m Аналіз роботи вірусологічної лабораторії за 6 місяців 2018 року

Аналіз роботи вірусологічної лабораторії за 6 місяців 2018 року

Друк
PDF

virycгрипу.jpgЗа 6 місяців 2018 р.  вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою отримання своєчасної об’єктивної інформації щодо початку епідсезону по грипу на території області обстежено 74 особи з діагнозом грип, ГРІ.

 Випадок захворювання на грип зареєстровано 5.02.2018р. та розшифровано збудника епідемії грипу: (вірус грипу типу В) впродовж лютого та на початку березня.

Всього лабораторією проведено 1056 досліджень, з яких 59 проб позитивні(5%). Внаслідок дослідження  секційного матеріалу від 4 померлих на наявність вірусів грипу та ГРІ, результати негативні. З метою ретроспективної діагностики захворюваності на грип обстежено 50 осіб на наявність сероконверсії антитіл до вірусів грипу, в 13 випадках діагноз грип типу В підтверджено(26%).

Сезонний період (зима-весна) характеризується збільшенням спорадичної захворюваності на рота- та норовірусні інфекції серед дітей та виникнення вогнищ інфекції в дитячих дошкільних закладах.

З метою виявлення джерела інфекції та фактору передачі збудника ротавірусної інфекції при спалахах досліджено 55 проб змивів з поверхонь предметів у дитячих закладах та 10 проб харчових продуктів. Всі проби  негативні. З метою виявлення вірусоносійства серед контактуючих під час спалахів ротавірусної інфекції обстежено 191 осіб (зокрема  персонал), позитивними на ротавірус виявили 41 особу (21.4%), які, вірогідно, і були джерелом інфекції.

Актуальною є ситуація з захворюваністю на норовірусну інфекцію. Обстежено 176 хворих з діагнозом ГЕК, антиген норовірусу виявлено у  66 осіб (37,5%).

На вірусні гепатити А, В, С з початку року обстежено 1591 особу, з позитивним результатом у 56 випадках (3,5%).

Продовжується моніторинг за об’єктами довкілля та розповсюдженням поліо-ентеровірусів серед хворих та здорового населення області. Відповідно досліджено 84 проби інфекційних стоків та господарсько-побутових вод, 36 хворих, етіологія захворювань яких може бути пов’язана з поліо-ентеровірусами. Результат негативний.

За даними моніторингу з 126 досліджених зразків з об’єктів довкілля на наявність антигену гепатиту А в 8 пробах виявлено позитивний результат (6,3%).   

Для оцінки ефективності імунопрофілактики населення області проти кору у вірусологічній лабораторії проводиться моніторинг стану напруги колективного імунітету. Досліджено 275 сироваток крові людей на наявність антитіл до вірусу кору. Захисні титри виявлено у 138 осіб (50,2%).

З початку року обстежено 178 проб сироваток крові від хворих на кір, у 142 осіб виявлено антитіла класу IgM до вірусу кору(80%).

За шість місяців 2018 року досліджено 224 проби харчових продуктів та продовольчої сировини на вміст генетично-модифікованих організмів. Результати негативні.

В цілому за І півріччя 2018 року у вірусологічній лабораторії проведено 4774 досліджень з позитивним результатом у 554 (11,6%).

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.