brifall

У Черкаській області суттєво ускладнилася епідситуація із захворюваністю на COVID-19. Про це під час брифінгу в Черкаській обласній військовій адміністрації 24 березня повідомив Головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

У брифінгу, який відкрила перший заступник очільника області Наталія Кравченко, також взяли участь начальниця управління охорони здоров’я ОДА Антоніна Уманець та завідувачка відділу імунопрофілактики Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ірина Шуляренко.

Як зазначив Володимир Папач, починаючи з лютого, фахівцями Черкаського обласного ЦКПХ реєструється щотижневе збільшення кількості хворих на COVID-19 на 40-60%. За останній тиждень в області захворіли 683 особи, що у 5 разів більше, ніж за перший тиждень цього року (134 випадки). Загалом, із початку року в регіоні на коронавірусну інфекцію захворіли 2 696 осіб.

«На жаль, за цей період від коронавірусної хвороби уже помер 31 житель області. Із них 20 осіб віком старше 70 років, 7 осіб – старше 60. Майже всі вони – не вакциновані від COVID-19, – зауважив Володимир Папач.

brifpapach

Вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ України» з початку року методом ПЛР проведено 8 380 тестувань матеріалів на COVID-19, позитивні результати отримані у 15% випадків. Це свідчення того, що вірус COVID-19 активно циркулює в області.

За словами Головного державного санітарного лікаря області, на Черкащині циркулює низка генетичних ліній штаму коронавірусу Омікрон, зокрема ХВВ.1.5 або «Кракен».

Володимир Папач нагадав, що виключно вакцинація може вберегти від важкого перебігу та смерті від COVID-19. Та відзначив, що динаміка щеплень від COVID-19 в області з початку року має негативну тенденцію: якщо за перший тиждень загалом щепилися 984 особи, то за останній – удвічі менше, лише 458 осіб. У середньому по Україні в одному регіоні здійснюється понад тисячу щеплень за тиждень, тоді як у Черкаській області – менше 500.

 Особливо важливо зробити щеплення людям із груп ризику – людям старшого віку, особам із хронічними захворюваннями. Їм загрожує важкий перебіг хвороби і навіть летальні наслідки.

«На сьогодні в області охоплено вакцинацією менше половини жителів, тоді як ключовим завданням у вакцинальній кампанії від COVID-19 є охоплення повним циклом вакцинації не менше 70% дорослого населення. Особливо актуальне вирішення цього питання в сьогоднішніх умовах воєнного стану та повномасштабної війни російської федерації проти України, адже у зв’язку зі значною міграцією населення ризики розповсюдження цієї інфекції зростають кратно», – наголосив Володимир Папач.

Зараз в Україні, зокрема на Черкащині, наявні три вакцини від COVID-19: Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та вакцина Janssen (Johnson &Johnson). Про це розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ України» Ірина Шуляренко. Для щеплення дітей віком від 5 до 11 років використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить утричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей старше 12 років.

«На сьогодні всі доступні в області вакцини для профілактики COVID-19 є безпечними та демонструють свою ефективність», – зауважила Ірина Шуляренко. 

brifshulyarenko

Як записатися на щеплення від COVID-19: 

• Знайдіть адресу та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19: https://vaccination.covid19.gov.ua/list.
• Зателефонуйте своєму сімейному лікареві.
• Зателефонуйте в найближчу поліклініку.

Переглянути відео з брифінгу за посиланням.