Державній установі «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» 4 квітня 2017 року проведено показове навчально-тренувальне заняття з метою перевірки готовності лабораторії особливо небезпечних інфекцій на випадок виявлення у поштових відправленнях речовини невідомого походження та дотримання правил біобезпеки при роботі зі збудниками ІІ групи патогенності.

В ході заняття відпрацьовані дії лабораторії особливо небезпечних інфекцій на випадок біологічної загрози у вигляді невідомого порошку, який надійшов у поштовому конверті.

Відібрана з дотриманням правил прийому проб порошкоподібна речовина досліджена на наявність збудника сибірської виразки (сибірки).

Роботи проведені із застосуванням засобів захисту (протичумні захисні комплекти).

Під час заняття продемонстровано послідовність надягання та знімання засобів захисту та здійснено показове їх знезараження.

Підсумки заняття показали, що у разі виникнення біологічної загрози для населення фахівці лабораторного Центру готові до проведення протиепідемічних заходів, передбачених обласним Комплексним планом заходів попередження заносу і поширення інфекційних хвороб, регламентованих Правилами санітарної охорони території України на 2016-2018 роки, щодо недопущення захворювань на сибірку та інші особливо небезпечні інфекції.

24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Друк
PDF

туб_грищенко.jpgЩорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом.

Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики.

Епідемія туберкульозу в нашій державі за критеріями ВООЗ оголошена з 1995 року і з того часу продовжує прогресувати. Щогодини в Україні реєструється чотири нових випадки туберкульозу та один випадок смерті від цієї хвороби.За показниками епідемії туберкульозу Україна знаходиться на одному з перших місць в Європейському регіоні.

Детальніше...