Європейський тиждень імунізації – 2019

Друк
PDF

імунізація2019.jpegДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що з 24 по 30 квітня 2019 року проводиться Український тиждень імунізації одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями.

Відомо, що кожну людину оточує світ мікроорганізмів, які можуть викликати інфекційні хвороби серед значної частини населення земної кулі. Такіхвороби часто призводять до масовоїзагибелі людей.

Вакцинація - найкращий метод захисту від інфекційних захворювань.

Профілактика за допомогою вакцин спрямована саме проти тих інфекцій, які спричиняють тяжкі захворювання та викликають смертельні випадки. Вакцини містять або дуже ослаблен імікроорганізми, або вбиті, або ж їх окремі складові. Коли їх вводять до організму, імунна система продукує спеціальні білкові молекули - антитіла та спеціальні клітини. Саме вони і відповідають в організмі людини за стійкість до інфекцій, тобто за імунітет.

Відомо, що принципи вакцинації використовували ще в Древньому Китаї. У сучасній історії перше щеплення було зроблено в 1796 році. Англійський лікар Едвард Дженнеру вів 8-річному Джеймсу Фіппсу вакцину, яка містила віруси коров’ячої віспи. Хлопчик не захворів на натуральну віспу. У1980 році Всесвітня організація охорони здоров’я голосила про повну ліквідацію цієї небезпечної інфекції. Віспа перестала існувати на планеті завдяки щепленням. У країнах трьох регіонів (Американського, Західно-Тихоокеанського та Європейського) завдяки щепленням ліквідований «дикий» штам поліовірусу, що викликає надзвичайно тяжке захворювання поліомієліту, від якого залишаються паралічі у 100% випадків. І навпаки, на території Таджикистану, де останніми роками не проводилася вакцинопрофілактика поліомієліту, реєструються спалахи цієї тяжкої хвороби серед дітей, у тому числі зі смертельними випадками, а також зареєстровано випадки завезення інфекції на територію Росії.

Завдяки масовим щепленням успішно побороли у 90-ті роки епідемію дифтерії та звели її до поодиноких випадків. Яскравим прикладом ефективності вакцинації є щеплення проти епідемічного паротиту (у народі - «свинка»), туберкульозу, краснухи, правцю, кашлюку, вірусного гепатиту В. .

Надзвичайно важливою проблемою для системи охорони здоров’я є стрімке зростання захворюваності на кір. Актуальність проблеми боротьби з кором в Україні визначається станом епідемічної ситуації в регіонах, ступенем впливу на епідемічний процес специфічної профілактики.Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Зараз добре відомо, що зупинити поширення кору і досягти його ліквідації в цілому можна лише за допомогою вакцинації!

На сьогоднішній день вакцинаціями охоплено 80% дитячого населення світу, що сприяє порятунку щорічно З млн життів.

Термін введення вакцини та мінімальні інтервали між щепленнями в Україні регламентує Національний календар щеплень, який відповідає Європейським стандартам.

У день призначення профілактичного щеплення, безпосередньо перед його проведенням, проводиться медичний огляд з обов’язковим вимірюванням температури тіла для виключення гострого захворювання. Профілактичні щеплення проводять тільки одноразовими або самоблокуючими шприцами.

Турбота батьків про здоров’я дітей - це насамперед профілактика найбільш розповсюджених інфекційних захворювань. І тільки вакцинація зможе надійно й ефективно захистити вашу дитину, допоможе їй вирости здоровою і зберегти здоров’я майбутніх поколінь.

Будь-яке щеплення 

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.