Інфекційний контроль

amr 

Антимікробна резистентність — це стійкість бактерій до антибактеріального препарату, який має їх знищити. Що частіше ми вживаємо антибіотики, то швидше виникає цей процес.

Питання раціонального застосування антибіотиків актуальне у всьому світі. Неправильне застосування антимікробних препаратів може зашкодити здоров’ю пацієнта або викликати антимікробну резистентність. За даними клінічних та фармацевтичних досліджень у 2019 році 4,95 млн випадків смерті в усьому світі були пов’язані з інфекціями, спричиненими стійкими до антибіотиків бактеріями.

За прогнозами ВООЗ, якщо нічого не вдіяти вже зараз, то до 2025 року більша частина протимікробних препаратів втратить свою ефективність. Вже у 2050 році антибіотикорезистентність може забрати до 10 мільйонів життів щороку.

Детальніше...

 sokurka 2023-07-19 10-39-14  cop

Завідувачка відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юлія Сокирка під час моніторингового візиту до КНП «Звенигородська  багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» провела навчання для медичних працівників на тему «Безпечне іраціональне поводження з медичними відходами».

Фахівчиня ознайомила присутніх із новими вимогами, визначеними наказом МОЗ України від 06.09.2022 № 1602 «Про затвердження Змін до Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами», відповіла на актуальні питання.

Особливу увагу було привернуто до ризиків, пов’язаних із медичними відходами, та основних заходів безпеки, спрямованих на запобігання їхньому негативному впливу на здоров’я медичних працівників.

Детальніше...

ruku zahid 

У Всесвітній день гігієни рук фахівчині відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юлія Сокирка та Людмила Самойленко провели навчання на тему «Правила і практики гігієни рук» з відпрацюванням практичних навичок для медичних працівників КНП «Перший Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Як відомо, руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів та поширення інфекційних захворювань. Саме тому гігієна рук є найважливішим заходом для профілактики інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги та боротьби з антибіотикорезистентністю.

Всі медичні працівники та люди, які безпосередньо або опосередковано займаються доглядом за пацієнтами, повинні турбуватися про гігієну рук і вміти виконувати її правильно та у потрібний час.

Детальніше...

 sokurka monit vizut

Завідувачка відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юлія Сокирка провела моніторинг впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом у КНП «Перший Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Під час візиту фахівчиня Центру ознайомилася зі станом організації та здійснення інфекційного контролю за туберкульозом у закладі охорони здоров’я, визначила основні напрямки та заходи щодо підвищення ефективності та якості цієї роботи, надала необхідну організаційно-методичну та практичну допомогу.

Особлива увага медичних працівників закладу була привернута до здійснення організаційних та протиепідемічних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, ізоляцію, обстеження та лікування хворих на туберкульоз, запобігання поширенню інфекції у закладі, зокрема впровадження необхідних заходів безпеки у приміщеннях із високим рівнем інфікування, використання засобів індивідуального захисту.

Детальніше...