Дезінфектологія

Сучасні дезінфекційні засоби

Друк
PDF

 dezinfektsiya-v-klinike-impuls

Однією з найбільш гострих проблем медицини є внутрішньо лікарняні інфекції (ВЛІ).

Захворюваність на ВЛІ сьогодні обумовлена комплексом факторів, а саме:

  • формуванням госпітальних штамів збудників ВЛІ у лікувально-профілактичному закладі;
  • порушенням вимог санітарно-протиепідемічного режиму;
  • використанням не ефективних дезінфекційних препаратів при проведенні дезінфекційних та стерилізаційних заходів.

Формування  внутрішньо лікарняних штамів відбувається шляхом появи більш вірулентних і патогенних штамів полірезистентних до дії антибіотиків і дезінфектантів. Цьому сприяє циркуляція мікроорганізмів серед хворих зі зниженою опірністю організму, пригніченим природнім імунітетом, носійство серед медичних працівників, а також нераціональне застосування антибіотиків та дезінфекційних засобів, порушення режимів дезінфекції і стерилізації.

Першочерговим завданням щодо заходів профілактики ВЛІ залишається: дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму в лікувально-профілактичних закладах; використання сучасних засобів і технологій при здійсненні дезінфекції та стерилізації завдяки правильному вибору і раціональному застосуванню дезінфекційних засобів; визначення чутливості збудників до дезінфекційних засобів.

Впровадження в медичну практику великої кількості дезінфекційних засобів зробило актуальною проблему оптимізації їх вибору, який у кожному конкретному випадку має проводитися з урахуванням епідемічної ситуації, особливостей та рівня мікробної контамінації об’єктів знезараження.

Детальніше...

coronavirus-disinfection

Для чіткого дотримання дезінфекційних заходів в закладах необхідно визначити осіб, відповідальних за організацію та контроль, а також проведення дезінфекційних заходів.

Для безпосереднього проведення дезінфекції необхідно:

  • виділити засоби та інвентар для проведення дезінфекції;
  • ознайомити відповідальних із правилами та умовами приготування робочих розчинів та проведення дезінфекції, застосуванням засобів індивідуального захисту, технікою безпеки тощо.

Що дезінфікують на робочому місці?

  • Всі поверхні;
  • Особливу увагу слід приділяти поверхням, що знаходяться в зонах максимального скупчення людей, дихання людей, або до яких найчастіше торкаються руками (поручні, ручки дверей, столи, оргтехніка, зокрема комп’ютерна миша тощо);
  • Руки.

Детальніше...

Лептоспіроз, сказ, хвороба Лайма: профілактика зооантропонозних інфекцій у Черкаській області

Друк
PDF

 gruzunu

Особливої шкоди людині завдають гризуни. Саме вони є носіями і джерелами близько 200 різних інфекційних та інвазійних небезпечних захворювань, якими можуть хворіти люди і тварини.

Найбільш характерними для нашої області інфекційними хворобами, що переносяться гризунами, є лептоспіроз, туляремія, сказ, хвороба Лайма.

Ситуація щодо виникнення та розповсюдження зооантропонозних інфекцій (хвороби спільні для тварин і людей) в області залишається складною.

Детальніше...

Профілактична дезінфекція, дезінсекція та дератизація

Друк
PDF

У зв’язку із введенням 24.02.2022 року воєнного стану в Україні ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" (далі - ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ») на адміністративних територіях області продовжує надавати дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні послуги, відповідно до частини другої ст. 18 Закону України «Про забезпечення захисту населення від інфекційних хвороб» № 1645-III (далі-Закон № 1645-III), коли юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів та комах.

diz22.png

Дитячі дошкільні, навчальні та лікувально-профілактичні заклади, на підставі нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України (далі - МОЗ України), є об’єктами підвищеної епідемічної небезпеки і проведення в них зазначених заходів обов’язкове.

Профілактична дезінфекція, дезінсекція та дератизація – основа неспецифічної профілактики таких особливо небезпечних інфекційних хвороб як туляремія, лептоспіроз та сказ. Епізоотологічний прогноз в області на весну – літо, 2022 року, стосовно зазначених інфекцій, визначений як несприятливий.

Детальніше...

Боротьба з клопами у власній квартирі

Друк
PDF

klop1.png

Серед найбільш поширених комах-паразитів найнеприємнішимимабуть є домашні клопи. Вони відносяться до розряду кровосисних, тому подібне сусідство завдає людині масу клопоту. Щоб захистити себе від появи клопів, слід періодично проводити профілактичний огляд своєї квартири. Якщо ви вже помітили їх присутність у своєму житлі, не варто зволікати, необхідно відразу провести заходи щодо знищення цих паразитів.

Детальніше...