полімери02.jpgСучасний український покупець (споживач) полімерних і синтетичних матеріалів та виробів із них перед їх купівлею, в силу відомих причин, керується переважно двома критеріями: зовнішній вигляд і ціна. Іноді навпаки.

Якість виробу переважно не обговорюється, або обмежується поняттям типу ”чи міцно тримається”. На наш погляд, питання якості товару, треба було би зробити головним, насамперед тому, що саме неякісний товар може  реально негативно вплинути на стан здоров’я людини.

До того ж, сучасний виробник, у своїй гонитві за надприбутками, без особливих коливань змінює технологічні процеси синтезу матеріалів, випуску продукції, її зберігання, застосування і т. ін.

В результаті, менш шкідливі компоненти, наприклад синтезу, замінюються більш токсичними - дешевшими, більш затратні технології виробництва на певних ділянках можуть скорочуватись у часі, або ж взагалі – виключатись.

Надзвичайно неприємним і болісним наслідком такої ”діяльності”, вже на етапі виробництва продукції, є погіршення умов праці і здоров’я робітників, критичне погіршення якості полімерних і синтетичних матеріалів, продукції, в якій вони застосовуються (будівельні матеріали, меблі, шпалери, товари побутової хімії, іграшки та ін.).

Наслідком прискореної деполімеризації такої неякісної продукції, буває поява у повітрі продуктів перетворення антиоксидантів, стабілізаторів, прискорювачів вулканізації та ін. Безпосередньо споживач такої "продукції” може потерпати від шкідливої дії надлишкових кількостей різних токсичних речовин.   

Об’єктивно, людина може скаржитись на відчуття неприємних запахів, головний біль, появу нових або активізацію якихось хронічних алергічних реакцій, дерматитів та інших захворювань.

Серед всього різномаїття, наприклад полімерних будівельних матеріалів та меблів, беручи до уваги типи застосованих полімерів, ми проводимо випробування деревостружкових, деревоволокнистих плит, теплозвукоізоляційних матеріалів, фанер, лінолеумів, різних оздоблюваних матеріалів.

Проводимо випробування герметиків, клеїв, фарб, шпалер, іграшок, парфумерно-косметичних виробів, товарів побутової хімії.

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» є атестований і всі дослідження проводяться в межах галузі атестації.

В протоколах, за результатами випробувань, даються заключення щодо відповідності продукції, повітря житлових, громадських та виробничих приміщень, атмосферного повітря вимогам санітарного законодавства.

У 2017 році нами було випробувано 198 зразків переліченої вище продукції, виконано 1642 вимірювання. Виявлено 12 випадків невідповідності зразків вимогам Державних норм і правил, що дало змогу запобігти шкідливого впливу полімерних матеріалів на населення.

З метою проведення досліджень полімерних матеріалів та виробів із них можна звертатися особисто за адресою: 18005 м.Черкаси, вул. Волкова, 3, (2-поверх токсикологічна лабораторія до Шевченко Т.В. та телефоном 35-75-67).