Імунопрофілактика
30 грудня 2022
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 29.12.2022
22 грудня 2022
Донедавна територія України вважалася вільною від поліомієліту. На жаль, ми втратили цей статус. Чому це сталося та чим небезпечна відмова від вакцинації проти поліо – про це у програмі «Актуальна розмова» на телеканалі ВІККА розповіла завідувач відділу імунопрофілактики Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Шуляренко.
За словами Ірини Шуляренко, в Україні активізувалася кампанія з імунізації проти поліомієліту. Форсована імунізація розпочалася через виявлені восени минулого року випадки захворювання дітей на поліо у Рівненській та Закарпатській областях.
Лікар-епідеміолог наголошує, що поліомієліт може спричинити невиліковний параліч та смерть. Так, 17-місячна дівчинка з Рівненщини після перенесеного паралітичного поліомієліту позбавлена можливості вести активний спосіб життя і зможе пересуватися тільки за допомогою милиць.
ЮНІСЕФ надав Україні вакцини проти туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту B і ХІБ-інфекції
22 грудня 2022
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 190 тисяч доз вакцини БЦЖ проти туберкульозу, а також 60 тисяч доз комбінованої вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (ХІБ) (з цільноклітинним кашлюковим компонентом).
Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу, інформують у МОЗ.
14 грудня 2022
Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб відповідають на найпоширеніші запитання щодо кору.
07 грудня 2022
Кір— це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, яке дуже швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.
До початку масової імунізації (1965—1967 років) у світі щороку реєструвалося за різними даними від 130 млн. випадків кору і 8 млн. смертей, кожні 2-3 роки відбувалися епідемії. Останній спалах кору в Україні був зареєстрований протягом 2017—2019 років, під час якого захворіли 115 тисяч українців, 41 людина померла, серед жертв – 25 дітей. Сьогодні, на жаль, це захворювання не втрачає своєї актуальності, особливо під час війни на території нашої держави.
Єдине джерело інфекції — це хвора людина. Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Основними симптомами захворювання є підвищення температури, нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами.
05 грудня 2022
Сьогодні у країні продовжується пандемія COVID-19. Майже 10% хворих – це діти. Найбільш ефективний засіб запобігти цьому захворюванню – вакцинація. Щеплення проводяться дітям від 5 до 17 років.
02 грудня 2022
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 02.12.2022
02 листопада 2022
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 02.11.2022
11 жовтня 2022
Модифікована вакцина проти коронавірусної інфекції виробництва PFIZER COMIRNATY Original/OmicronBA.1. поставлена в Україну за Глобальною ініціативою COVAX. Багатодозний флакон з сірим ковпачком, містить 6 доз по 0,3 мл. В склад вакцини входять дві основні складові, одна з яких кодує спайковий білок оригінального вірусу SARS-CoV-2, а друга кодує спайковий білок підвиду вірусу Омікрон.
Вакцина належить до мРНК-вакцин і рекомендована до застосування особам віком від 12 років, які раніше пройшли первинний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби.Доза вакцини 0,3 мл, призначена для внутрішньом’язового введення, готова до застосування - не вимагає розчинення. Між дозами COMIRNATYOriginal/OmicronBA.1 та останньою попередньою дозою вакцини від COVID-19 має пройти принаймні 3 місяці.
Зберігається вакцина в замороженому стані при температурі від -900С до -600С.Перед застосуванням вакцини упаковку з 10 флаконів розморожують при температурі +20С +80С протягом 6 годин, окремі флакони можна розморожувати при кімнатній температурі (до 300С) протягом 30 хвилин.Розморожені флакони зберігаються і транспортуються при температурі +20С +80С протягом 10 тижнів.Термін придатності після розморожування можна встановити по Акту, який надається разом з документами. При цьому отримувач вакцини повинен оновити термін придатності на зовнішній упаковці, закресливши оригінальний термін придатності.
Перед використанням невідкритий флакон можна зберігати до 12 годин при температурі від +80С до 300С.З розмороженим флаконом можна працювати в умовах кімнатного освітлення. Після розморожування повторно заморожувати вакцину не можна. Протипоказанням до застосування є гіперчутливість до діючої речовини або будь-яких допоміжних складових в імунобіологічному препараті. Особливості застосування обумовлені інструкцією по застосуванню вакцини. За даними виробника ефективність вакцини після першої бустерної дози складає 96%.
06 жовтня 2022
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 05.10.2022