Інформація для населення

Поради батькам щодо правильного вибору одягу та навчальних приладь для школярів.

Друк
PDF

Перед початком навчального року у місті відкриваються шкільні ярмарки,  переповнені шкільним приладдям, але ж у батьків виникають  питання, як правильно підібрати своїй дитині  одяг, взуття та інші товари. Тому необхідно врахувати наступні поради гігієністів.

Шкільна   форма повинна бути  зручною, якісною, відповідати гігієнічним рекомендаціям та нормативам щодо урахування фізіологічних особливостей дітей, їх віку, зросту тощо. 

Детальніше...

Обережно, нітрати!

Друк
PDF

Питання якості питної води в області та  в Україні в цілому залишається актуальним. На сьогодні  не все населення  Черкаської області  має можливість  вживати якісну питну воду, тому що багато вододжерел забруднені різноманітними шкідливими хімічними сполуками. І особливої уваги серед них заслуговують нітрати.

Детальніше...

Обережно - лептоспіроз!

Друк
PDF

Лептоспіроз - гостре інфекційне захворювання з тяжким клінічним перебігом і високою летальністю, для якого характерна виражена сезонність з максимумом захворюваності в серпні-вересні.

Джерелом інфекції є, перш за все, гризуни, їжаки, сільськогосподарські тварини (свині, рогата худоба), собаки. Лептоспіри виділяються з продуктами життєдіяльності тварин, забруднюючи воду, грунт, овочі, харчові продукти.Сприятливим середовищем для розмноження лептоспір в літній період ємалопроточні річки, ставки та озера. Ускладнюють ситуацію стихійні звалища на берегах відкритих водойм,які сприяють розмноженню сірих щурів. В останні роки особливе значення в поширенні лептоспірозу набувають собаки.

Детальніше...

28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами.

Друк
PDF

Гепатити — це група інфекційних хвороб печінки надзвичайно небезпечних та дуже заразних, які найчастіше викликаються вірусами А, В, С, D, Е та ін., тому способи захисту від цієї недуги повинен знати кожен. Крім того вірусні гепатити людини є актуальною глобальною проблемою, адже  вони розповсюджуються швидше ніж ВІЛ-інфекція.

За даними статистики за 5 місяців 2016 року в Україні вірусами гепатитів А,В,С інфіковано 5141 особа ( інтенсивний показник 12,0 на 100 тис. населення).

Детальніше...

Про санепідситуацію на пляжах

Друк
PDF

ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" організований   моніторинг з якості води водоймищ у межах місць масового відпочинку,  зокрема пляжів.

За офіційними даними на сьогодні в області налічується   10 пляжів (м. Черкаси - пляжі «Соснівський», «Пушкінський», «Рів’єра», «Смілянський», «Митницький», міські пляжі мм. Чигирин, Ватутіне та Кам’янка, пляжі ДОК «Придніпровський» та ТОВ ДОТ «Чапаєвець» с. Чапаєвка,  Золотоніського району).

З початку літнього  оздоровчого сезону в лабораторіях ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджено 134 проби води акваторії пляжів та місць масового відпочинку на воді, з них 86 проб за санітарно-хімічними та 48 проб за мікробіологічними показниками. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЛЕГІОНЕЛЬОЗ

Друк
PDF

Легіонельоз - інфекційне захворювання, що протікає з ураженням органів дихання, часто у формі важкої пневмонії, збудником якого є бактерії роду легіонелла. Легіонели є природними мешканцями прісноводних водойм і загрози для людини не представляють. При їх попаданні у штучні споруди (системи гарячого та холодного водопостачання, централізовані системи кондиціонування повітря з водяним охолодженням, вихрові басейни, джакузі в аквапарках і спортивно-оздоровчих центрах, зволожувачі повітря, фонтани та ін.), де є сприятливі умови для їх розмноження і накопичення у великій кількості, а саме: температура води 20-45 градусів, утворення біоплівок стійких до деззасобів, відсутність систематичних дезінфекційних заходів, аварійні ситуації на водопроводі і ін., виникає загроза зараження людей на легіонельоз.

Детальніше...

Як правильно користуватися кондиціонером

Друк
PDF

Останнім часом кондиціонери стають все більш і більш популярним побутовим приладом, все більша кількість людей мають щасливу можливість самі створювати собі комфортні життєві умови, однак при цьому залишаються питання про те, як правильно користуватися кондиціонером будинку.

Кондиціонер - це побутовий прилад, що забезпечує комфортний мікроклімат в певному приміщенні - може функціонувати як на охолодження приміщення, так і для його обігріву.

Детальніше...

Щодо пожеж в зоні відчуження Чорнобильської АЕС

Друк
PDF

У зв’язку з пожежами, що сталися 16 липня 2016 р. в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, площею понад 15 га, лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» впроваджено додатковий моніторинг природного радіаційного фону у м.Черкаси.

За результатами проведених досліджень встановлено, що природний радіаційний фон не перевищує притаманних для даної території значень      (25 МКР/год) і становить від 14 до 19 МКР/год.

Концепція побудови нової національної системи охорони здоров’я

Друк
PDF

15 липня в МОЗ України відбулося спільне засідання Колегії та Вченої ради МОЗ України. За участю народних депутатів, керівників регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, ректорів медичних вузів, академіків, науковців, головних позаштатних спеціалістів МОЗ України, головних лікарів було обговорено Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров’я, розроблену МОЗ України за співпраці з Комітетом з питань охорони здоров’я ВРУ, кращими вітчизняними та міжнародними експертами, із врахуванням позитивних практик, оптимізації отриманого досвіду та наукових доробок.

Детальніше...

Про захист трудових прав працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби України

Друк
PDF

      За повідомленням професійної спілки працівників охорони здоров'я України 14 липня 2016 року Вищим адміністративним судом України по справі №К/800/5608/16 у присутності представників сторін та третіх осіб винесено ухвалу про залишення без задоволення касаційної скарги Кабінету Міністрів України на постанову Київського апеляційного адміністративного суду України від 08 лютого 2016 року, якою визнано протиправним та скасовано абзац 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» в частині реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.