m Інформація для населення

Інформація для населення

Отруєння грибами триває

Друк
PDF

гриби05102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області з початку року зареєстровано 24 випадки отруєнь дикорослими грибами, внаслідок чого постраждала 41 особа, зокрема 5 дітей віком до 18 років.

Станом на 05.10.2018 року в м.Умань зареєстровано 16 випадків отруєнь грибами, з яких 13 випадків з 28.09 по 05.10.2018 року. Внаслідок отруєнь постраждало 26 осіб, зокрема 4 дітей.

Потерпілі вживали дикорослі гриби (парасольки, рядовки, дощовики), зібрані в Білогрудівському лісі та лісових масивах Уманського району.

Зареєстровані випадки отруєння грибами, які придбані на центральному ринку м.Умань та на стихійних ринках міста.

На сьогоднішній день хворі перебувають на лікуванні в Уманській міській та Уманській центральній районній лікарні, діти – в Уманській дитячій лікарні. Стан хворих – середньої важкості.

Фахівці обласного лабораторного центру проводять роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації, радіо, телебачення тощо.

Моніторинг щодо отруєнь дикорослими грибами в області продовжується до завершення грибного сезону.

Отруєння грибами продовжуються

Друк
PDF

гриби04102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області продовжуються отруєння дикорослими грибами в м.Умань та Уманському районі.

За останні 3 дні на лікарняні ліжка потрапили 23 мешканці м.Умань та Уманського району, які вживали гриби рядовки, жовтяки, білі, зібрані в лісах та лісосмугах Уманського району.

Окремі постраждалі придбали рядовки на центральному ринку та у місцях стихійної торгівлі м.Умань.

На сьогоднішній день хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні в Уманській міській та Уманській центральній районній лікарні, діти – в Уманській дитячій лікарні. Стан хворих середньої важкості.

З зв’язку з цим та з метою запобігання отруєнню грибами, ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від збирання, придбання на ринках та споживання дикорослих грибів, особливо дітям та літнім людям.

При появі перших ознак отруєння (блювота, пронос, запаморочення, озноб) негайно звертайтесь за медичною допомогою!

 

Переглянути сюжет ТРК "ВІККА" "Грибний сезон на Черкащині стартував із отруєнь"     

Сибірка - це небезпечно!

Друк
PDF

сибірка02102018.pngП’ятеро людей, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка Одеської області, госпіталізовано зі специфічними симптомами захворювання шкіри. За результатами лабораторних досліджень в одного хворого підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, що лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма). Також отримано позитивний результат дослідження м’яса забитої тварини та ґрунту в дворі, де було забито хвору тварину.

Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначена термінова профілактика антибіотиками і за ними здійснюється медичне спостереження.

В області останній випадок захворювання людини на сибірку вперше за останні 10 років зареєстровано у 2012 році. Встановлено, що захворілий займався заготівлею та забоєм свиней з наступною реалізацією м’яса на центральному ринку м. Звенигородка.

Сибірка - це гостра інфекційна хвороба, збудником якої є спороутворююча бактерія Bacillusanthracis.

Це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що протікає переважно у вигляді шкірної форми, значно рідше - в легеневій і кишковій формах з явищами сепсису.

Детальніше...

Небезпечний грибний сезон

Друк
PDF

01.10.2018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області з початком грибного сезону зареєстровані нові випадки отруєнь дикорослими грибами.

На лікарняні ліжка потрапили 6 мешканців м.Умань, які вживали гриби рядовки.

Потерпілі, сімейна пара пенсіонерів, збирали гриби в лісі біля с.Паланка Уманського району. Родину у складі бабусі, дочки та 15-річної онуки пригостили також рядовками, зібраними в лісі поблизу с.Юрківка Уманського району. Ще один 64-річний мешканець м.Умань вживав рядовки, зібрані власноруч у Білогрудівському лісі Уманського району.

Перші симптоми отруєння (слабкість, запаморочення, блювота, пронос) з’явилися вже за кілька годин після вживання грибів. Після звернення до швидкої медичної допомоги хворих госпіталізовано до Уманської міської лікарні, дівчинку – до Уманської дитячої лікарні. Стан хворих легкий та середньої важкості.

Для запобігання отруєнню грибами, ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, особливо дітям та літнім людям, та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні симптомів отруєння.

Всесвітній день боротьби зі сказом!

