busternaya-doza-vaktsiny

 

 

 

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.07.2022 № 1249 «Про введення в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров'я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 липня 2022 року» та позиції НТГЕІ 16-06/2022 згідно з протокольним рішенням НТГЕІ від 16.06.2022 рекомендовано введення другої бустерної дози мРНК вакциною з інтервалом щонайменше 4 місяці від першої бустерної дози для наступних груп ociб:

   - особи віком понад 60 років;

   - особи, які проживають у закладах догляду за літніми людьми, та особи з інвалідністю; особи з iмуносупресією

   - особи віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік наведений у Таблиці до Позиції);

   - особи віком 18-59 років із значними або складними потребами в галузі охорони здоров'я, або численними супутніми захворюваннями, які підвищують ризик важкого COVlD- 19.


Тобто наразі вакцинація другою бустерною (ревакцинальною) дозою здійснюється виключно за медичними показаннями за рішенням лікаря. Про можливість вакцинації бажаючих осіб з інших цільових груп та/або пацієнтів, у яких наближається термін допустимий для проведення такого щеплення - буде проінформовано МОЗ додатково (після ухвалення такого рішення).


Нагадуємо, що для підтвердження даних про вакцинацію проти COVID-19 людина може отримати цифровий COVID-сертифікат через мобільний застосунок чи Портал Дія або паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію або профілактику (далі - Міжнародне свідоцтво).


Про технічну можливість отримання цифрового COVID-сертифіката після введення другої бустерної дози буде повідомлено через офіційні канали комунікації.