Інфекційний контроль

20240405 125708

5 квітня у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб відбувся захід безперервного професійного розвитку для медичних працівників у форматі офлайн-семінару на тему – «Впровадження покращення гігієни рук у закладах охорони здоров’я».

Захід був проведений з метою підвищення рівня професійних компетентностей працівників закладів охорони здоров’я, набуття нових знань та практичних навичок щодо організації та проведення заходів з впровадження покращення гігієни рук під час надання медичної допомоги та догляду за пацієнтами.

Детальніше...

close-up-of-doctors-with-clipboard-at-hospital-2021-08-26-22-49-11-utc-1

Щорічно в світі на туберкульоз хворіють мільйони людей. Незважаючи на те, що туберкульоз є хворобою, якій можна запобігти та вилікувати, втрати від цієї інфекції роблять його найбільшою інфекційною вбивцею у світі. Туберкульоз є основною причиною смерті людей з ВІЛ, а також робить значний внесок у розповсюдженість антимікробної резистентності.

Інфекція передається від особи з туберкульозом (зазвичай — легеневим) до сприйнятливого індивідуума через вдихання інфекційного аерозолю, тобто дрібних часточок, які зважені у повітрі та містять життєздатні мікобактерії туберкульозу.

Детальніше...

 photo 2024-02-26 12-20-42

Завідувачка відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Юлія Сокирка взяла участь у тренінгу, який відбувся у Києві на тему «Медичне завдання на проєктування. Дотримання вимог з інфекційного контролю на етапі проєктування, будівництва та введення в експлуатацію».

Тренінг проводився за участі фахівців Центру громадського здоров’я та представників ЕАЦ «Медичний Конструктор».

Учасники заходу ознайомилися та обговорили основні сучасні підходи до оформлення медичного завдання на проєктування, методології оцінки ризиків інфікування та визначили роль Центрів в моніторингу його дотримання.

Детальніше...

Якщо ви захворіли, то маєте знати та пам’ятати про правила поведінки людини із кашлем, щоб запобігти розповсюдженню інфекцій повітряним і крапельним шляхом.

Під час кашлю та чхання:

  • затуляйте рот і ніс одноразовою хустинкою або серветками;
  • не торкайтеся руками обличчя – очей, носа, губ;
  • після використання хустинки чи серветки викиньте в урну для сміття та помийте руки;
  • кашляйте і чхайте у згин ліктя за відсутності серветки. Прикривання рота і носа долонею призводить до поширення інфекції через руки і побутові предмети;
  • якщо вже так сталося, що з собою немає хустинки, слід потім помити руки з милом, за відсутності такої можливості – користуйтеся антисептиками з вмістом щонайменше 70% спирту;
  • якщо захворіли, не забувайте, що в громадських місцях потрібно обов'язково носити маску, і слідкувати, щоб вона закривала і ніс, і рот, але краще залишайтеся вдома, якщо почуваєтесь зле.

Матеріал підготовлено у межах місяця боротьби з туберкульозом.

#ТакМиМожемоЗупинитиТуберкульоз

 samoil2

З 15 по 17 січня у місті Дніпро відбувся тренінг «Оцінювання інженерних заходів інфекційного контролю: вентиляції та УФБ-випромінювання. Робота з приладами».

Захід проходив у межах впровадження проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), з метою розбудови потенціалу відділів інфекційного контролю Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України за напрямком оцінки інженерних заходів інфекційного контролю.

Від Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України участь у тренінгу взяла  помічник лікаря-епідеміолога відділу інфекційного контролю Людмила Самойленко.

Детальніше...