m Обережно, трихінельоз!

Обережно, трихінельоз!

Друк
PDF

В Україні за останні 5 років погіршилась епідемічна ситуація з трихінельозу, про що свідчить збільшення випадків захворювання серед людей у 2,7 рази, порівняно з попереднім п'ятиріччям.                                  

У всіх випадках захворюваність пов’язана із вживанням в їжу свинини. Ветеринарно-санітарна експертиза м’яса не проводилася.

В області 2012 році у Чорнобаївському районі зареєстровано 1 випадок трихінельозу.

Що ж це за хвороба - трихінельоз?

Трихінельоз – це гостре або хронічне захворювання тварин і людей, яке характеризується значними функціональними змінами в органах і системах організму.

Трихінельоз розповсюджений у всіх географічних регіонах, в тому числі майже у всіх областях України.  Резервуаром збудника інвазії є свійські та дикі тварини (свині, кабани, ведмеді, коні, собаки, щури,миші та  інші м'ясоїдні тварини).

Трихінели - дрібні круглі гельмінти, не більші від 2 до 5 мм. Живуть дорослі гельмінти в стінці кишечника людини до 2-х місяців, народжують личинок, які током крові розносяться по всьому організму, осідаючи в м'язах. Кожна личинка згортається спіралькою, покривається оболонкою з вапна і може залишатись живою роками.

Людина заражається трихінельозом від хворих домашніх свиней через м'ясо та сало з прорістю, а також вживаючи м'ясо диких кабанів, борсуків, принесених з полювання мисливцями.

Першіознаки захворювання проявляються після споживання зараженого м’яса коли минає від 5 до 45 днів.

Захворювання починається із загальної слабкості, головного болю. Підвищується температура тіла, спочатку вона незначна, а на 5- 7 день підвищується до 38-39,5 °С (залежно від тяжкості перебігу хвороби). Тривалість гарячкового періоду — в середньому 2-3 тиж., а іноді до 3 міс. У перші дні хвороби з’являється набряк повік, пізніше приєднуються одутлість обличчя і кон'юнктивіт. У деяких хворих спостерігаються набряки ніг, рук, попереку, які тримаються 5-8 діб, іноді до 2-3 тиж. Біль у м'язах у більшості хворих з'являється через 1-3 дні від початку хвороби і пізніше. Вона виникає в очних, жувальних, литкових м'язах, а також в м'язах попереку і плечового пояса. Біль у животі, нудота, блювання зустрічаються у 20-25 % хворих. Крім того, на шкірі може з’являтися висип, який минає через декілька днів.

У разі тяжких форм трихінельозу ускладненнями можуть бути міокардит з гострою недостатністю серця, пневмонія, менінгоенцефаліт, гепатит, гломерулонефрит, системний васкуліт, тромбофлебіт та інші недуги. При тяжкому перебігу хвороби можливі летальні наслідки.

Ступінь тяжкості перебігу захворювання залежить від кількості проковтнутих життєздатних трихінел.

Щоб запобігти захворюваності необхідно дотримуватися таких правил:

- свинарники утримувати в чистоті, знищувати щурів та мишей;

- не допускати згодовування свиням тушок, диких тварин, забитих на полюванні, трупів котів, собак;

- забій свиней допускається лише на забійних пунктах і майданчиках під контролем ветпрацівника з обов'язковою трихінелоскопією м'яса та сала з прошарками м'язової тканини;

- продаж м'яса і м'ясних продуктів дозволяється лише у місцях, спеціальнообладнаних для  цих цілей з дотриманням санітарних правил.

Тим, хто займається мисливством не треба забувати про те, що не можна вживати в їжу м'ясо диких тварин без попередньої ветеринарної експертизи, це небезпечно для здоров’я, а інколи і життя.

Пам’ятайте! Трихінели не гинуть при звичайній термічній обробці м’яса, його копченні, засолюванні чи заморожуванні. Тому не купуйте свинину на стихійних ринках, на яких не перевіряють м'ясо на наявність трихінел!

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.