papach tb sait 

У Черкаській ОВА під головуванням першого заступника очільника області Наталії Кравченко 16 серпня відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання розглянули питання щодо стану проведення «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення області.

У своєму виступі головний державний санітарний лікар області Володимир Папач повідомив, що, зважаючи на циклічність кору, на сьогодні в області, як і в усій Україні, існують високі ризики спалаху цієї небезпечної хвороби.

Він також нагадав, що цього року на Черкащині було зареєстровано спалах епідпаротиту, коли захворіли 17 людей.

Володимир Папач акцентував увагу на низьких темпах вакцинації КПК дитячого населення області:

  «З початку «наздоганяючої» вакцинальної кампанії на Черкащині проведено 14,5%  щеплень від запланованих».

Головний державний санітарний лікар області звернув увагу на значну кількість «відмовників» від вакцинації на Черкащині – майже 3 тисячі.

«Потрібно посилити роз’яснювальну роботу серед батьків, які безпідставно відмовляються від вакцинації дітей, щодо необхідності проведення профілактичних щеплень», – зазначив Володимир Папач.

papach tb1 sait

Він також зауважив, що згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», дітям, які не отримали профілактичних щеплень відповідно до Національного календаря, заборонено відвідувати дитячі організовані колективи.

Володимир Папач наголосив на необхідності спільної роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, медиків, освітян щодо належної організації і проведення кампанії з «наздоганяючої» вакцинації проти кору серед дітей віком до 18 років.

За результатами засідання ТЕБ і НС ухвалено відповідне рішення.