У Черкаському районі зареєстрували випадок отруєння дикорослими грибами

Друк
PDF

smorchki2 

25 квітня 2023 року зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами з одним потерпілим, який проживає у с. Будки Балаклеївської територіальної громади, Черкаського району. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Відомо, що потерпілий 24 квітня о 16-й годині вживав удома гриби – відварені, смажені сморчки, які зібрав самостійно у лісі поблизу села.

Наступного ранку близько 6-ї години у потерпілого з’явилися ознаки отруєння – загальна слабкість, нудота, блювота, біль у животі, запаморочення. Чоловік звернувся до швидкої медичної допомоги, яка доставила його у КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. С. Бобринської»,  де наразі він перебуває на лікуванні. Стан потерпілого середньої важкості. Діагноз – отруєння грибами.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами фахівці  Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб настійно радять:

- відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, які підлягають контролю та продаються в торговельній мережі;

- не купуйте гриби на стихійних ринках;

- уважно оглядайте гриби: звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;

- збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишайте його поряд з іншими;

- не беріть занадто молоді чи старі гриби — їх легко переплутати з отруйними;

- не збирайте гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій: гриби всотують у себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали;

- не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддавши воду і збільшивши концентрацію токсинів;

- не куштуйте сирі гриби;

- вдома ще раз ретельно перевірте гриби: всі сумнівні треба викинути;

- готуйте гриби протягом першої доби після збирання;

- варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хв.;

- зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.

Перша допомога у разі отруєння грибами

  • терміново телефонуйте до «швидкої» — загальний номер 103;
  • промийте шлунок простою водою;
  • дотримуйтеся постільного режиму;
  • пийте багато рідини (вода, підсолена вода чи прохолодний чай) — це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;
  • прийміть сорбенти.

Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти: це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти, адже їх лабораторне дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.