Вакцина Moderna

Друк
PDF

Про вакцину

- Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevax.

- Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.

- Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.

- Ефективність вакцини становить 94.1% через 14 днів після 2-ї дози, згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів (SAGE) при ВООЗ від 15.06.2021

- Термін зберігання 7 місяців за температури від -25 °C до -15 °C.

- Невідкриті флакони з вакциною можна зберігати в холодильнику, захищені від світла, за температури від 2 °C до 8 °C до 30 днів. Протягом цього періоду на транспортування можна виділити не більше 12 годин. Після розморожування вакцину не слід заморожувати повторно.

- Після вилучення з холодильника невідкриті флакони можна зберігати за температури від 8 °C до 25 °C до 24 годин.

- Відкритий флакон можна зберігати до 6 годин за температури від +2 до +25 °C.

- Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

- Згідно з попередньою публікацією нерецензованого канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 до травня 2021 року, вакцина Moderna (mRNA-1273) показала ефективність проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Дельта”, у 72% після однієї дози. Ефективність вакцини в запобіганні госпіталізації та смерті для штаму “Дельта” після однієї дози склало 96%.

Протипоказання

- Гіперчутливість до одного з компонентів вакцини

- Температура тіла вище 38°C

Можливі реакції на вакцину

- почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції

- лихоманка чи озноб

- головний біль, біль у м'язах чи суглобах

- збільшення лімфатичних вузлів

- нудота чи блювання

- втомлюваність

- запаморочення

Як працює вакцина

Містить молекули мРНК, яка кодує шипоподібний білок коронавірусу. Ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну “інструкцію”, як створити такий білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Безпечність

Вакцини мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини. Вакцини на основі мРНК безпечні. Незабаром після того, як клітини організму закінчать виконувати інструкції, вони руйнуються і позбавляються від мРНК. мРНК-вакцини не містять живого або інактивованого вірусу.