m Результати моніторингу якості питної води в області за 2017 рік

Результати моніторингу якості питної води в області за 2017 рік

Друк

10012018іл.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за 12 місяців  2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 2145 проб питної води за санітарно-хімічними та 3156 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 143 (6,7%) та 158 (5,0%) проб відповідно.

Питома вага проб питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Тальнівському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Звенигородському  та Уманському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 1308 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 1379  проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  368 (28,1%) проб (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю
 у приватних колодязях) та 166 (12,0%) - за мікробіологічними показниками.

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками в Уманському, Жашківському та  Звенигородському районах, за мікробіологічними – Уманському, К-Шевченківському  та Кам’янському  районах.

Вміст нітратів у питній воді криниць, перевищував обласний показник  в Городищенському,  Звенигородському  та Жашківському  районах.

Результати моніторингу доведено до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування для застосування відповідних заходів щодо покращення  якості питної води. 

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.