Інформація для населення

 sayt

Раді повідомити, що Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб запускає новий і зручний у використанні сайт https://ck.cdc.gov.ua/

Новий вебсайт допоможе користувачам легко знаходити потрібний контент. Тож сподіваємося, що така зміна буде корисною та інформативною для вас!

«Стара» версія сайту продовжує працювати упродовж року за покликанням https://oblses.ck.ua/ 

 

 br 01

Із 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – нагадати про важливість використання вакцин для захисту людей від інфекційних хвороб. Ця теза особливо актуальна в умовах війни, яку розпочала рф проти нашої держави. Адже, в зв’язку з цим, через масову міграцію населення, подекуди відсутність доступу до безпечної питної води, харчових продуктів, базових умов гігієни та медичних послуг, перебування великої кількості людей одночасно у сховищах, тимчасових прихистках, ризики поширення інфекційних хвороб суттєво зростають. Про це розповів головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Детальніше...

 pidtoplennia

На території Черкаської області можливі підтоплення заплав і понижених територій біля річок. В умовах повені, паводка, при підтопленні епідемічно значимих об’єктів – джерел водопостачання (свердловини, криниці, каптажі джерел), гноєсховищ, сміттєзвалищ, скотомогильників, очисних споруд, надвірних туалетів, вигрібних ям тощо, зростає ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь.

Аби убезпечитись від негативних наслідків, фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України рекомендують дотримуватися наступних правил:

Детальніше...

nitraty 01

Вживання першої парникової зелені та овочів може призвести до важких отруєнь через перенасичення організму нітратами, – розповів журналістам Суспільне Черкаси лікар відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Бондаренко.

Детальніше...

01

23 квітня заступниця директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова відвідала тренінг для регіональних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Захід відбувся завдяки підтримці Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) Атланти, США у межах проекту «Епідеміологічний нагляд та відповідь на загрозу пташиного та пандемічного грипу з боку національних органів охорони здоров’я поза межами США».

Детальніше...

 -03

У 2023 році в Україні на кір захворіло 65 людей, це ушестеро більше, ніж у 2022 році, коли було 11 захворілих. За перші три місяці 2024 року зареєстровано 23 випадки захворювання проти 9 за аналогічний період минулого року.

Кір – одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту з хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень.

Детальніше...

 photo 2024-04-22 11-09-36

17 квітня фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели виїзну акцію зі щеплення дітей від поліо у межах проєкту «Острів здоров’я» в селі Ладижинка, що на Уманщині.

«Острів здоров’я», який був розташований на базі Ладижинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, відвідали – 42 дорослих та 31 дитина.

Детальніше...

 img 5544

17 квітня фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели виїзну вакцинальну сесію у межах проєкту «Острів здоров’я» в селі Ладижинка Уманського району. Працювали спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу Центру контролю та профілактики хвороб Черкаської області та працівниками Ладижинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Під час акції на «острівці здоров’я» батьки мали змогу поспілкуватися з лікаркою-педіатринею Центру первинної медико-санітарної допомоги Паланської сільської ради Мариною Опаленко та лікаркою-епідеміологинею Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Іриною Шуляренко.

Детальніше...

 photo 2024-04-23 15-18-17

Під головуванням заступника голови Черкаської обласної військової адміністрації Антона Царюка 22 квітня відбулося  засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На засіданні було заслухано питання щодо ситуації з вакцинокерованими інфекціями та стану імунопрофілактики в області. Генеральний директор Черкаського обласного ЦКПХ, головний державний санітарний лікар  області Володимир  Папач поінформував учасників засідання щодо епідситуації в області, зокрема з вакцинокерованих інфекцій.

З початку 2024 року зареєстровано 7 випадків кашлюку, троє захворілих – не щеплені. Минулого року випадки зазначеної інфекції не реєструвались. Цього року зареєстровано випадок правцю у 14 річної дитини з Уманського району, яка не була щеплена згідно Календаря.

Детальніше...

 438696344 869787508508800 3022410658977526501 n

Цього тижня ми відзначаємо Всесвітній тиждень імунізації. З цього приводу хочемо нагадати вам про календар щеплень — графік, згідно з яким дітей та дорослих вакцинують від небезпечних інфекцій.

Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.

Детальніше...

 01

Вакцинальний автобус продовжує курсувати громадами Уманщини. Уже втретє відбулася виїзна профілактично-вакцинальна акція в Буцькій територіальній громаді.

19 квітня фахівці Уманського міськрайонного відділу та Маньківського відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб напередодні тижня імунізації провели захід в межах кампанії «Вакцинуй важливого себе» та «Здоров’я понад усе» на базі Червонокутської лікарської амбулаторії. Лікар Василь Заєць, помічник лікаря-епідеміолога Ігор Грабчак, лаборантка Ольга Вілічук спільно з медичним директором Ярославом Письменчуком та директором Мариною Шипеляк КНП «Буцького СЦНПМСД» організували там виїзну профілактично-вакцинальну сесію.

Детальніше...

Уряд України та Офіс першої леді продовжують докладати зусиль для ефективної реалізації реформи шкільного харчування. З цією метою за ініціативи Олени Зеленської, Кабінетом міністрів України у жовтні минулого року було затверджене відповідне розпорядження щодо схвалення Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2023—2024 роках. Основними цілями документу стало забезпечення достатнього фінансування програм шкільного харчування, модернізація харчоблоків, покращення знань працівників закладів освіти, формування здорових харчових звичок у дітей.За даними останніх опитувань Міністерства освіти і науки, Інституту освітньої аналітики та Швейцарсько-Українського проекту DECIDE кількість учнів, що отримували шкільне харчування безоплатно у 2022-23 навчальному році, скоротилась удвічі у порівнянні з попереднім навчальним роком.

vsi jprkiUUzmdCe6b

У середу, 17 квітня у м. Київ відбулась робоча зустріч щодо сприяння реформі шкільного харчування в Україні, яку організувало Бюро ВООЗ в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я та Центром громадського здоров’я МОЗ України.

Учасники заходу обговорили стан реалізації Національної стратегії реформування системи шкільного харчування в Україні, яка проводиться під патронатом першої леді Олени Зеленської, поточний прогрес, цілі та виклики впровадження зазначеної реформи, зумовлені повномасштабним вторгненням рф на територію України, ознайомились з кращими практиками з Європейського регіону щодо концепції універсального безкоштовного шкільного харчування на прикладах Великої Британії, Фінляндії, Ірландії.
Саме ці питання були головною темою робочої зустрічі, до якої долучились представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Держпродспоживслужби України, Центру громадського здоров’я МОЗ України та керівники обласних центрів контролю та профілактики хвороб, зокрема генеральний директор ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Володимир ПАПАЧ.

Детальніше...

 botul

У Черкаській області цього місяця зареєстровано третій випадок захворювання на ботулізм. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Захворіла 54-річна жителька села Вереміївка Золотоніського району після вживання риби в’яленої тарані з ікрою, виготовленої в домашніх умовах.

Детальніше...

 439054396 382174551481189 6759353999623051369 n

Хвилинка повернення до себе. Ділимося з тобою легенькою, але дієвою вправою, щоб відновити зв’язок зі своїм тілом. А ще — навчитися помічати усі відчуття та приймати їх.

Зберігай собі, щоб не загубити та спробуй просканувати тіло, коли перебуваєш у стані спокою. На випадок тривоги чи паніки, ти уже знатимеш, як правильно застосовувати вправу.

Спробуєш?

Детальніше...