Інформація для населення

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», з початку 2019 рокузареєстровано 453випадки кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 37,2.

Захворювання реєструвалось на 23 адміністративних територіях, зокрема: м. Черкаси – 145 випадків, К – Шевченківському – 41, Кам’янському – 32районах,м. Умань – 31,Маньківському– 29, Золотоніському -28 районах, м. Сміла - 21, Смілянському – 17,Чигиринському– 16,Канівському – 13, Христинівському, Городищенському,Черкаськомупо 12, Уманському та Лисянськомупо 9, Монастирищенському – 6, Чорнобаївському,Жашківському, Катеринопільськомупо4,Тальнівському та Драбівському по 3 районах, м. Ватутіне та Шполянському районіпо1.

Розподіл випадків захворювання на кір з 01.01.2019року в Черкаськійобласті (в абсолютних числах)

 15.03.2019кірр.jpg

Серед захворілих осіб – 199 дітей віком 0-17 років (98,8на 100 тис. населення). Найбільша питома вага хворих дітей у віковій групі 5- 9 років – 28,6 %. Друге місце - 1-4 роки - 24,6%, третє –10-14 роки - 23,1 %, четверте 15 - 17 років – 17,6%та п’яте - 0-1 рік – 6,1 %.

З числа захворілих на кір не вакциновані складають – 68,9%, дві дози КПК отримали – 21,0%, одну дозу КПК – 10,2%.

За 2018 р. та станом на 14.03.2019 р. летальних випадків від коруу Черкаській області не зареєстровано.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, із 28 грудня 2018 р. до 8 березня 2019 р. на кір в Україні захворіло 28 686 людей — 12 799 дорослих і 15 877 дітей. Найвищі показники захворюваності — у Львівській (загалом 4 201 людина: 1 377 дорослих і 2 824 дитини), Вінницькій (2 541: 1 100 дорослих і 1 441 дитина), Рівненській (2 428: 857 дорослих і 1 571 дитина), Хмельницькій (2 187: 1 152 дорослі та 1 035 дітей) областях і м. Київ (2 526 людей: 1 421 дорослий і 1 105 дітей).

Загалом в Україні цього року померло вже десятеро людей, серед яких три дитини.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що кір — небезпечне і надзвичайно заразне вірусне захворювання, специфічне лікування відсутнє, а ускладнення від цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Щеплення проти кору за Календарем щепленьпроводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) - у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Наголошуємо про необхідність негайного звернення до лікаря у разі появи перших ознак захворювання.

Бережіть своє здоров’я!

 

Отруйні лисички

Друк
PDF

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється моніторинг отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 12.03.2019 р. зареєстровано отруєння дикорослими грибами двох сестер (16 та 17 років) з м. Умань внаслідок вживання консервованих лисичок домашнього приготування, зібраних восени в лісі у Христинівському районі.

Перші симптоми отруєння (нудота, блювота, біль у животі, діарея) з’явились вже на ранок наступного дня. Постраждалі доставлені до Уманської міської лікарні та госпіталізовані до терапевтичного відділення.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота з членами родини хворої. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області для застосування заходів в межах повноважень.

До уваги засобів масової інформації

Друк
PDF

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України») закликає засоби масової інформації ретельно перевіряти факти під час написання матеріалів зі сфери охорони здоров’я.

Недостовірна та викривлена інформація, яка висвітлюється журналістами, може призвести до негативних наслідків, зокрема, це стосується публікацій на тему інфекційних захворювань.

Відповідно до статуту ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України», затвердженого наказом МОЗ України від 08.07.2016 № 689, завданнями Центру є, зокрема, проведення державного обліку інфекційних і професійних захворювань та отруєнь, дослідження розповсюдження інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, а також забезпечення проведення епідеміологічних розслідувань випадків та спалахів інфекційних хвороб.

Повідомляємо, що за 2018-2019 роки, станом на 05.03.2019 летальних випадків серед населення внаслідок захворювання на кір у Черкаській області не зареєстровано.

З метою запобігання поширенню недостовірної інформації (що є порушенням чинного законодавства України) ще раз звертаємо увагу, що готуючи та висвітлюючи матеріали з питань охорони здоров’я, ви берете на себе відповідальність, адже довіра українців до преси є досить високою.

З огляду на зазначене, з питань висвітлення інформації щодо інфекційних захворювань на території Черкаської області просимо звертатися за коментарями до спеціалістів ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України».

Ботулізм– це небезпечно!

Друк
PDF

27.02.2019.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

В області зареєстровано перший з початку року випадок захворювання на ботулізм у 46-річного мешканця с. Грушківка Кам’янського району.

Хворий вживав консервовані гриби та свинину тушковану домашнього приготування. Продукти вочевидь був приготовлені з порушенням елементарних санітарних правил та технологічних процесів, що й послужило причиною захворювання.

