Інформація для населення

Всесвітній день боротьби з малярією

Друк
PDF

Малярія1.jpg

Щорічно, 25 квітня, в усіх країнах відзначається «Всесвітній день боротьби з малярією», мета якого полягає в підвищенні обізнаності людей про цю хворобу,  способи профілактики малярії та боротьби з нею в усьому світі.

Малярія - це захворювання, що загрожує життю людей та викликається паразитами, які передаються в результаті укусу інфікованих самок комарів виду Anopheles, їх називають «переносниками малярії». Від малярії, як і раніше,  вмирає більше 400 000 людей в рік, а до ризику зараження малярією належать 3,2 мільярда - майже половина населення в світі. У 2016 році передача малярії зафіксована у 91 країні світу. Найбільш висока захворюваність у країнах Африки, розташованих на південь від Сахари. В цьому регіоні відбулося 90% випадків захворювання на малярію і 92% випадків смерті. Малярія залишається основною причиною смерті дітей у віці до п'яти років, забираючи дитяче життя кожні дві хвилини.

Малярія викликається паразитами роду Plasmodium. Всього існує п’ять видів паразитів, але два з них - P. falciparum і P.vivax - створюють найбільшу загрозу. P. falciparum є найбільш поширеним малярійним паразитом на африканському континенті і викликає найбільше випадків смерті від малярії у всьому світі. P.vivax переважає в більшості інших країн .

Детальніше...

Профілактика харчових отруєнь на травневі свята та поминальні дні

Друк
PDF

харч_отр.jpgНаближається пора травневих свят та поминальних днів, в період яких люди зазвичай готують та споживають багато різноманітних страв. Нерідко ці страви зберігаються протягом тривалого часу у неналежних умовах, що збільшує ризик псування харчових продуктів і, як наслідок, можливості виникнення харчових отруєнь.

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» рекомендує дотримуватись наступних простих правил :

- оминайте місця стихійної торгівлі, купуйте харчові продукти та продовольчу сировину (яйця, м’ясо, молочні продукти) лише у стаціонарних закладах торгівлі або на санкціонованих ринках;

Детальніше...

Біологічна безпека населення під особливою увагою

Друк
PDF

навчання_оні.jpgВ Державній установі «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» 4 квітня 2017 року проведено показове навчально-тренувальне заняття з метою перевірки готовності лабораторії особливо небезпечних інфекцій на випадок виявлення у поштових відправленнях речовини невідомого походження та дотримання правил біобезпеки при роботі зі збудниками ІІ групи патогенності.

В ході заняття відпрацьовані дії лабораторії особливо небезпечних інфекцій на випадок біологічної загрози у вигляді невідомого порошку, який надійшов у поштовому конверті.

Відібрана з дотриманням правил прийому проб порошкоподібна речовина досліджена на наявність збудника сибірської виразки (сибірки).

Роботи проведені із застосуванням засобів захисту (протичумні захисні комплекти).

Під час заняття продемонстровано послідовність надягання та знімання засобів захисту та здійснено показове їх знезараження.

Підсумки заняття показали, що у разі виникнення біологічної загрози для населення фахівці лабораторного Центру готові до проведення протиепідемічних заходів, передбачених обласним Комплексним планом заходів попередження заносу і поширення інфекційних хвороб, регламентованих Правилами санітарної охорони території України на 2016-2018 роки, щодо недопущення захворювань на сибірку та інші особливо небезпечні інфекції.

Кліщовий вірусний енцефаліт та заходи профілактики

Друк
PDF

кліщщ.jpgЗа останні роки значно збільшився перелік інфекційних захворювань за рахунок нових природно-вогнищевих інфекцій, які передаються трансмісивним шляхом при укусі кровосисних членистоногих. Основні причини – зміни у кліматі та екології (пом’якшення клімату, викорінення хвойних лісів і виникнення на їх місці дрібнолистяних лісів з підліском та високим травостоєм, захаращення ландшафту  у міських зонах, інтенсивне будівництво на приміських територіях).

В Україні встановлена наявність активних природних вогнищ «кліщових» інфекцій,  на території яких щорічно реєструються випадки захворювань людей. Нозоареали цих інфекцій займають більшу частину території нашої країни, простягаючись від східних регіонів до західних кордонів, і співпадають з ареалами кліщів – основних переносників збудників.

За минулий рік в Україні зареєстровано 6 місцевих випадків кліщового вірусного енцефаліту.

Кліщовий вірусний енцефаліт – це природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може привести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків.

Детальніше...

24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Друк
PDF

туб_грищенко.jpgЩорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом.

Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики.

Епідемія туберкульозу в нашій державі за критеріями ВООЗ оголошена з 1995 року і з того часу продовжує прогресувати. Щогодини в Україні реєструється чотири нових випадки туберкульозу та один випадок смерті від цієї хвороби.За показниками епідемії туберкульозу Україна знаходиться на одному з перших місць в Європейському регіоні.

