heyko

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час підготовки до паломництва хасидів на час святкування Рош га-Шана в місті Умань у 2023 році фахівці Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» здійснюють необхідні заходи.

Зокрема, на адресу Черкаської облдержадміністрації направлено пропозиції, які увійшли до Плану заходів щодо забезпечення проведення святкування Рош га-Шана в місті Умань у 2023 році, затвердженого Черкаською обласною військовою адміністрацією, підготовлено наказ ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» від 09.08.2023 № 347 «Про заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя під час паломництва хасидів до міста Умань у 2023 році», відповідні матеріали з пропозиціями направлені та розглянуті на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Уманської міської ради, за результатами якого прийнято відповідне рішення від 23.08.2023 № 11 та інші.

Налагоджено співпрацю та взаємодію щодо вирішення актуальних питань у сфері санепідзабезпечення заходів, пов’язаних зі святкуванням
Рош га-Шана у місті Умань з Міжнародним Благодійним Фондом імені Рабі Нахмана, Уманською РДА, міськвиконкомом, причетними управліннями, відомствами та інші.

vydra

Фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» проведено моніторинг готовності госпітальної бази в Умані на випадок ускладнення санітарно-епідемічної ситуації, направлені відповідні пропозиції керівникам закладів охорони здоров’я, органів виконавчої влади, Уманської міської ради.

З метою підвищення злагодженості та оперативності при виконанні завдань з реагування на надзвичайні ситуації та захисту населення від їх наслідків під час святкування Рош-га-Шана в Умані, у серпні 2023 року проведено навчання щодо реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я для фахівців Уманського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ».

ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» здійснюється постійний моніторинг та аналіз інфекційної захворюваності в місті Умань.

uman

У зв’язку з тим, що за даними бюро ВООЗ з країн, яких будуть прибувати паломники, фіксуються випадки циркулюючого поліовірусу вакцинного походження, ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» визначено 8 місць відбору для проведення досліджень стічних вод, відкритих водоймищ, питної води та ґрунту для визначення інтенсивності циркуляції ентеровірусів на території місць паломництва, їх типового складу, наявності «диких» поліовірусів та оцінки ефективності роботи очисних споруд, організовано проведення означених досліджень.

Організовано проведення лабораторно-інструментального моніторингу об’єктів зовнішнього середовища (питної води, харчових продуктів, атмосферного повітря, ґрунту, води водойм), радіаційного фону та інші.

idalnya 

У межах цієї роботи у серпні – першій декаді вересня 2023 року фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» досліджено 35 проб питної води за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено. З поверхневих водоймищ річки Уманка, стави «Мегомметр», «Скеля» досліджено 29 проб води за мікробіологічними, санітарно-хімічними, паразитологічними показниками, з них, у 2 (7 %) пробах встановлені відхилення за паразитологічними показниками, 24 дослідження атмосферного повітря, відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено. Бактеріологічно обстежено 110 осіб із числа декретованого контингенту. Проводиться щоденний моніторинг рівнів радіаційного фону у місті Умань, лабораторні дослідження харчових продуктів, змивів на наявність БГКП, виміри еквівалентних рівнів шуму. Про  результати досліджень інформуються органи влади, причетні виконавчі структури, суб’єкти господарювання.

hasidy

За означений період Черкаський обласний ЦКПХ проведено заключні дезінфекційні заходи в осередках інфекційних хвороб та профілактичні дератизаційні, дезінсекційні та дезінфекційні роботи на об’єктах, задіяних в обслуговуванні паломників загальною площею понад 7000 м2.

Фахівцями Центру здійснюється широка санітарно-освітня та роз’яснювальна робота серед населення з питань профілактики інфекційних захворювань, недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, серед декретованих контингентів проводяться лекції, бесіди, тощо.

На сьогодні ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань в місті Умань не зареєстровано.

Фахівці ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати необхідні профілактичні заходи.