Симптоми отруєння у хворого проявлялися протягом кількох днів після вживання заражених продуктів (розлад зору, порушення ковтання, біль та першіння у горлі, диспепсичні явища). Після звернення до Кам’янської центральної районної лікарні та встановлення діагнозу «ботулізм» 25.02.2019 року він госпіталізований до реанімаційного відділення лікарні.

Після введення ботулінічного гептавалентного антитоксину самопочуття хворого покращилося, на сьогоднішній день він продовжує лікування у стаціонарі.

Звертаємо увагу про необхідність дотримання головних вимог технології приготування консервованих харчових продуктів, зокрема м’ясних консервів, в’ялених і копчених виробів з риби та м’яса, проводити термічну обробку домашніх консервів перед вживанням та своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Пам’ятка: «ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО КІР ТА ЯК УБЕРЕГТИ СЕБЕ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ!»

Друк
PDF

В Україні триває спалах кору з 2017 року. За цей час більше 73 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Унаслідок хвороби померли 28 людей. Головна причина спалаху — велика кількість людей, нещеплених проти кору.

КІР: СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИЙ І ШВИДКИЙ

Кір — надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом). Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Дев’ять із десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір. можуть занедужати після контакту із хворим.

Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації.

Детальніше...

Отрута в банці!

Друк
PDF

otrutav_banci2019.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється моніторинг отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 16.02.2019 р. зареєстровано отруєння дикорослими грибами 32-річної мешканки м. Умань внаслідок вживання консервованих опеньок домашнього приготування, зібраних восени у лісі у Тернопільській області.

Перші симптоми отруєння (нудота, блювота, біль у животі, діарея) з’явились через 3 години після вживання грибів. Машиною швидкої медичної допомоги постраждала доставлена до Уманської міської лікарні та госпіталізована.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота з членами родини хворої. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області для застосування заходів в межах повноважень.

Пішов із життя Черниш Володимир Матвійович

Друк
PDF

Колектив Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" з глибоким сумом повідомляє, що 13 лютого 2019 року на 68 році пішов із життя Черниш Володимир Матвійович, який тривалий час працював у санітарно-епідеміологічній службі на посадах лікаря з гігієни праці та головного державного санітарного лікаря Чигиринського району.

Колеги цінували Володимира Матвійовича за його професіоналізм, ділові якості та вміння досягати поставлених цілей, а рідні та друзі – за доброту, чуйність та терпіння. Світлі спогади про Володимира Матвійовича навіки залишаться у наших серцях.

Колектив Центру висловлює глибоке співчуття сім’’ї та близьким покійного.

Радон у приміщеннях

Друк
PDF

радон_04.02.2019.pngЛюди завжди знаходилися під дією «природного радіаційного фону», що формувався за рахунок від природних радіоізотопів в ґрунті, воді, повітрі. Найбільший поки що вклад в дозу, отриману від природної радіації Землі, вносить радон (Rn), дочірній продукт радію.

Радон-222 – це газ без кольору і запаху, важкий та радіоактивний. Він легко розчиняється у воді, а ще краще в жирових тканинах живих організмів. Представляє собою небезпеку для людей, так як при вдиханні повітря з радоном та продуктами його розпаду радіонукліди накопичуються в найтонших структурах легень і опромінюють людину зсередини (тривале опромінення клітин дихальних органів). Значні дози опромінення можуть спровокувати рак легенів або лейкемію.

Дослідженнями встановлено, що джерелами радону у повітрі приміщень служать, головним чином, підвальні приміщення будівель, будівельні матеріали, з яких побудований будинок та мають  високий вміст радію.

прилад.pngЗараз багато людей маютьо собисті дозиметри для вимірювання загального фону радіації в квартирі. Але для вимірюваннярівня радону вони не підходять, тут необхідно викликати фахівців з радіометром радону.

Об'ємна активність радону в повітрі житлових приміщень  залежить від багатьох умов, тому його зниження можна досягти за допомогою різних заходів. Деякі з цих заходів проводяться тільки стосовно новобудов. Наприклад, на стадії будівництва будинків і споруд необхідно використовувати матеріали, в яких відсутня аномально висока питома активність радію-226 (дерево, цегла, залізобетон).

Для вже збудованих споруд ефективними заходами протирадіаційного захисту від радону, які дозволяють знизити його концентрацію у 10-15 разів, є наступні:

- герметизація щілин у підлозі та стінах;

- вентиляція підвальних приміщень;

- постійне провітрювання не тільки житлових та виробничих приміщень, а також ванно-душових комплексів i кухонь, в яких використовується газове опалення.

Якщо ви дійсно хвилюєтеся за власне здоров’я, Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» готова надати послуги з проведення лабораторних досліджень радону в повітрі приміщень Вашого житла.

З цією метою Вам необхідно звернутися за адресою: м. Черкаси, вул. Волкова, 3.