Друк
PDF

21092017.jpg28 вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі сказом.Метою заходів, присвячених цій події, є привернення уваги людства на проблематику розповсюдження цієї небезпечної хвороби, як серед людей, так і тварин.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’ясказ реєструється в 113 країнах світу та входить до першої п’ятірки хвороб, спільних для людини і тварин.

Не дивлячись на те, що це захворювання вважається одним із забутих, сказ зустрічається більш ніж у 150 країнах світу і на усіх континентах.

Детальніше...

Про результати моніторингу акваторії пляжів за 8 місяців 2018 року

Друк
PDF

13415220092018.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого облдержадміністрацією 31.01.2018р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я України" здійснює постійний лабораторний моніторинг акваторії   пляжів (м. Черкаси - пляжі «Соснівський-1», «Соснівський-2», «Пушкінський», «Смілянський», ТОВ «Берег-2007», ТОВ «ВАіС» «Митницький», парк розваг «Рив’єра», міські пляжі міст Ватутіне, Кам’янка та Чигирин, пляжі ДОК «Придніпровський» та ТОВ «Журавлик 2017» с. Благодатне, Золотоніського району).

За поточний період року досліджено 108 проб води за санітарно-хімічними та 144 – за мікробіологічними показниками. Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 16 (11,1%) пробах за мікробіологічними показниками (перевищення індексів лактозопозитивної кишкової палички) на пляжах «ТОВ «ВАіС» «Митницький», «Соснівський-1», «Соснівський -2» «Пушкінський», «Смілянський» та ТОВ «Берег -2007» м. Черкаси , міських пляжах міст Ватутіне та Чигирин.

Результати моніторингу якості води акваторії пляжів висвітлюються на офіційному сайті ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та в засобах масової інформації, направляються у місцеві органи влади для відповідного реагування щодо заборони купання на вказаних пляжах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості води акваторії пляжів до закінчення купального сезону.

Сучасні дезінфекційні засоби

Друк
PDF

19092018-1.pngОднією з найбільш гострих проблем медицини є внутрішньолікарняні інфекції (ВЛІ). Захворюваність на ВЛІ сьогодні обумовлена комплексом факторів, а саме:

- формуванням госпітальних штамів збудників ВЛІ у лікувально-профілактичному закладі;

- порушенням вимог санітарно-протиепідемічного режиму використанням не ефективних дезінфекційних препаратів при проведенні дезінфекційних та стерилізаційних заходів.

Формування внутрішньолікарняних штамів відбувається шляхом появи більш вірулентних і патогенних штамів, полірезистентних до дії антибіотиків і дезінфектантів. Цьому сприяє циркуляція мікроорганізмів серед хворих зі зниженою опірністю організму, пригніченим природнім імунітетом, носійство серед медичних працівників, а також нераціональне застосування антибіотиків та дезінфекційних засобів, порушення режимів дезінфекції і стерилізації.

Детальніше...

Небезпечні комахи

Друк
PDF

Комахи – одні з найдавніших жителів нашої планети, які з’явились більше 400 млн. років тому. З тих пір вони пережили п’ять масових катаклізмів і виявилися більш живучими ніж динозаври.

Вважається, що зараз у нашому світі живе близько 10.000.000.000.000.000.000 комах. Це 10 квінтильйонів живих та іноді  невидимих нами істот. Тільки різних видів їх близько 1 мільйону, що становить 80% всього видового різноманіття на Землі. Можна з упевненістю сказати, що ми живемо в світі комах.

Серед них зустрічаються і прекрасні метелики і нешкідливі коники і корисні сонечка. Трапляються і монстри, які переносять інфекції або таять в своїх жвалах смертельну отруту. І хоча ці істоти не мають розмірів лева або тигра, і їх величина не перевищує розмірів нігтя на пальці, близьке знайомство з найнебезпечнішими комахами часом загрожує великою небезпекою.

Ось деякі з них, які поширені на території нашої області, і зустрічі з ними краще уникати та про  наслідки якими загрожує контакт з ними.

