hki 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 25 по 31 серпня 2023 (35-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 75 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 6,48, що на 92,3% вище, ніж за аналогічний період минулого року (39 випадків та 3,29 відповідно) та на 41,5% вище ніж за попередній тиждень 2023 року (53 випадки та 4,58 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіло: у Черкаському районі 47 осіб (інт. пок. – 8,10 на 100 тис. населення), Уманському – 16 осіб (6,47 на 100 тис. нас.), Звенигородському районах– 6 осіб (3,09 на 100 тис. нас.), у Золотоніському районі – 6 осіб (4, 42 на 100 тис. нас.).

У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології складали – 62%, гастроентероколіти встановленої етіології – 26%, сальмонельоз – 10%, ротавірусна інфекція – 2%.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на територіях Єрківської, Шполянської, Вознесенської, Балаклеївської, Березняківської, Смілянської, Черкаської територіальних громад, ротавірусної інфекції реєструвалися на території Бобрицької та Черкаської територіальних громад.

Упродовж 35-го тижня 2023 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку вірусного гепатиту А та шигельозу.

В осередках інфекції проведені всі необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.

Вкотре нагадуємо – щоб не захворіти дотримуйтесь чистоти та гігієни!

– Завжди мийте руки перед вживанням та приготуванням їжі, після перебування у громадських місцях та відпочинку на природі, після відвідування туалету.

– Не торкайтесь обличчя не вимитими руками.

– Вживайте воду гарантованої якості.

– Купаючись у водоймі, не ковтайте воду.

– Ретельно мийте овочі та фрукти водою питної якості.

– Навчіть цих простих правил своїх дітей.

За перших ознак захворювання одразу звертайтесь до лікаря, адже вчасно розпочате лікування вбереже від ускладнень.