Інформація для населення

 grvi01

Для вас це може бути несподіванкою, але «звичайні» гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) вбивають майже 2 мільйони людей на рік. Це – четверта за поширеністю причина смерті у світі. Пневмококова пневмонія залишається одним з основних ускладнень при ГРВІ.

Детальніше...

insult

Інсульт – це небезпечне захворювання, що розвивається навіть у молодому віці та призводить до смерті, інвалідизації або значно погіршує якість життя. Тяжкі наслідки інсульту лягають тягарем не лише на людину, яка переносить захворювання, а й на членів її родини та суспільство.

Детальніше...

409012687 835926348561583 7722605562863384408 n

Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Як запобігти сказу?

  • Вакцинувати домашніх тварин.
  • Триматися і тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин.
  • Невідкладно – до появи симптомів – звертатися по медичну допомогу після потенційно небезпечного контакту з твариною.

Детальніше...

 pravec

Правець – це надзвичайно небезпечна хвороба. Інфекція вражає нервову систему та призводить до судом та спазмів м’язів по всьому тілу і навіть за умови вчасного лікування часто закінчується смертю.

Детальніше...

chornobay

Фахівчині Чорнобаївського відділення Золотоніського районного відділу Черкаського обласного ОЦКПХ Надія Тупик та Тетяна Труш відвідали Лукашівський навчально-виховний комплекс Чорнобаївської селищної ради.

Детальніше...

5464e49a3f16fb734ebd716067191622

Із початком повномасштабного вторгнення в Україну кожен із нас пережив емоційне виснаження.

Війна — надзвичайно складне випробування для нашого ментального здоров’я, наслідки якого ми можемо відчувати ще багато років після її закінчення.

У кожного українця з перших днів війни була різна реакція на стрес:

  •  Реакції «бий» (пішли на фронт захищати країну, почали волонтерити тощо).
  •  У інших була реакція «біжи» (поїхали у безпечне місце, аби захистити себе та своїх близьких).
  •  Була і реакція «завмри» (ховалися у будинках у надії, що все це швидко закінчиться).

Детальніше...

 monte01

Фахівці Монастирищенського відділення Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб організували виїзну вакцинальну сесію у Монастирищенській громаді.

Детальніше...

 428631775 7327800843962075 7763100636703445056 n

Співпраця Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб зі школами Черкас щодо формування здорових звичок у харчуванні школярів продовжується.

Лікарка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Центру Алла Балабан взяла участь у заході присвяченому Дню капусти, який відбувся у Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №13 серед школярів та педагогічних працівників.

Детальніше...

 dopys 1

За даними ВООЗ, інсульт є другою причиною смерті людей віком старше 60 років і п’ятою – людей віком 15–59 років. На жаль, інсульт – це не далека і випадкова проблема, а захворювання, з яким може зіштовхнутись кожен. Щороку понад 100 тисяч українців втрачають життя через інсульт, третина з них – молодше 65 років.

Детальніше...

efir

За минулий тиждень у області зареєстровано 8432 випадки захворювань на грип та ГРВІ, 48% з них – діти до 17 років. Понад половина захворілих – жителі Черкаського району, ще 30% – жителі міста Черкаси. Про це у програмі «Актуальна розмова» на ТРК «ВІККА» розповів головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.

Детальніше...

 rak moz

До 25% випадків раку викликають віруси гепатитів і папіломи людини.

Чому так? Бо ці віруси не викликають хворобу одразу, довго залишаються непоміченими. Віруси папіломи та гепатитів В та С можуть спонукати уражені клітини надмірно ділитися, що веде до розвитку пухлини. Уберегтися від онкогенних вірусів і раку допоможуть вакцинація, бар’єрна контрацепція та користування іншими засобами індивідуального захисту.

Детальніше...

424952739 730879285820178 6312075321448667894 n 

Як діяти, якщо стрес переживає близька людина

Стрес є природною реакцією на подразники, яку може переживати кожен. Це нормальна реакція на ненормальну кризову ситуацію.

Під дією стресу ми можемо відчувати сум, страх, роздратування чи агресію. Також на стрес може реагувати тіло: наприклад, боліти голова, зникати апетит, з'являтися надмірна сонливість або ж, навпаки, безсоння.

Детальніше...

 2

У межах виїзних медичних оглядів з профілактики онкологічних захворювань, організованих Черкаським обласним ЦКПХ спільно з Управлінням охорони здоров`я Черкаської ОДА до Всесвітнього дня боротьби проти раку, у близько 20 територіальних громадах Черкащини 4 014 жителів пройшли обстеження. З них 291 людину лікарі направили на додаткові огляди та обстеження.

Інформаційно-роз’яснювальний тиждень тривав із 5 по 11 лютого.

Детальніше...

 zierova-sayt

Раїса Зієрова, в.о. завідувача Черкаського міськрайонного відділу Черкаського обласного ЦКПХ, 15 лютого зустрілася з адміністрацією та колективом Черкаської спеціалізованої школи I-III ступенів №20.

Інформаційно-просвітницький захід провели з метою профілактики неінфекційних захворювань, пов'язаних з неправильним харчуванням, формування навичок і культури здорового харчування, а також в межах виконання заходів обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року».

Детальніше...