uvaha kir 

В Україні зареєстровані випадки кору. Тож ЮНІСЕФ розповідає, чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Яким може бути перебіг кору?

Інкубаційний період хвороби становить 10-12 днів. Далі починається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей, проносом та блюванням.

На 4-5 дні хвороби з'являється червоний висип – спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом по всьому тілі. Людина хворіє до чотирьох тижнів і довше.

До яких ускладнень може призвести кір?

Кір може мати важкий перебіг. Хворі часто потребують госпіталізації. Тривалий час вони є заразними: можуть поширювати кір за 4 дні до й через 4 дні після появи висипів. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Як захиститися від кору?

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби – вакцинація. Зверніть увагу, що дотримання здорового способу життя, так званий «загальний імунітет», не захищає від кору!

Яка ймовірність інфікуватися кором для невакцинованих?

Імовірність заразитися для невакцинованої людини, яка контактувала з хворим, становить 9090. У понад 592 людей, які перехворіли на кір, порушується здоров'я на все життя.

Якщо невакцинована дитина інфікується та перехворіє на кір, у неї, зрозуміло, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має важкий перебіг (хворий часто потребує госпіталізації).

Якщо у вас виникли питання щодо щеплення дітей та дорослих, поставте їх фахівцям гарячої лінії МОЗ ТА ЮНІСЕФ «Спільно до здоров’я» 0 800 351 896. Медичні працівники-експерти з вакцинації та консультанти з грудного вигодовування працюють для вас з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 20:00.

За інформацією ЦГЗ.