Амосферне повітря
10 жовтня 2023
За Програмою державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на 2021-2025 роки для Черкаської зони Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на 9 встановлених точках спостереження, зокрема ПраТ «АЗОТ» (очисні споруди), Черкаський полігон твердих побутових відходів, ПрАТ «Миронівська птахофабрика», УКП «Умань Теплокомуненерго» та інші.
04 жовтня 2023
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей.
Упродовж 9 місяців 2023 року відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2023 рік Центром досліджено 4909 проб атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин (діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду, вуглецю оксиду, аміаку, бензину, бензолу, толуолу, ксилолу).
13 липня 2023
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей.
Упродовж 6 місяців 2023 року відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2023 рік Центром досліджено 3329 проби атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин (діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду, вуглецю оксиду, аміаку, бензину, бензолу, толуолу, ксилолу).
За результатами досліджень у 84 (2,5%) виявлено перевищення гранично допустимих максимально разових концентрацій формальдегіду (максимальна концентрація склала 0,043 мг/м3, що перевищує ГДК в 1,23 рази), оксиду вуглецю (максимальна концентрація – 8,0 мг/м3, що перевищує ГДК в 1,6 рази) та (бензину максимальна концентрація – 8,0, що також перевищує ГДК в 1,6 рази).
06 липня 2023
За Програмою державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на 2021 - 2025 роки для Черкаської зони фахівці Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» здійснюють постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на 9 встановлених точках спостереження, зокрема, ПрАТ «АЗОТ» (очисні споруди), ПрАТ «Миронівська птахофабрика», УКП «Умань Теплокомуненерго», Черкаський полігон твердих побутових відходів тощо.
У другому кварталі поточного року Центром досліджено 471 пробу атмосферного повітря на вміст забруднювальних речовин, а саме: сірководню, діоксиду азоту, діоксиду сірки, формальдегіду, вуглецю оксиду, аміаку, пилу. При цьому перевищень гранично допустимих максимально разових концентрацій не виявлено.
14 квітня 2023
Державна установа "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" (далі – Центр) відповідно до обласної Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на 2021 - 2025 роки здійснює санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря у визначених точках спостереження.
Зокрема, у зоні впливу викидів очисних споруд ПрАТ «АЗОТ», полігону твердих побутових відходів м. Черкаси, ПрАТ «Миронівська птахофабрика», УКП «Умань Теплокомуненерго» тощо.
У рамках цієї роботи впродовж І кварталу 2023 року фахівцями Центру відібрано та досліджено 241 пробу атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин (діоксиду азоту, діоксиду сірки, формальдегіду, вуглецю оксиду, аміаку, сірководню, пилу), перевищень гранично допустимих максимально разових концентрацій не виявлено.
Центр продовжує моніторинг якості атмосферного повітря в області.
06 квітня 2023
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» (далі – Центр) здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, в межах житлової забудови та в зоні впливу вуличних магістралей.
Упродовж 3-х місяців цього року відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2023 рік фахівцями Центру досліджено 1175 проб атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин (діоксиду азоту, діоксиду сірки, формальдегіду, вуглецю оксиду, аміаку, бензину, бензолу, толуолу, ксилолу). Перевищень гранично допустимих, максимально разових концентрацій не виявлено.
22 грудня 2022
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» (далі – Центр) здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, на території житлової забудови в зоні впливу підприємств, вуличних магістралей тощо.
У рамках цієї роботи поточного року спостереження за станом атмосферного повітря проводилось фахівцями у 51 фіксованій точці відбору. Всього відібрано і досліджено понад 3 тис. проб атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин, зокрема, вміст пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки, формальдегіду, оксиду вуглецю, аміаку, бензину, фенолу, а також проведено 48 досліджень імли у м. Черкаси.
29 липня 2022
За результатами моніторингу об’єктів довкілля та неінфекційної захворюваності населення області, який здійснюється Державною установою "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", впродовж І півріччя 2022 року в області випадки захворювань на ботулізм та отруєння грибами не реєструвались.
За 6 місяців 2022 року лабораторіями ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" проведено 22 594 дослідження питної води централізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками (переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) – 13 926, з яких не відповідало гігієнічним нормативам 147 (1,06 %) проб (Черкаський, Золотоніський, Звенигородський райони), за мікробіологічними проведено 8668 досліджень, з яких у 120 (1,4%) пробах виявлено відхилення (загальне мікробне число, коліформи) (Черкаський, Звенигородський, Золотоніський, Уманський райони).
Проведено 3 163 дослідження питної води нецентралізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками – 2486, з них 195 відхилень (7,8%) (Золотоніський, Звенигородський, Черкаський райони), за мікробіологічними показниками проведено 677 досліджень, з них 46 відхилень (6,8%) (м.Черкаси, Звенигородський, Уманський, Черкаський райони).
