1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Друк
PDF

vilsnid.jpg1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом під гаслом « ВІЛ небезпечний, поки ти не заєш про нього».

Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (безпечна сексуальна поведінка, ведення здорового способу життя тощо) та виховання толерантного ставлення до ВІЛ- позитивних людей у суспільстві.

Проблема ВІЛ-інфекції залишається актуальною для світової спільноти бо масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.

За офіційними даними «Центру громадського здоров’я МОЗ України», за період із 1987 року ( без урахування статистичних даних АР Крим з 2014 року та частини території проведення антитерористичної операції з 2015 року) в країні зареєстровано 312091 випадок ВІЛ-інфекції, в т.ч 100363 випадки захворювання на СНІД та 44221 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Упродовж 10 місяців 2017 року в країні під нагляд вперше взято 14667 ВІЛ-інфікованих осіб, 7446 хворим встановлено діагноз СНІД. Туберкульоз став причиною смерті для половини померлих від СНІДу (померло 2511 осіб).

В області на 01.10.2017 рокув в лікувально-профілактичних закладах на диспансерному обліку перебуває 3686 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 236 дітей, хворих на СНІД - 1205 осіб в т.ч 28 дітей.

В структурі шляхів передачі ВІЛ в поточному році переважає статевий, який становить 60,2%, парентеральний (ін’єкційне вживання наркотиків) - 22,5%. 87% ВІЛ-інфікованих - це особи репродуктивного та працездатного віку.

Епідемія ВІЛ-інфекції продовжує поширюватись. Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Проте, вперше у поточному році не інфікувалась жодна дитина, народжена ВІЛ-інфікованою матір’ю.

ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна специфічна антиретровірусна терапія, яка продовжує життя та зменшує ризик передачі вірусу іншим людям. Станом на 01.11.2017 антиретровірусну терапію отримують 2114 ВІЛ-інфікованих, в т.ч 90 дітей.

За весь період епідемії серед медичних працівників не зареєстровано жодного випадку інфікування ВІЛ, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків.

Елементом ефективної державної політики у сфері стримування епідемії ВІЛ/СНІДу є профілактична діяльність, а запорукою запобігання захворюванню – уникнення ін’єкційної наркоманії, ризикованої сексуальної поведінки, здоровий спосіб життя.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.