Дезінфектологія

Сучасні дезінфекційні засоби

Друк
PDF

Однією з найбільш гострих проблем медицини є внутрішньолікарняні інфекції (ВЛІ). Захворюваність на ВЛІ сьогодні обумовлена комплексом факторів, а саме:

  • формуванням госпітальних штамів збудників ВЛІ у лікувально-профілактичному закладі;
  • порушенням вимог санітарно-протиепідемічного режиму; використанням не ефективних дезінфекційних препаратів при проведенні дезінфекційних та стерилізаційних заходів. 

dezzas1

Формування внутрішньолікарняних штамів відбувається шляхом появи більш вірулентних і патогенних штамів, полірезистентних до дії антибіотиків і дезінфектантів. Цьому сприяє циркуляція мікроорганізмів серед хворих зі зниженою опірністю організму, пригніченим природнім імунітетом, носійство серед медичних працівників, а також нераціональне застосування антибіотиків та дезінфекційних засобів, порушення режимів дезінфекції і стерилізації.

Детальніше...

Профілактична дезінфекція, дезінсекція та дератизація

Друк
PDF

 Відповідно до частини другої ст. 18 Закону України «Про забезпечення захисту населення від інфекційних хвороб» № 1645-III (далі Закон № 1645-III) юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів та комах.2

diz2

 

Дитячі дошкільні, навчальні та лікувально-профілактичні заклади, на підставі нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України (далі МОЗ України), є об’єктами підвищеної епідемічної небезпеки і проведення в них зазначених заходів обов’язкове.

Детальніше...

Гризуни - це реальний ворог

Друк
PDF

Найбільшу шкоду людству з усіх хребетних ссавців завдають гризуни, які є носіями і джерелами біля 200 різних інфекційних та інвазійних небезпечних захворювань, якими можуть хворіти люди і тварини.

Найбільш характерними інфекційними хворобами, що переносяться гризунами для нашої області є лептоспіроз, туляремія, сказ, хвороба Лайма. 

 1

 

Епізоотологічний та епідеміологічний прогноз у Черкаській області щодо туляремії і лептоспірозу, що проведений за підсумками моніторингу особливо небезпечних інфекційних хвороб, а також на підставі обстежень ензоотичних територій та обстежень за епідемічними показниками природних стацій в містах і районах, визначений на зиму - весну 2021-2022 років як несприятливий, з високим ризиком виникнення захворювань у людей.

Детальніше...

Обережно: клопи наступають!

Друк
PDF

klopy1.jpgЗдавалось, що напочатку XІ століття люди виграли війну з постільними клопами, яких ще називають ліжковими блощицями. Однак,останнім часом почастішали скарги від населення про їх появу. До хімікатів клопи з часом стали стійкими. Люди почали частіше подорожуватиі мимоволі привозити додому блощиць. До чого це призвело? «Упродовж минулих 12 років,— розповідається у звіті про боротьбу з постільними клопами ВООЗ,— надходили повідомлення про те, що клопи знову поширились у США, Канаді, на Близькому Сході, в декількох європейських країнах, Австралії і кількох регіонах Африки».

Детальніше...