Проведено 2272 дослідження харчових продуктів за санітарно-хімічними показниками, зокрема 199 дослідження на вміст нітратів (без відхилень), 159 досліджень на вміст пестицидів (5 відхилень – 2,5%) в м.Умань та Шполянському районі. За мікробіологічними показниками проведено 4494 дослідження харчових продуктів, відхилення виявлені у 19 (0,4%) пробах (м.Черкаси, м.Сміла, Золотоніський, Христинівський райони).
Відібрано та досліджено 1649 проб атмосферного повітря, виявлено 48 відхилень (2,9%) по м. Черкаси, також проведено 517 досліджень повітря закритих приміщень, без відхилень.
Проведено 3 528 досліджень проб води водойм – виявлено 78 (2,2%) відхилень за мікробіологічними показниками (м.Сміла, Звенигородський, Канівський, Кам’янський, Катеринопільський райони).
Проведено 1628 досліджень проб ґрунту за санітарно-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками, з них 48 відхилень (2,9%) за мікробіологічними показниками (м.Черкаси, м.Умань, м.Сміла).
Здійснено 159 вимірів рівнів шуму, 25 вимірів – вібрації на об’єктах промислового, сільськогосподарського, комунального призначення та в зоні впливу об’єктів на умови проживання населення. Встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму (33,3%), вібрації (20,0%).
Проведено 1 362 виміри рівнів освітлюваності, без відхилень, 2711 вимірів параметрів мікроклімату, з них 132 відхилення (4,9%).
Проведено 6 885 вимірів радіаційного фону, відхилень не виявлено.
Досліджено 406 проб на вміст радіонуклідів Cs137та Sr90, із них будівельних матеріалів – 162, харчових продуктів – 56, інші – 188, перевищень не виявлено.
Поза цим на виконання вимог наказів Міністерства охорони здоров’я від 31 березня 2022 №554 «Про затвердження Мінімальних вимог щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час екстреного облаштування місць тимчасового перебування осіб у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації», від 06.04.2022 № 584 «Про затвердження Порядку проведення обстеження (моніторингу) у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації» та відповідно до «Плану проведення обстеження (моніторингу) місць тимчасового перебування серед внутрішньо переміщених осіб», затвердженого начальником Черкаської обласної військової адміністрації, в містах та районах області фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» проведено 56 моніторингових візитів до центрів тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб з лабораторним контролем об’єктів внутрішнього середовища (вода питна, змиви на БГКП, проби кулінарних виробів тощо), за результатами надані відповідні пропозиції керівникам об’єктів щодо усунення порушень.
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує моніторинг об’єктів довкілля в області.
30 червня 2022
Відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів довкілля на 2022 рік Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» 16.06.2022.
в денний час по вул. Дахнівська м. Черкаси проведені моніторингові дослідження рівнів шуму на відповідність «Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови» затверджених наказом МОЗ України від 22.02.2019 року № 463 та стану атмосферного повітря на відповідність наказу МОЗ України від 14.01.2020 року №52 «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць».
За результатами лабораторно-інструментальних досліджень зареєстроване перевищення еквівалентних рівнів шуму на 3-5 дБА на території КНП «Перша Черкаська міська лікарня» за адресою вул. Дахнівська 32.
Максимально – разові концентрації забруднюючих речовин (азот діоксиду, бензин, вуглецю оксид та формальдегід) не перевищують гігієнічні регламенти.
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує моніторингові дослідження еквівалентних рівнів шуму та якості атмосферного повітря м. Черкаси.
08 квітня 2022
За результатами моніторингу об’єктів довкілля та неінфекційної захворюваності населення області, який здійснюється Державною установою "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", впродовж І кварталу 2022 року в області випадки захворювань на ботулізм та отруєння грибами не реєструвались.
Впродовж І кварталу 2022 року лабораторіями ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" проведено 7 908 досліджень питної води централізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками (переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) – 4 798, з яких не відповідало гігієнічним нормативам 39 (0,8%) проб (Черкаський, Золотоніський, Звенигородський райони), за мікробіологічними проведено 3 110 досліджень, з яких у 21 (0,68%) пробі виявлено відхилення (загальне мікробне число, коліформи) (Черкаський, Звенигородський, Золотоніський райони).
Більше статтей...
- Про результати соціально-гігієнічного моніторингу об’єктів довкілля за 9 місяців 2020 року
- Про результати соціально-гігієнічного моніторингу об’єктів довкілля за 8 місяців 2020 року
- Про результати соціально-гігієнічного моніторингу об’єктів довкілля за 7 місяців 2020 року
- Про результати моніторингу стану атмосферного повітря в області за І півріччя 2020 року