m 24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Друк
PDF

туб_грищенко.jpgЩорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом.

Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики.

Епідемія туберкульозу в нашій державі за критеріями ВООЗ оголошена з 1995 року і з того часу продовжує прогресувати. Щогодини в Україні реєструється чотири нових випадки туберкульозу та один випадок смерті від цієї хвороби.За показниками епідемії туберкульозу Україна знаходиться на одному з перших місць в Європейському регіоні.

Світовий досвід свідчить, що поширення туберкульозу призводить до скорочення тривалості життя, зростання рівня смертності, тимчасової та стійкої втрати працездатності, збільшення необхідного обсягу медичних послуг, соціальної нерівності та дискримінації.

Основною причиною зростання захворюваності є зниження рівня життя населення, зростання алкоголізму, наркоманії. Суттєву лепту вносить і міграція населення, яка зросла за останні роки.

Зростання рівня захворюваності населення на туберкульоз в області, що розпочалося на початку 90-х років, припинилось у 2008році. За останні 5 років тенденція до зниження захворюваності збереглася. В усі роки захворюваність в області була значно нижчою від загальнодержавних показників. У 2016 році показник захворюваності зменшився в 1,3 рази в порівнянні з 2005 роком і становить на 100 тис. населення 53,4.

Туберкульоз - хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Основне джерело зараження - хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить близько 15 кубометрів повітря). При кашлі, чханні, розмові хворого на туберкульоз в повітря, на підлогу і стіни кімнати, предмети побуту, потрапляють дрібні крапельки мокротиння й слини. Мікроби після висихання мокроти довго залишаються життєздатними, особливо в слабоосвітлених місцях, навіть у висохлої мокроті і на різних предметах вони виживають до шести-восьми місяців. Це обумовлює можливість контактно-побутовій передачі через посуд, білизну, книги.

Туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов'язково в результаті прямого контакту з хворим. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих.

В звязку з чим, хочеться нагадати, що вчасне звернення до лікаря – це запорука  здоров’я людини. Будь-яка людина повинна для себе запам’ятати одне правило:якщо у вас довготривалий кашель (більше 3 тижнів) і хоча б один з наступних симптомів: субфебрильна температура, нічна пітливість, немотивоване зниження ваги тіла, слабкість, кровохаркання – в першу чергу цій людині потрібно звернутись до лікаря і пройти обстеження на туберкульоз- рентген легень та здача мокроти на наявність мікобактерій туберкульозу.

Хочеться наголосити на важливості профілактичної флюрографії, яку групам ризику з туберкульозу необхідно проводити 1 раз на рік, іншим верствам населення щонайменше 1 раз на 2 роки. Пам’ятайте  - хворобу легше попередити, ніж вилікувати.

Несприятливі чинники - погані житлові умови, неповноцінне харчування, брак доброї питної води, стреси, недосипання, низька санітарна культура населення збільшують ризик зараження. Дуже схильні до захворювання на туберкульоз ті, хто зловживає алкоголем і курінням. Все це знижує опірність організму, і зустріч з паличкою Коха обертається трагедією.

Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню.

Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з підступною хворобою і вимагати виконання їх від оточуючих.

А якщо ви думаєте, що вас це не торкнеться, то ви помиляєтеся. Туберкульоз не переможений, він серед нас, і в кожну хвилину на Землі від нього страждають люди.

Всесвітній День боротьби з туберкульозом був заснований для того, щоб закликати населення берегти власне здоров'я.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.