Детальніше...

Помешкання має бути безпечним

Друк
PDF

polypropene.pngОстаннім часом значно збільшилась чисельність звернень громадян до Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" з приводу незадовільних умов проживання. Скарги переважно зводяться до появи неприємних сторонніх запахів у помешканні, головних болей, появи або активізації хронічних алергічних реакцій, дерматитів і т.ін. Серед можливих, на погляд відвідувачів, причин виникнення вищевказаних негараздів, насамперед називають придбання нових меблів, проведення ремонтних робіт, тощо.

Звертає увагу цікава обставина, якщо громадяни є більш-менш обізнаними з питань появи, поширення і профілактики епідемічних захворювань: грипу, туберкульозу, СНІДу, необхідності профілактичних щеплень та ін. то ступінь їх інформованості з питань можливих ризиків застосування полімерних та полімервмісних матеріалів у побуті є надзвичайно низькою.

Саме з цієї причини, на наш погляд, під час придбання меблів, мало хто цікавиться сертифікатами їх походження і безпечності, результатами досліджень можливих небезпечних хімічних чинників, які можуть мігрувати з них у повітря приміщень, та наявністю висновку лікаря.

До переліку таких найбільш поширених шкідливих речовин входить більш як півсотні їх найменувань, серед яких формальдегід, метанол, бензол, стирол, ацетальдегід та ін.

Детальніше...

Результати конкурсу по наданню послуг

Друк
PDF

Детальніше...

Нагадуємо: кліщі - це небезпечно!

Друк
PDF

кліщі_1.jpgКліщовий бореліоз, який також іноді називають хворобою Лайма - інфекційне захворювання, яке передається людині кліщами. У великих країнах рахунок хворих йде на десятки тисяч у рік і це тільки офіційна статистика. А недавно його виявили у президента Естонії Томас Хендрік Ільвес. Раз кліщовий бореліоз буває у президентів, значить, він буває взагалі у кого завгодно! За рівнем захворюваності ця інфекція займає в нашій країні одне з перших місць серед всіх природно-вогнищевих зоонозів.

Захворіти на кліщовий бореліоз можна тільки від укусу кліща і немає доказів того, що хвороба передається від людини до людини.

Найчастіше кліщів підхоплюють у лісі і на дачних ділянках. «Допомогти» в цьому можуть тварини, особливо собаки, і навіть квіткові букети. Кліщі чекають сидячи на землі, траві або кущах. Личинки кліщів не піднімаються вище 30 сантиметрів, німфи - не вище 1 метра, а дорослі кліщі - 1.5 метра. Вони реагують на тепло і запах. Кліщі не стрибають, не літають і не падають на своїх жертв з дерев. Для того, щоб кліщ потрапив на тіло, треба пройти в безпосередній близькості від нього.

Детальніше...

Забезпечення радіаційної безпеки пацієнтів і населення

Друк
PDF

ren01.jpgОсновним  джерелом штучного опромінення населення є медичне опромінення,яке створює понад  70% дози,що одержує населення від природних джерел.

Основними видами використання джерел іонізуючого випромінення  в медичній практиці нашої області є: рентгенодіагностика, рентген- і радіотерапія та рентгенівські профілактичні дослідження.

Протирадіаційний захист пацієнтів заснований  на наступних принципах:

- опромінення повинне бути обґрунтованим і призначене тільки лікарем для досягнення корисних діагностичних і терапевтичних ефектів, які неможливо отримати іншими методами діагностики і лікування – принцип виправданості;

- колективні дози, що одержує населення при проведенні рентгенологічних і радіологічних процедур,повинні бути настільки низькими, настільки це розумно досягається з урахуванням економічних і соціальних чинників – принцип оптимізації;

- величина дози опромінення встановлюється тільки лікарем індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з клінічних показань та в раховуючи запобігання виникнення детермінованих ефектів в здорових тканинах організму – принцип неперевищення.

Детальніше...

Національна конференція «Елімінація кору і краснухи в Україні: виклики та шлях вирішення»

Друк
PDF

Конференция.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що 21-22 лютого      2017 року в м. Києві під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я, за участю Міністерства охорони здоров’я відбулася національна конференція з елімінації кору і краснухи в Україні, в роботі якої прийняли участь епідеміологи та вірусологи обласних лабораторних центрів і дитячі обласні інфекціоністи.

На конференції обговорені актуальні проблеми захворюваності на кір і краснуху та поставлено завдання про елімінацію (ліквідацію) кору і краснухи та території України до 2020 року. Учасники конференції внесли пропозиції до програми ліквідації кору і краснухи у встановлені терміни.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.