konak tr

У Києві відбувся триденний тренінг для фахівців центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України із нагляду на основі подій, цифровізації даних епіднагляду та роботи з електронними даними.

Захід проходив у межах реалізації проєкту «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики».

Активну участь у тренінгу взяла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Марина Конакбаєва.

Під час тренінгу фахівці Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Оксана Кошалко та Валентин Синиця презентували електронну систему епіднагляду (ЕСЕН).

У процесі роботи на базі потужної новоствореної електронної системи з епіднагляду було опрацьовано ряд завдань:

  • авторизація в системі, складові інтерфейсу;
  • створення екстреного повідомлення про випадки інфекційних хвороб, спалахів;
  • застосування модулю Професійні захворювання;
  • аналітичний модуль ЕСЕН.

konak tr2

Перехід на повну цифровізацію даних не тільки береже довкілля, а й сприятиме більш ефективному використанню робочого часу, швидшій передачі даних між установами завдяки автоматизованій системі, ефективному поширенню інформації через візуальну інтерпретацію даних.

Центр завжди впроваджує найкращі практики та переймає досвід провідних установ громадського здоров’я у всьому світі завдяки тісній співпраці із закордонними партнерами, зокрема з Центрами контролю та профілактики хвороб США, які надають всебічну підтримку розвитку української системи громадського здоров’я.

konak tr11