Вакцина Janssen проти COVID-19 - це векторна вакцина, до складу якої входить аденовірус людини, що не здатен до розмноження та не викликає ховроби.

Вакцинація данним, ослабленим, аденовірусом тренує органеізм розпізнати вірус SARS-CoV-2, виробляти імунну відповідь та допомагає запобігти захворюванню, якщо пізніше після вакцинації вірус SARS-CoV-2 потрапить в організм.

Схема вакцинації складається з введення однієї дози та може ефективно та безпечно використовуватися для імунізації осіб віком 18 років та старше. В першу чергу щеплення повинні отримати особи похилого віку, медичні працівники та пацієнти зі зниженим імунітетом. Також вакцину Janssen можуть отримати особи, які вже раніше перехворіли на COVID-19 через 3 місяці з моменту захворювання.

Всім особам з імунодефіцитними станами у віці 18 років та старше ВООЗ рекомендує вводити другу дозу вакцини. Для максимально швидкого підвищення захисту цю дозу слід вводити через 1-3 місяці після першої дози.

Для вакцинації вагітних рекомендовано використовувати вакцину Janssen, коли користь щеплення для вагітної переважує потенційні ризики. Така оцінка повинна проводитись лікуючим лікарем на підставі достовірної інформації про існуючі ризики та переваги. Не рекомендується відкладати або переривати вагітність через вакцинацію. Слід відкласти

Данною вакциною не рекомендується прищеплювати дітей віком до 18 років. Вакцинація протипоказана особам, які мають в анамнезі анафілактичну реакцію на будь-який компонент вакцини. Також особам із температурою тіла вище 38,5 °С слід відкласти вакцинацію доти, доки не пройде лихоманка. 

Для підвищення ступеня захисту від інфекції ВООЗ рекомендує проводити щеплення двома дозами вакцини, особливо серед груп ризику. Це питання вирішується в тандемі лікар-пацієнт.

Вакцина - якісна, безпечна та ефективна, рекомендована до застосування для імунізації осіб віком 18 років та старше. Вакцина також пройшла експертизу Європейського агенства з лікарських засобів(EMA) та Управління з контролю за продуктами харчування та ліками США(FDA).

Вакцини проти COVID-19 можуть вводитися одночасно з іншими вакцинами, призначеними для імунізації дорослих, включаючи інактивовані протигрипні вакцини, в будь-який термін до або після їх введеня. Якщо протягом одного прийому проводиться ін'єкція обох вакцин, вони повинні вводитись в різні руки