cz01

Нещодавно Головний державний санітарний лікар області, Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач, завідувачка відділу імунопрофілактики Центру Ірина Шуляренко разом із заступником начальника Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Тетяною Бондар та лікарем-імунологом дитячим КНП «Черкаська міська дитяча лікарня» Інною Кімлик зустрілися із представниками Черкаської обласної Ради Християнських Церков.

Зокрема, на зустрічі були присутні головуючий Черкаської обласної Ради Християнських Церков, Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан від Черкаської єпархії  ПЦУ; пастор, представник Черкаської обласної Ради Християнських Церков від Черкаського обласного Об'єднання Церков Євангельських Християн-Баптистів Валерій Бєляєв; єпископ Харизматичних церков «Блага Вість» Юрій Бієвець; отець Віталій Двірник, настоятель парафії Преподобного Іларіона Великого; пастор Микола Бойко, президент уніонної Дніпровської конференції Церкви адвентистів сьомого дня; отець Сергій Катренко, ПЦУ; отець Василь Макогін, ПЦУ; секретар Черкаської обласної Ради Християнських Церков Мирослав Тараненко.

Під час зустрічі учасники обговорили питання, пов’язані з епідеміологічною ситуацією в Україні та області, зокрема щодо вакцинокерованих інфекцій, ризики їх розповсюдження у зв’язку з недостатнім охопленням профілактичними щепленнями населення, у тому числі вірян, заходи профілактики інфекційних захворювань.

Головний державний санітарний лікар області Володимир Папач зазначив, що найдієвішим способом профілактики інфекційних захворювань є вакцинація, та наголосив, що сьогодні в умовах війни проблема невакцинованого населення – це фактично проблема державної безпеки:

«Тільки 95% охоплення щепленнями дітей убезпечить нас від спалахів, можливих масових захворювань. Наразі ж у Черкаській області показник охоплення щепленнями – 80-85%. Активізувалася низка хвороб, приміром, кір. Ця хвороба має циклічність, кожні п’ять років загострюється і дає спалахи. У нашій області такий спалах був у 2017-2019 роках. Тож сьогодні в області, як і в усій Україні, існують високі ризики повторного спалаху цієї небезпечної хвороби».

cz05

Володимир Папач також нагадав, що цього року на Черкащині було зареєстровано спалах епідпаротиту у Смілянському районі, серед жителів Балаклеївської і Кам’янської громад.Усі 17 дітей, які захворіли, були з однієї релігійної громади та не мали щеплень.

«Від таких ризиків ми не убезпечені сьогодні. Але ж усіх цих хвороб можна уникнути за допомогою вакцинації згідно з Національним календарем профілактичних щеплень», – зазначив Володимир Папач.

Він зауважив, що йому важливо почути думку членів Черкаської обласної ради християнських церков та дізнатися,чи є якісь перестороги у вірян щодо вакцинації.

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан від Черкаської єпархії  ПЦУ, головуючий Черкаської обласної Ради християнських церков, поділився думкою священнослужителів щодо профілактичних щеплень:

«У нас немає такого, що саме духовна складова передбачає відмови від щеплення. Духовна сфера є тонкою, це дійсно так. Ми – священнослужителі, до яких люди дослухаються. Перед нами теж стоїть задача, щоб у своєму спілкуванні не внести недовіру до нас самих.

Наше завдання – слідкувати за людською свободою. Якщо брати сферу вакцинації, ми зберігаємо певний нейтралітет – не агітуємо, не заперечуємо, не відхиляємо. Але ми говоримо про найголовніші речі, які людина повинна мати та відповідно до яких може приймати як одне, так і інше рішення».

cz04

Учасники заходу висловили свої думки щодо імунізації, а також підкреслили важливість інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з метою формування свідомого позитивного ставлення у людей щодо необхідності проведення профілактичних щеплень. Представники медичної спільноти особливо наголосили на необхідності проведення вакцинації, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, як невід’ємної складової забезпечення особистого та громадського здоров’я, санітарно-епідемічного благополуччя населення.

Присутні домовилися про подальшу співпрацю та спільні дії Черкаського обласного ЦКПХ, УОЗ ОДА і Черкаської обласної Ради Християнських Церков у вирішенні означених питань. 

cz03