Інформація для населення

406478655 782316027255949 5310568099650989443 n 

Уникнути відключень електроенергії цієї зими можливо не вийде, тому слід підготуватися до можливих блекаутів. МОЗ вже писав про те, як пережити блекаут і не втратити здоровий глузд тут https://bit.ly/blackout-help/.

Сьогодні ж розповімо про фізіологічні аспекти, які допоможуть бути більш стійкими у період браку електроенергії.

Світло і настрій

Наш мозок має свій лічильник світла, причому двофазний: cвітло удень плюсує здоров’я і гарний настрій, нічне світло – псує. Ми «запрограмовані» природою так, щоб у світлий час доби бути активними, а коли темнішає – гальмуватися і засинати.

Детальніше...

 i127873

Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначатимуть стратегічні напрямки розвитку регіональних систем громадського здоровʼя.

Насамперед йдеться про програми з протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, COVID-19, ГРВІ, інших інфекційних хвороб та комплексних заходів з імунопрофілактики, а також програми профілактики неінфекційних захворювань.

Детальніше...

viber 2023-12-06 11-12-50-106

Із 27 листопада – 1 грудня у Києві відбувся тренінг «Основи GIS-аналізу для фахівців у сфері громадського здоров’я».

Від Черкаського обласного ЦКПХ взяв участь помічник лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Олександр Сахно.

Завдяки 5-ти денному курсу учасники опанували практичні навички роботи з безкоштовним геоінформаційним інструментом QGIS для подальшої обробки та аналізу просторових даних і підготовки картографічних матеріалів різного рівня складності.

Детальніше...

407394008 881932070140956 6160948510180726875 n 

Історія у цих фото зовсім не вигадана. Кажіть, хто впізнав у ній своїх батьків або бабусь із дідусями?

Будьте відповідальними — пояснюйте старшим родичам про важливість вакцинації.

Детальніше...

 prok mif2

Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні — їхня частка становить 64% летальних випадків серед усього населення. А основна група ризику — саме чоловіки працездатного віку.

Навколо теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що з хворобами серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири — це суцільне зло для серцево-судинної системи.

Детальніше...

 clitopilus-prunulus-foto-1

У Черкаській області продовжують реєструватися випадки отруєнь дикорослими грибами.

Із початку року в області зареєстровано 10 випадків отруєнь дикорослими грибами з 14 потерпілими, з них 8 дітей.

Цього тижня зареєстрували 2 нових випадки отруєнь дикорослими грибами дітей у Звенигородському та Черкаському районах. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Детальніше...

 406399326 781012544052964 6388415510758629320 n

Холод може бути дуже підступним, а переохолодження — один із найбільших ризиків (разом із переломами кінцівок), які несе із собою зима.

Слід знати, що переохолодження може бути локальним (обмороження) або загальним (замерзання).

Місцеве або локальне обмороження розвивається у кілька стадій:

  • ступінь — відчуття оніміння, поколювання, обпечення.

Детальніше...

 rad tren

6 грудня завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Черкаського обласного ЦКПХ Аліна Голоюх та завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів відділу лабораторних досліджень Центру Леонід Мукомел провели у КНП «Смілянська міська лікарня» Смілянської міської ради навчання щодо практичного відпрацювання організації та здійснення індивідуального дозиметричного контролю у зазначеному закладі.

Детальніше...

407344868 783774040443481 5450627282276463379 n

Кожна дитина в Україні має пройти рекомендовану вакцинацію згідно з календарем профілактичних щеплень.

Але як діяти батькам, якщо графік щеплень порушений?

  • Перше, що важливо знати, – надолужити щеплення потрібно якомога швидше. Сімейний лікар чи педіатр допоможе скласти графік та розписати інтервали між щепленнями.
  • Не переживайте, починати з “нуля” щеплення не потрібно. Ви продовжуватимете щеплення, які необхідно зробити враховуючи вік дитини та стан здоров’я.
  • Ви також можете запитати у лікаря, які щеплення можна зробити разом. Це абсолютно безпечно для дитини і вбереже її від додаткових уколів.
  • Не забудьте запитати лікаря про щеплення, які не входять до обов’язкових, але допоможуть захистити та підсилити імунітет. Наприклад, від вітряної віспи, менінгококової, пневмококової інфекції тощо.

Все про вакцинацію ви можете прочитати на національному порталі з імунізації:  https://vaccine.org.ua/

За інформацією МОЗ.

 sumvol sulu

У складний момент, особливо якщо нас немає поруч, дитину може підтримати Символ сили. Це може бути будь-яка річ: сувенір, мушля, фотографія чи іграшка. Створіть такий символ разом — нехай вона звертається до нього, коли нервує, коли потрібно заспокоїтися та зосередитися.

Домовтеся з дитиною, що відтепер це її Символ сили, і що він завжди поруч, аби додавати впевненості в собі.

Детальніше...

post aids day -01

Кожна людина з ВІЛ-позитивним статусом має право на безкоштовну антиретровірусну терапію (АРВ-терапія). Мета терапії – максимально пригнітити розмноження ВІЛ в організмі, відновити функції імунної системи, продовжити та підвищити якість життя ВІЛ-інфікованих людей.

Що важливо знати:

  • ліки в межах терапії приймають пожиттєво;
  • прийом препаратів не можна переривати;
  • необхідно суворо дотримуватися часу та дозування прийому препаратів.

Детальніше...

go bio  sa 

27 листопада – 1 грудня у Києві відбувся «Тренінг для груп швидкого реагування з питань біологічних загроз».

Від ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» участь у тренінгу взяли завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Аліна Голоюх, завідувач бактеріологічної лабораторії відділу лабораторних досліджень Антон Маслов, завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів відділу лабораторних досліджень Леонід Мукомел та лікарка-епідеміологиня Жашківського відділення Уманського міськрайонного відділу Дарина Марущак.

Детальніше...

kolegiya papach 

Нещодавно фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб долучилися до проведення колегії Управління охорони здоров’я. Засідання відбулося в обласному діагностично-консультативному центрі КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради».

Під час колегії було розглянуто зокрема і питання щодо стану виконання Перспективного обсягу профілактичних щеплень населення області проти інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, про які повідомила Тетяна Гололобова, лікарка-епідеміологиня відділу імунопрофілактики.

Детальніше...

406062717 879172557083574 5859330306695608795 n

За даними Центру громадського здоровʼя, щороку тисячі українців хворіють на грип. Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та запобігає важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

На початку епідемічного сезону грипу та ГРВІ хочемо нагадати, кому рекомендовано вакцинуватися проти грипу, хто в групі ризику, як і коли щепитися.

Нагадуємо, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день.

За інформацією ВООЗ.