Довідки за телефоном : (0472)  37-90-13 

Гризуни - це реальний ворог

Друк
PDF

31.01.2019-002.jpgНайбільшу шкоду людству з усіх хребетних ссавців завдають гризуни, які є носіями і джерелами біля 200 різних інфекційних та інвазійних небезпечних захворювань, якими можуть хворіти люди і тварини.

Найбільш характерними інфекційними хворобами, що переносяться гризунами для нашої області є лептоспіроз, туляремія, сказ, хвороба Лайма.

Епізоотологічний та епідеміологічний прогноз у Черкаській області щодо туляремії і лептоспірозу, що проведений за підсумками моніторингу особливо небезпечних інфекційних хвороб, а також на підставі обстежень ензоотичних територій та обстежень за епідемічними показниками природних стацій в містах і районах, визначений на зиму-весну 2018-2019 років як несприятливий, з високим ризиком виникнення захворювань у людей.

Показники чисельності мишоподібних гризунів, як навесні, так і восени 2018 року залишалися високими, з можливим незначним підвищенням в зимово-весняний період поточного року.

Основні види гризунів, проти яких спрямовані дератизаційні заходи в населених пунктах ‑ сірий пацюк (щур) і миша хатня, у відкритих стаціях ‑ польова миша. На сьогодні сірі пацюки стали єдиною твариною у світі, що має ореол розселення рівний нашій планеті Земля. Їм не страшні ні спека, ні мороз - вони живуть навіть у морозильних камерах, де не тільки харчуються мороженим м’ясом, а навіть виводять потомство при температурі мінус 17 градусів Цельсія.

Одним з основних методів неспецифічної профілактики таких зооантропонозних особливо небезпечних інфекцій як чума, туляремія, сказ та лептоспіроз є дератизація - знищення у середовищі життєдіяльності людини гризунів, які є перенощиками збудників інфекційних хвороб.

Роботи з дезінфекції, дезінсекції та дератизації приміщень і відкритих територій відносяться до профілактичних дезінфекційних заходів і входять до «Переліку робіт з підвищеною небезпекою», затвердженого діючим наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні дератизаційні заходи проводяться спеціалізованими підрозділами установ і закладів, до яких належить ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» та суб’єктами підприємницької діяльності на підставі відповідних договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

Порядок проведення дезінфекційних заходів встановлюється Міністерством охорони здоров’я України (надалі ‑ МОЗ України), з урахуванням особливостей збудників інфекційних хвороб, факторів передачі інфекції тощо.

Дані заходи ‑ медичні послуги, які є складовою часткою медичної практики, що як вид господарської діяльності, відповідно Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», підлягає ліцензуванню.

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр України Міністерства охорони здоров’я України» має ліцензію МОЗ України від 12.10.2016 № 1067 на провадження господарської діяльності з медичної практики, зокрема, за спеціальністю дезінфекційна справа та за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою: медико-профілактична справа, лабораторна справа (гігієна), що дає їй право надавати послуги з дезінфекції, дезінсекції та дератизації.

31.01.2019-004.pngСвої послуги установа та її відокремлені підрозділи в містах і районах надають відповідно укладених договорів за цінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2002 № 1351 зі змінами, внесеними діючою постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 № 662.

За підсумками 2018 року роботи з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації проводили фахівці 20 відокремлених відділів та відділень нашої установи.

За даний період цими підрозділами, відповідно до укладених договорів з об’єктами господарювання, проведено робіт з дератизації всього на фізичній площі 1193,2 тис. м2, зокрема: в дитячих дошкільних закладах – 167,8 тис. м2; навчальних – 424,4 тис. м2; лікувально-профілактичних – 87,4 тис. м2. Дезінсекція проведена на фізичній площі 211,8 тис. м2, а протимушині заходи – 156,2 тис. м2.

При зазначених роботах застосовуються лише препарати, що включені до Реєстру дезінфекційних засобів, дозволених до використання в Україні, який розміщений на офіційному сайті МОЗ України.

Скарг від замовників на якість проведених робіт з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації у 2018 році не зареєстровано.

Потрібно розуміти і пам’ятати, що гризуни ‑ це розумний та підступний ворог, проте вони не живуть там, де відсутні харчі та вода, а також немає сховищ для спорудження гнізд.

Ідентифіковано вірус грипу типу А/ Singapore / (Н3N2)

Друк
PDF
Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що фахівцями вірусологічної лабораторії Центру з матеріалу, відібраного у хворих на гостру респіраторну інфекцію, ідентифіковано вірус грипу типу А/ Singapore / (Н3N2). 
 
Таким чином, підтверджений прогноз Центру грипу ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України» щодо циркуляції в епідсезоні 2018-2019 років на території Черкаської області, як і на Україні в цілому вірусу грипу А/ Singapore / (Н3N2).
 
шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.