дуЧеркобллабцентр1.jpgМалярійні комарі (Anopheles). Всього в світі існує більше 400 видів, ними переносяться такі захворювання:  жовта лихоманка, енцефаліт і гельмінтози. Людину кусають тільки самки, і при цьому відбувається інфікування. Комарі зазвичай прив'язані до водойм, де відбувається відкладання яєць і розвиток личинок. Найбільша їх активність проявляється з заходом сонця. Комарі кусали кожного з нас, всі ми знаємо, як виглядає слід їх укусу. Це червона точка, яка злегка припухає і дуже свербить. Зазвичай великої біди від цього не буває, але часто укус може призвести до небезпечної хвороби і навіть смерті. Однією з найбільш відомих хвороб, яка переноситься комарами є малярія. Комар заражається малярійним плазмодієм від людини - носія або хворого і в організмі комахи плазмодій проходить повний цикл статевого розмноження. Вже через декілька діб після зараження (це залежить від температури навколишнього середовища) комар сам стає джерелом малярії. У тропічних країнах такі епідемії дуже часті. Тому виїжджаючи  в іншу країну варто поцікавитись: «Чи не поширена там малярія?». Щорічно спостерігається близько 300-500 мільйонів випадків захворювань, при цьому щорічно від малярії гине більше 500 тис. чоловік. Вважається, що малярія торкнулася принаймні 10% населення Землі. Найбільша ж смертність спостерігається в країнах Африки, де боротьба проти малярії практично не ведеться, саме на цьому материку знаходиться 90% всіх хворих. Захиститися від комарів можна застосовуючи репеленти.

Детальніше...

Хвороба Лайма

Друк
PDF

Сюжет ТРК "Рось" щодо хвороби Лайма за участі фельдшера-лаборанта лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" Гончара Володимира Михайловича, Завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" Грищенко Лідії Петрівни та біолога лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" Підірки Ігора Володимировича.

переглянути запис

 Тема дня: "Що треба знати про хворобу Лайма"

Щодо епідемічної ситуації в Черкаській області

Друк
PDF

Сюжет телеканалу «Антена», Нікітюк Світлана Степанівна, завідувач відділу нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", щодо епідемічної ситуації в Черкаській області.

переглянути запис

Про результати моніторингу акваторії пляжів за 8 місяців 2018 року

Друк
PDF

пляж_Черкаси31.08.2018.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого облдержадміністрацією 31.01.2018р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я України" здійснює постійний лабораторний моніторинг акваторії   пляжів (м. Черкаси - пляжі «Соснівський-1», «Соснівський-2», «Пушкінський», «Смілянський», ТОВ «Берег-2007», ТОВ «ВАіС» «Митницький», парк розваг «Рив’єра», міські пляжі міст Ватутіне, Кам’янка та Чигирин, пляжі ДОК «Придніпровський» та ТОВ «Журавлик 2017» с. Благодатне, Золотоніського району).

За поточний період року досліджено 108 проб води за санітарно-хімічними та 144 – за мікробіологічними показниками. Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 16 (11,1%) пробах за мікробіологічними показниками (перевищення індексів лактозопозитивної кишкової палички) на пляжах «ТОВ «ВАіС» «Митницький», «Соснівський-1», «Соснівський -2» «Пушкінський», «Смілянський» та ТОВ «Берег -2007» м. Черкаси , міських пляжах міст Ватутіне та Чигирин.

Результати моніторингу якості води акваторії пляжів висвітлюються на офіційному сайті ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та в засобах масової інформації, направляються у місцеві органи влади для відповідного реагування щодо заборони купання на вказаних пляжах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості води акваторії пляжів до закінчення купального сезону.

Про результати лабораторного моніторингу водопровідної води у м. Черкаси

Друк
PDF

Відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженого облдержадміністрацією 31.01.2018р., Черкаським міським відділом Державної установи  "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я України" 31.08.2018р. проведено чергові дослідження проб питної води, відібраної із систем і мереж КП «Черкасиводоканал» м. Черкаси.

За результатами лабораторних досліджень вміст хлору становить менше 0,3 мг/дм3, що відповідає нормативам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 " Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води КП «Черкасиводоканал».

Аварія в Смілянському районі

Друк
PDF

ac3daf345db9cfdbd4c98eab3ebcbe6a12f2fe19.jpgВнаслідок автотранспортної пригоди, яка сталася 26 серпня 2018 року об 11:45 в с.Балаклея Смілянського району, відбувся розлив карбамідо-аміачної суміші (КАС-32).

На місце ДТП оперативно виїхали фахівці лабораторій ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» та Смілянського районного відділення.

Були відібрані проби атмосферного повітря, води з місцевого ставка та р.Сріблянка.

Будь-яких забруднень шкідливими речовинами об’єктів довкілля не виявлено.

Черкащани нехтують забороною купатися!

Друк
PDF

Новини ТРК "Віка" від 16.08.2018 з коментарем заступника директора з дослідження фізичних та хімічних факторів ДУ "Черкаський обласний лабораторний Міністерства охорони здоров'я України" щодо результатів дослідження води річки Дніпро.

переглянути відеозапис

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.